2013

News archive: 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2002-2003
23 DECEMBER - WHITE CHRISTMAS?

09 NOVEMBER - YUMA & PTYŚ DEBUTE IN THE SHOW RING

Na międzynarodowej wystawie w Kielcach w klasie najmłodszej, czyli "Baby" zadebiutowało rodzeństwo: Yuma (Uszaki HUNKY DORY) i Ptyś (Uszaki HENRY THE EIGHTH). Po bratobójczej (siostrobójczej w tym przypadku) walce wygrał Ptyś i on został Najlepszym Baby w Rasie, a Yuma została najładniejszą suczką baby. Natomiast ich ojciec, Drago (Fest ŁADNY JAK ŻADNY) wygrał klasę otwartą i ukończył Championat Polski.
Gratulacje dla Asi i właścicieli Drago!

DECEMBER - BATON - IN NEW HOME ALREADY - THANK YOU!

DECEMBER - BATON - IN HIS NEW HOME ALREADY - THANK YOU!NOVEMBER - TWINS ARE GROWING UP

Pręgowany piesek i pręgowana suczka pojawiły się na świecie 6 września 2013 r.
Szczeniaczki, jak też ich mama Abej, czują się świetnie i rosną w tempie imponującym.
Zapraszam do oglądania zdjęć w zakładce "Szczenięta aktualne".

04-05 OCTOBER - KARMEL BECOMES ROMANIAN CHAMPION

Karmel (USZAKI Virgo Vestalis) na dwóch wystawach międzynarodowych w Baia Mare dwukrotnie została Zwycięzcą Rasy, zdobywając 2 x CACIB i tytuł Championa Rumunii.
Gratualcje dla Karmelki i Maji!

SEPTEMBER - USZAKI ARE ON FACEBOOK

Please, visit us HERE for a lot of photos & more updates from our daily lives.
30 SEPTEMBER - Pirate is looking for a good & responsible home (in his new home)

Pirate ( Uszaki HYDE PARK) is a pet quality puppy due to the excessive white on his head. He would make a wonderful companion to everybody who is not interested in dog shows, but would like to have an active and affectionate four-legged friend.
Pirat is a beautiful, happy, active, brave & very people-friendly puppy, who loves to climb up to on my lap and cuddle.
If you would like to have Pirate as your friend and companion, please contact me at magda@uszaki.pl or by phone: +48 501 053 726.
15 SEPTEMEBER - BERT CELEBRATES HIS 12th BIRTHDAY!

Razem z Bertem 12-te urodziny obchodziła również jego siostra, Budulka. Wszystkiego najlepszego dla obojga i pozostałych braci i sióstr!
14 WRZEŚNIA - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA!

W tą całkiem piękną sobotę odbyła się bardzo ważna uroczystość - ślub Magdy Kowalewskiej i Adama Buraczyńskiego. Poznaliśmy się 9 lat temu, kiedy przyjechali po małęgo szczeniaczka - Paputka , juz wtedy razem. Potem jeszcze do "stada" dołączyła Nutka.
Wszystkiego najlepszego i samych dobrych rzeczy na najbliższe 50 lat albo 100!
04 SEPTEMBER - HERR FLICK IS LOOKING FOR A GOOD HOME (in his new home)

HERR FLICK, despite his name, is a very happy, people friendly and brave puppy, who loves to play and to cuddle and lay on his owner's lap. He is energetic and agile, nice-looking with quite strong bones and very good structure with dead-level back and good angulations.
With his really joyful and affectionate character he will make an excellent companion.

If you would like to have Herr Flick for a life-time, four-legged friend, please contact me at magda@uszaki.pl or on my mobile: +48 501 053 726

For more info and photos of the puppies, please visit "Current Puppies".
31 AUGUST - CORGI CLUB SHOW

After last years successes, this year was the opposite :)
This might have had something to do with the fact that this year only a small group of Uszaki dogs participated, and they were either completely "naked", ot too fat (grrr) or... late.
But the whole show, with its unique atmosphere and people and great dogs was as much joy as every year.

Definitely, the best show ring moment was the win of the father of our current puppies:
- Drago (Fest ŁADNY JAK ŻADNY), who went BOB and BIS2 (like his father Felek did last year). Huge congratulations to Drago's breeder and owners!
Another nice moment was the Best Stud award going to Baton (Uszaki CHERRY PIE).photos: Joanna Adamowska28 AUGUST- VACATIONS!
11 August - WE ARE FOUR WEEKS OLD AND THE WORLD SEEMS A GREAT PLACE!

Some new, more official pics of the puppies are posted in "Current Puppies". Please, take a look!
02 August - MUMMY? MUMMY...


Please find more pics of puppies looking and discovering the world in "Current Puppies".21 July - PUPPIES ARE ONE WEEK OLD ALREADY

Nowe zdjęcia tygodniowych szczeniaczków w "Szczeniętach aktualnych". Zapraszam do oglądania!
15 July - BERT'S SON LOOKING FOR A NEW HOME

Okazało się, że jeszcze jeden śliczny synek Berta, Agicor ROLAND RYCERZ szuka dobrego, a przede wszystkim odpowiedzialnego nowego domu.
Jeśli ktoś chciałby mieć takiego pięknego bercikopodobnego stwora w domu, proszę się kontaktować z Eweliną Dłużniewską - tel. 603 055 683.13 July - IDS IN WARSAW

Na międzynarodowej wystawie w Warszawie Biba otrzymała CWC (w klasie otwartej) i dodatkowo res. CACIB. Gratulacje Biba i Asia!
11 July - PUPPIES ARE HERE

Cała wspaniała dziewiątka, jak i mama Kropka czują się świetnie. Szczeniaczki są zdrowe, silne i i na widok (a raczej dotyk) mamy ruszają się błyskawicznie. Niektóre nawet jakby szczekają!
Zapraszam do oglądania zdjęć w zakładce "Szczenięta aktualne".

last days of June - KROPKA: GETTING READY FOR PUPPIES

Kropka, która obecnie zamiast kropki przypomina raczej wielką czarną kulę, wcale specjalnie nie zwalnia. Mimo, że, jak to ujął pewien wielbiciel, wygląda obecnie tak:
„bystre oko, czujne ucho,
a pod spodem wielkie brzucho”
to brzuszek (zwany też brzuszyskiem) zupełnie jej nie przeszkadza. Kropka biega, pędzi, turla się, pływa i jest cała z siebie zadowolona. Czuje się świetnie i nawet nie przeszkadzają jej upały. Oby tak dalej :)25 June - PUPPIES ARE ON THE WAY!

To już tuż tuż! Już za bardzo niedługo urodzą się nowe szczeniaki Uszaki - dzieci Kropki i Drago (Fest ŁADNY JAK ŻADNY). Prosimy trzymać kciuki za szczęśliwe rozwiązanie!
A tak to się wszystko zaczęło :)23 June - LAST FAMILY PHOTOS OF BERT'S SONS

Synowie Berta (hod. Agicor) wkrótce rozjadą się już do swoich nowych domów. Na pożegnanie zrobili sobie jeszcze sesję zdjęciową z mamą Łupiną i tatą. Co prawda w niepełnym składzie - Romeo vel Romek już odjechał do swojej nowej rodziny. Czyż nie chcą piękni? :)
Życzymy wszystkim chłopakom wszystkiego najlepszego! Uszy do góry!

10 June - LITTLE BERT'S SONS ARE QUITE BIG NOW

Jeszcze nie tak duże jak tata Bert, ale już całkiem spore - skończyły mianowicie siódmy tydzień i są po prostu fantstyczne :)
Jeszcze jeden chłopak szuka nowych, wspaniałych właścicieli, którym na dodatek chciałoby się jeździć na wystawy. Jeśli ktoś chciałby mieć takiego pięknego bercikopodobnego stwora w domu, proszę się kontaktować z Agnieszką Doner (kontakt na stronie hodowli AGICOR) lub Eweliną Dłużniewską - tel. 603 055 683.

09 June - LUBLIN NATIONAL SHOW

Na krajowej wystawie w Lublinie Biba dostałą swoje pierwsze dorosłe CWC (w klasie otwartej), tak zresztą jak jej własna matka Sowa w klasie championek.
Gratulacje dla matki i córki, jak też ich właścicieli!
01 June – IVRIN WINS IN LESZNO IDS

Na Wystawie Międzynarodowej w Lesznie Ivrin zrobiła sobie Dzień Dziecka, wygrywając klasę pośrednią, następnie zdobywając tytuł Zwycięzcy, CWC i CACIB.
Gratulacje dla Łukasza i podziękowania dla Ewy!zdjęcia: Agnieszka Doner, Ł.P.26 May – KARMELA BECOMES POLISH CHAMPION

Na Wystawie Krajowej W Gostyninie Karmelka po raz kolejny została Zwycięzcą Rasy i otrzymała tytuł Zwycięzcy i ostatnie CWC potrzebne do uzyskania tytułu Championa Polski! Gratulacje dla Karmelki i Mai!
PS. Zdjęć z wystawy, jak często to bywa, nie mamy, poniżej można więc tylko podziwiać Rudą świętującą świeżutki tytuł championa w pobliskim jeziorze.
19 maja - FELEK AT THE WORLD SHOW

W tym roku na Wystawie Światowej, która odbyła się w Budapeszcie, Felek wystąpił jako jedyny przedstawiciel mieszkających w Polsce cardiganów i zajął drugie miejsce w klasie championów, zaraz za zwycięzcą rasy!
Gratulacje i podziękowania dla Doroty i dla prezentującej pięknie Felka Eweliny!zdjęcia: Iva Kleinova, Vendula KordulovaMay - VACATION! NOT REALLY, IT"S ONLY MAY...12 May – YEAR-AND-HALF BITRHDAY OF "DRINK" PUPPIES

Na urodzinowy spacer udało się urodzinowe rodzeństwo: Biba i Dunder, w obstawie mamy Sowy, wuja Kondzia, babci Kropki i na dodatek - prababci Foki! Wszyscy przeszli dystans 20 km (i 300 m), dzięki czemu całe towarzystwo wyszalało się całkowicie i resztę dnia mogło spędzić na wylegiwaniu się i obżeraniu urodzinowymi smakołykami.
Pozdrawiamy nieobecnych solenizantów: Ivrin i Guinnessa!

May - WALKING WITH THE CRANES
9 May – HAPPY BIRTHDAY TO THE MUSIC LITTER!

To już siedem lat od dnia narodzin "muzycznego" miotu, poczętego w dosyć nietypowych okolicznościach, bo podczas największej i najsłynniejszej wystawy psów na świecie - Crufts w Birmingham. Wspaniała ósemka urodziła się bez kłopotów, rosła pięknie i otrzymała muzyczne imiona na cześć wspaniałego tatusia, którym jest Bethwyn MUSIC MAN.
A że muzyczne dzieci zasługują na muzyczne życzenia, śpiewamy razem z mamą Foką "Sto lat" Kropce, Bigowi, Mimsi, Bazylowi, Rufusowi, Zeligowi, Otto i Taaviemu, życząc im wszystkim również stu kiełbas, stu patyków, stu spacerów, stu piłeczek, stu parówek, stu głasków i w ogóle wszystkiego posetnego!May - FINALLY SPRING IS HERE28 April – II NATIONAL WELSH CORGI & LANCASHIRE HEELER SPECIALTY

W tym roku na wystawie specjalistycznej w Mosznej sędziowała pani Jana Haartus z Finlandii. Pogoda się niestety zebdździła, ale atmosfera nadrabiała niedogodności pogodowe. Wyniki też były całkiem niezłe :)

Ivrin – BIS Junior (Najlepszy Junior Wystawy)
Bert – BIS Weteran (Najlepszy Weteran Wystawy)
Córka Felka Cherry (CALL ME CHERRY Dummles) – BOB & BIS!
Synek Felka Drago (Fest ŁADNY JAK ŻADNY) – Najlepszy pies
Felek – BIS Reproduktor
Felek & Kropka – Najlepsza para hodowlana
Uszaki – Najlepsza hodowla

Ponadto; Felek – pierwszy w klasie championów, Kropka pierwsza w klasie championek, Biba druga w klasie młodzieży, Foka pierwsza w klasie weteranek i Karmelka czwarta w klasie otwartej.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich właścicieli i prezenterów i do zobaczenia za rok!28 April – SHOW FOKA

Jak wszyscy, którzy mieli szczęście oglądać Fokę podczas występów wystawowych, wiedzą - Foka wystaw nie znosi. Obraziła się na nie śmiertelnie już dobrych kilka lat temu i odtąd coraz dobitniej pokazuje mi, co ona o takich występach sądzi. Co ciekawe - jak tylko zejdzie z ringu, natychmiast odzyskuje energię i radość życia, których ogólnie ma wielkie pokłady. Dlatego od kilku lat występuje już tylko na wystawach klubowych, tak z obowiązku :).
Ku jej nieszczęściu- teraz są dwie takie wystawy w roku. Poniższe zdjęcia 11-letniej już Foki, autorstwa Oli Pietrzak, pochodzą właśnie z owej drugiej wystawy - II Wystawy Welsh Corgi i Lancashire Heelerów, która drugi rok z rzędu odbyła się w Mosznej.
Z całą pewnością są to najładniejsze zdjęcia Foki z ringu wystawowego, jakie kiedykolwiek udało się jej zrobić! Co prawda, na foczym pyszczku maluje się lekki wyrzut, ale przynajmniej ma uszy na miejscu! I przemieszcza się galopem! I macha ogonem! Jakim cudem to się Oli udało - nie wiem, ale jestem ogromnie wdzięczna.
Dzięki wielkie, Ola!zdjęcia: Ola Pietrzak23 April – BERT'S SONS ARE BORN

No tak. Bercik postanowił wyhodować sobie armię. W ostatni wtorek kwietnia urodziło mu się pięciu dorodnych, pręgowanych synów, podejrzanie do Bercika podobnych :). Mama Łupina (Mandalay’s WHOOPIE GOLDBERG) i chłopaki czują się dobrze, chłopcy rosną, a mama stopniowo maleje. Co to będzie, jak podrosną…na zdjęciach: chłopaki w wieku 1 tygodnia21 April – SISTERS WIN AT LUBLIN NDS

Na wystawie krajowej w Lublinie wystawiły się siostrzyczki – Biba i Ivrin i obie z sukcesami. Biba została najlepszą młodzieżową suczką, zdobywając Zwycięstwo Młodzieży i zostając Najlepszym Juniorem w Rasie, natomiast Ivrin była pierwsza w klasie pośredniej, zdobywając też CWC.
Gratulacje dla właścicieli!zdjęcia: Ania, Mirka Tyburczyk08 April - FELEK BECOMES DADDY AGAIN

W dalekiej Norwegii urodziło się pięć dziewczynek i dwóch synków Felka. Mamą jest bardzo ładna suczka, zresztą córeczka Felkowego dziadka - TM-a (Shadowalk TRADEMARK) - Lotte (Cardigarden's DONE FOR DIAMONDS).
Gratulujemy hodowcom i szczęśliwym rodzicom!

April - BERT IS GOING TO BE A FATHER

Tak, tak, Bercik w wieku prawie 12 lat pod koniec kwietnia zostanie tatą , oczywiście jeśli wszystko pójdzie dobrze, za co trzeba trzymać mocno kciuki. Mamą zostanie zaprzyjaźniona Łupina (Mandalay's WHOOPIE GOLDBERG). Więcej informacji o Łupinie, która jest bardzo ładna, bardzo wesoła i bardzo utytułowana, jak też o szczeniaczkach, można znaleźć na stronie hodowli AGICOR.
Co ciekawe, Bert jednocześnie zostanie też pradziadkiem, jako że mniej więcej w tym samym czasie urodzą się kolejne dzieci jego wnuczka Felka (tym razem w Norwegii), a także pra-pradziadkiem, jako że w Rosji urodzą się Felkowe wnuczki.na zdjęciach: Łupina (Mandalay's WHOOPIE GOLDBERG)21 March - FIRST DAY OF SPRING - OH, REALLY???February - CORGI MEETINGS

fot: Ania, Urszula ZalewskaJanuary - FOUR GENERATION WALK25 January - FELEK WINS GROUP 1

Tak to właśnie Felek pohasał na pierwszej w tym roku międzynarodowej wystawie, która odbyła się w Głogowie (BOG I, BOB, CACIB + CWC + tytuł Zwycięzcy).
A na dodatek jego syn CALL ME CHIEF Dummles został drugim najlepszym psem w rasie (res. CACIB i CAC), a córeczka Fest ŁASKAWA PANNA najlepszą suczką w rasie (CACIB + CAC + tytuł Zwycięzcy). Łysy Karmel otrzymał res. CACIB, a łysy Bibson był drugi w klasie młodzieży.
Gratulacje dla współwłaścicieli i właścicieli i podziękowania dla Agi, która zaprezentowała Felka na niedzielnych finałach!January - NEW YEAR IS LOOKING GOOD

©Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
®All Rights Reserved