2011

News archive: | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2002-200313 grudnia - SZCZENIACZKI MAJĄ 4 TYGODNIE

Chodzą, szczekają, szaleją, podgryzają się, wariują i zaczynają wyglądać jak prawdziwe owczarki ;). Mają już też swoje własne "wyskokowe" oficjalne imiona. Nowe zdjęcia można znaleźć w zakładce "Szczenięta". Zapraszam.
grudzień - NIEBIESKA MATKA, NIEBIESKA CÓRKA

listopad - TROCHĘ JESIENI, TROCHĘ LATA, TROCHĘ ZIMY

12 listopada - URODZIŁY SIĘ MAŁE USZAKI!

Szczęśliwą mamą została Sowa (Uszaki ELF OWL), a tatą Bazyl (oficjalnie BAZYL Dummles).
Urodziły się dwie suczki i dwa pieski. Jedna suczka jest w kolorze mamusi - blue-merle, natomiast pozostałe maluchy są trikolorami pręgowanymi - czyli mamy jednego błękitnego aniołka i trzy czarne diabełki. Oczywiście, w przyszłości może okazać się, że właśnie błekitny aniołek kryje w duszy diabełka, a czarne diabełki są grzeczne jak aniołki... Zobaczymy.
Na razie szczeniaczki zajęte są pierwszymi zabawami, wszystkie patrzą już na świat otwartymi oczyma, zaczynają też poszczekiwać i podgryzać rodzeństwo i mamę, która zwłaszcza przed odwiedzającymi gośćmi odgrywa matkę niezwykle zaangażowaną w wychowanie potomstwa, a tak naprawdę, to chętnie już wychodzi sobie na spacery i gania za kijkami. Wie, że wszystko z dziećmi jest w porządku, więc może być mamą dosyć wyluzowaną. Małe dosyć błyskawicznie robią się bowiem duże - i nawet podejmują pierwsze próby wydostania się z kojca.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w zakładce "Szczenięta".
15 września - BERT SKOŃCZYŁ 10 LAT!

A wydaje się, że tak niedawno przyjechał do Polski z Czech. Bert (BERTRAM Corlan Gi) był wtedy 12 cardiganem w Polsce, a teraz, gdzie się nie obejrzy, wszędzie spotyka swoje dzieci, wnuki, prawnuki i nawet pra-prawnuki.
Bercik zupełnie nie wie, że jest już poważanym cardiganem, nadal uważa się za młodego macho i parogodzinne spacery nie są żadnym kłopotem. Mam nadzieję, że tak zostanie przez kolejne 10 lat.
A taki opis dostał od sędziego, pana Milana Krinke, na Wystawie Klubowej, na której został Najlepszym Weteranem w Rasie (drugi rok z rzędu) - zaledwie dwa tygodnie przed dziesiątymi urodzinami: "10-cio letni pies, bardzo typowy w wyrazie samiec, piękna głowa, doskonała psychiczna i fizyczna kondycja, perfekcyjny charakter".
11 września - FELEK ZWYCIĘZCĄ SŁOWACJI

Na Wystawie o Zwycięstwo Słowacji Felek (Uszaki FALKOR LUCKDRAGON) został Najlepszym Psem w Rasie, a następnie Zwycięzcą Rasy, zdobywając kolejne CWC i tytuł Zwycięzcy Słowacji 2011.
Gratulacje dla Doroty!
10 września - WYSTAWA W WARSZAWIE

Na Wystawie Krajowej w Warszawie wystąpiły dwie uszaczki. Abej (Uszaki FIREBOLT) została Najlepszą Suczką w Rasie, a następnie Zwycięzcą Rasy, zdobywając kolejne CWC, natomiast Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie została Karmela (USZAKI Virgo Vestalis).
Gratulacje dla Moniki i Maji!
3-4 września - PASTERSKI WEEKEND W PASTUSZKOWIE
29 sierpnia - MAGICZNY KONIEC LATA

28 sierpnia - DODZIA NAJLEPSZA W BIAŁYMSTOKU

Na Wystawie Międzynarodowej w Białymstoku Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR) została Najlepszą Suczką w Rasie, a następnie Zwycięzcą Rasy, zdobywając kolejne CWC i CACIB.
Gratulacje dla Uli i Ewy!

27 sierpnia - WYSTAWA KLUBOWA
21 sierpnia - SOWA CHAMPIONEM NIEMIEC

Na wystawach, które odbyły się w ten weekend w Lipsku, Sowa (Uszaki ELF OWL) zdobyła 2 CWC i dzięki temu ukończyła Championat Niemiec.
Gratulacje dla Eweliny i nadal lekko łysej Sowy :)


Zdjęcia: Ania19 sierpnia - KOLEJNE DZIECI FELKA NA SWIECIE

Tych dzieci Felek (Uszaki FALKOR LUCKDRAGON) się na pewno nie wyprze - wszystkie odziedziczyły jego białe uszy! Trzy śliczne pręgowane dziewczynki i jeden rudy piesek przyszły na świat w Warszawie, a ich mamą jest Fest GRACE PRIMA APRILIS, zwana Klusią.
Więcej informacji o szczeniaczkach na stronie hodowli Fest.

18 sierpnia - POMASZEROWALIŚMY I OD RAZU USTAWA ZOSTAŁA PRZYJĘTA ;)

To był bardzo ważny dzień dla zwierząt domowych w Polsce, szczególnie tych, które mają mniej szczęścia w życiu i nie mają dobrych domów - w sejmie miała odbyć się debata nad nowelizacją Ustawy o ochronie zwierząt. Nowa ustawa może nie jest jeszcze idealna, może wymaga uzupełnienia i dopracowania, ale na pewno jest wielkim krokiem w dobrą stronę. Wparcia posłom we właściwym myśleniu udzielił wielki marsz pod sejm pod hasłem "Polskie zwierzęta proszą o głos na TAK", w ktorym wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji prozwierzęcych.
Pomaszerowali w nim też przedstawiciele corgi: Foka, Sowa, Łupina i Carlo.
Udział corgi musiał wywrzeć na posłach piorunujące wrażenie, bo niespodziewanie jeszcze tego samego wieczora Ustawa została przyjęta!
A tak, na poważnie, to naprawdę fantasyczna wiadomość!13 sierpnia - WYCIECZKA NAD MORZE

Na Międzynarodowej Wystawie w Sopocie Paput (Uszaki MUUMIPAPPA) został Najlepszym Psem w Rasie i zdobył CWC i CACIB, Nutka (Pirtek VENTO NOTTURNO) była pierwsza klasie championek, Abej (Uszaki FIREBOLT) - druga w klasie otwartej, Bert został Najlepszym Weteranem w Rasie, a Foka Najlepszą Suczką Weteranką.
Wszystkie (z wyjątkiem Foczki, która nadal pozostaje obrażona na wystawy) pokazały się bardzo fajnie mimo palącego słońca, a w nagrodę pojechały na spacer nad morze :)
Gratulacje dla Magdy i Adama!12 sierpnia - DZIECI BIGA

Big, czyli oficjalnie Uszaki BIG BEAT, doczekał się wielu fajnych dzieci, z których niektóre można obejrzeć w nowej zakładce "Dzieci Biga". Zapraszam do oglądania:)
Gratulacje dla Biga i jego właścicielki Eli!

31 lipca - DZIWNA PORA ROKU, PODAJĄCA SIĘ ZA LATO


30 lipca - JESZCZE KILKA ŚLICZNYCH SZCZENIACZKÓW FELKOWYCH SZUKA DOMU

Więcej informacji i nowe zdjęcia na stronie "Szczenięta". Zapraszam!


Zdjęcia: Aneta Pietrzak29 lipca - KOLEJNE DZIECI FELKA - TYM RAZEM W ROSJI

Wesoła siódemka kolejnych dzieci Felka (Uszaki FALKOR LUCKDRAGON) urodziła się już jakiś czas temu, bo 8 lipca. Na świat przyszło pięć dziewczynek i dwóch chłopców, a ich mama nazywa się Marrow BEAUTY SECRET. Mama i szczeniaczki czują się świetnie.
Bardzo fajne szczeniaczki i fajne zdjęcia - dziękujemy! :)
Gratulacje dla hodowczyni, Mariny! Więcej informacji na stronie hodowli CORGI NA WOŁGIE


23 lipca - PAPUTEK ZALICZA PRÓBY PASTERSKIE...

... JAKO PIERWSZY CORGI W POLSCE! Paputek (Uszaki MUUMIPAPPA), ze swoją właścicielką Magdą, wziął udział w Próbach Pracy Psa Pasterskiego (HWT - Herding Working Test FCI - Traditional Style) i zaliczył je z oceną dobrą, zdobywając 74/100 pkt! To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę jego niewielkie doświadczenie i fakt, że startował jako pierwszy. Dzięki temu Paputek automatycznie zaliczył również PIP (Próby Instynktu Pasterskiego).
Próby odbyły w Pastuszkowie (www.pastuszkowo.pl ), a sędziowała pani Marion Fuchs z Austrii.
Wielkie gratulacje dla Paputka i Magdy!


zdjęcia: Adam Buraczyński23 lipca - A TYMCZASEM FELEK WYGRYWA NA SŁOWACJI

Kolejnym sukcesem Felka (Uszaki FALKOR LUCKDRAGON) okazała się Międzynarodowa Wystawa w Velkej Idzie (Słowacja), gdzie Felek został Najlepszym Psem w Rasie i Zwycięzcą Rasy (BOB), zdobywając też kolejny CACIB.
Gratulacje dla Felka i Doroty!17 lipca - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA W WARSZAWIE I NOWY CHAMPION

W tym roku przyniosła sukcesy rodzinne, ponieważ Najlepszym Psem w Rasie, a następnie Zwycięzcą Rasy (BOB) został Felek (Uszaki FALKOR LUCKDRAGON), natomiast Najlepszą Suczką w Rasie została jego rodzona siostra - Abej (Uszaki FIREBOLT). PRzy okazji Felek ukończył też championat (w wieku niecałych 22 miesięcy) i w ten sposób mamy nowego Championa Polski.
Dodatkowo, Najlepszym Baby w Rasie została ich debiutująca kuzynka Karmela (USZAKI Virgo Vestalis).
Gratulacje i podziękowania dla Doroty, Moniki i Maji!9-10 lipca - WYSTAWA ŚWIATOWA I CHAMPIONAT DE FRANCE

Tegoroczna Wystawa Światowa odbyła się w Paryżu. Wzięły w niej udział dwa Uszaki - Felek i Sowa. Felek (Uszaki FALKOR LUCKDRAGON) wygrał klasę pośrednią, a następnie zdobył Res CC! Natomiast Sowa (Uszaki ELF OWL) zajęła czwarte miejsce w klasie championek. Oba otrzymały ocenę doskonałą. Natomiast na odbywających się poprzedniego dnia Championacie Francji, Felek również wygrał klasę pośrednią, a Sowa dostała ocenę doskonałą, chociaż nie stanęła tym razem na miejscu lokatowym.
Gratulacje dla Doroty i Eweliny!


zdjęcia: Dorota Wrońska4 lipca - SZCZENIACZKI FELKA I FANTY MAJĄ JUŻ 6 TYGODNI

Małe rosną naprawdę pięknie. Kilka z nich jeszcze szuka nowych domów. Zapraszam do obejrzenia nowych zdjęć w dziale "Szczenięta".


zdjęcia: Jagoda & Aneta Pietrzak2 lipca - SYNEK BERTA W NORWEGII

Śliczny synek Bercika - APPLAUSE Virgo Vestalis dorasta i radzi sobie coraz lepiej na wystawach. Na norweskej Wystawie Klubowej, która odbyła się w Trondheim, wygrał klasę pośrednią, a następnie zdobył klubowy certyfikat na championa i został III-cim Najlepszym Psem w Rasie. Sędziowała pani Eva Ekstam z Nowej Zelandii.
Gratulacje!


zdjęcia: Andre Kragset28 czerwca - FELEK ZNOWU ZOSTAŁ TATĄ ŚLICZNIEJ DZIEWIĄTKI SZCZENIĄT

Tym razem mamą została śliczna Dzidzia czyli oficjalnie Fest JARULINKA, córeczka uszakowego Batona. Dzidzia jest suczką niezwykle utytułowaną, między innymi Młodzieżową Zwyciężczynią Świata i Klubu. Urodziły się 2 pręgowane dziewczynki oraz 7 chłopców: 2 pręgowanych i 5 rudych.
A co jeszcze milsze, te szczeniaczki to pra-prawnuczki Foki (!) i jednocześnie prawnuczki Berta!
Więcej informacji na stronie hodowli FEST


zdjęcia: Ewa Rygier26- 27 czerwca - KOLEJNY UDANY WEEKEND WYSTAWOWY

W sobotę na Wystawie Międzynarodowej w Brnie (Czechy) Sowa (Uszaki ELF OWL) została Najlepszą Suką w Rasie, zdobywając CWC i CACIB, a na koniec otrzymała tytuł Zwycięzcy Rasy (BOB).
Następnego dnia jej sukces powtórzył Felek (Uszaki FALKOR LUCKDRAGON), który na Wystawie Międzynarodowej w Krakowie również został Zwycięzcą Rasy, dodając do swojej kolekcji kolejne CWC i CACIB.
Gratulacje dla Eweliny i Doroty!


zdjęcia: Iva Kleinova i Dorota Wrońska18 czerwca - TURNIEJ PASTERSKI W PASTUSZKOWIE

Cztery corgi uszakowe wzięły udział w całkiem trudnym, choć towarzyskim, Turnieju Pasterskim w Pastuszkowie. W porównaniu z przedstawicielami ras trochę bardziej pasterskich (głownie border collie), cardigany nie wypadły źle, mimo wyraźnych braków treningowych.
Gwiazdą był Paputek (Uszaki MUUMIPAPPA), który wykonał swój przebieg sprawnie i płynnie, druga wśród corgi była Abej (Uszaki FIREBOLT), która uczestniczyła wcześniej tylko w dwóch treningach (!) ale poradziła sobie naprawdę świetnie, a trzecia była Foka (Fest ABIGAIL ), która dodatkowo dostała specjalne wyróżnienie dla Najlepszego Weterana :).


zdjęcia: Magda Kowalewska, Adam Buraczyński07 czerwca - SZCZENIACZKI FELKA I FANTY MAJĄ JUŻ 2 TYGODNIE

Nowe zdjęcia można zobaczyć w zakładce szczeniaczki. Zapraszam do oglądania, zwłaszcza, że są naprawdę śliczne i rosną w oczach :)

4 czerwca - DEBIUT WYSTAWOWY CÓRECZKI DODZI I BATONA

Pierwsza z dzieci Dodzi i Batona - UNIKATKA FEST Virgo Vestalis, zwana w domu Viką, pięknie zadebiutowała w klasie baby na Międzynarodowej Wystawie w Lesznie, zdobywając ocenę wybitnie obiecującą oraz tytuł Najlepszego Baby w Rasie. Sędziowała pani Ewa Liljekvist-Borg ze Szwecji.
Gratulacje dla Ewy!


zdjęcia: Jagoda Pietrzak23 maja - URODZIŁY SIĘ SZCZENIACZKI FELKA I FANTY!

Na świat przyszła śliczna dziewiątka (5 piesków i 4 suczki). To pierwsze szczeniaczki Felka (Uszaki FALKOR LUCKDRAGON). Więcej informacji i zdjęć można zobaczyć w zakładce szczeniaczki. Zapraszam!

15 maja - FELEK WYGRYWA NA LITWIE

Na wystawie w litewskim Alytusie Felek (Uszaki FALKOR LUCKDRAGON) został Najlepszym Psem w Rasie i Zwycięzcą Rasy, zdobywając kolejne CWC.
Gratulacje dla Doroty!

MAJ - PASIEMY W PASTUSZKOWIE

Tym razem na trening, oprócz Foki, Paputa i Nutki, przyjechał też Findus (Uszaki FREE WILLY). Findus, nie dość, że wyrósł na piękniego psa, to jeszcze pokazał wyraźny instynkt pasterski!

30 kwietnia - SOWA INTERCHAMPIONEM


Na Międzynarodowej Wystawie w Opolu, Sowa (Uszaki ELF OWL) wygrała swoją klasę, a następnie została Zwyciężczynią Rasy , zdobywając kolejny CAC i CACIB, dzięki któremu ukończyła Interchampionat .
Gratulacje dla Eweliny!

zdjęcie: Agnieszka Doner


KWIECIEŃ - NADAL SZUKAMY WIOSNY

14 marca - SZCZENIACZKI DODZI I BATONA SKOŃCZYŁY 5 TYGODNI

Nowe zdjęcia można zobaczyć w zakładce szczeniaczki.

12 marca - BEJ SZUKA DOMU!

Bej to niewielki, kilkuletni kundelek trochę podobny do corgi. Większość swojego życia spędził w schronisku, dopiero niedawno został z niego uratowany i umieszczony w domu tymczasowym. Bej to niezwykle serdeczny, miły, zrównoważony pies, który bardzo kocha ludzi, chociaż jeszcze trochę nieśmiało doprasza się o ich uwagę. Jeszcze nie do końca może uwierzyć, że ktoś może się nim interesować. A naprawdę warto, bo to bardzo fajny pies.
Jeśli ktoś szuka wspaniałego przyjaciela, troszkę większego niż corgi i trochę starszego niż szczeniaczek, proszę się skontaktować z jego tymczasowową opiekunką pod tel. 607 226 557 lub e-mailem di.czarodziejka@onet.eu.06 marca - W POSZUKIWANIU WIOSNY

05 marca - NOWE ZDJĘCIA DZIECI DODZI I BATONA W DZIALE SZCZENIĘTA08 lutego - DZIECI DODZI I BATONA MAJĄ JUŻ KILKA GODZIN :)08 lutego - URODZIŁY SIĘ DZIECI BATONA I DODZI

Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR) i Baton (Uszaki CHERRY PIE) zostali szczęśliwymi rodzicami ślicznej, różnobarwej siódemki: pięciu suczek i dwóch piesków. Gratulacje dla hodowcy, Ewy Cuper (Virgo Vestalis), a także dla współwłaścicielki Dodzi, Uli Krupy z rodziną, u której szczeniaczki się urodziły i będą wychowywały.
Te szczeniaczki to jednocześnie wnuczki Berta i prawnuczki Foki, więc wszystko tak naprawdę zostaje w rodzinie.28 stycznia - FELKA WYPRAWA DO GŁOGOWA

...na pierwszą w tym roku Wystawę Międzynarodową zakończyła się dobrze, bo Zwycięstwem Rasy, pierwszym zdobytym CACIBEM, a także czwartym miejscem na wyborach najlepszego psa Grupy I (BOG IV)! Gratulacje!
22 stycznia - ZIMA POWRACA

15-16 stycznia - SEZON WYSTAWOWY ROZPOCZETY

Zima zimą, ale nie ma przebacz - trzeba było rozpocząć tegoroczny sezon wystawowy. Sowa niby to pojechała na narty, ale po drodze zdążyła jednak wpaść na wystawy w Ljubljanie. I to z dobrym skutkiem, bo pomimo, że zupełnie bez sensu zgubiła na zimę całe futro jakie posiadała, to na wspomnianych wystawach została dwa razy Najepszą Suką w Rasie, zdobywając przy okazji tytuł Zwycięzcy Klubu Słowenii 2011. Gratulacje!
Natomiast dzień później rozpoczęli tegoroczne wystawianie Felek i Kiko - na wystawie krajowej w Gdańsku. Felek został Zwycięzcą Rasy, a następnie III Najlepszym Psem Grupy I (BOG III). Natomiast Kiko została Zwyciężczynią Młodzieży i ukończyła Młodzieżowy Championat Polski. Również wielkie gratulacje!
TU można zobaczyć filmik z wyborów Najlepszego Psa w Grupie I:)zdjęcia: Agnieszka Doner, Krzysztof Michalski, Dorota Paź02 stycznia - DUŻO ŚNIEGU, DUŻO ZIMY, HURRA!

01 stycznia - NOWOROCZNE ŻYCZENIA I POSTANOWIENIA

W Nowym Roku 2011 życzymy wszystkim Uszakom, ich właścicielom, przyjacielom, wielbicielom, znajomym a nawet nieznajomym dużo radości, zdrowia, szczęścia i wszystkiego, wszystkiego najlepszego.
I mam nadzieję, żę podjęte zgodnie z noworoczną tradycją nowe, noworoczne postanowienie, postanawiące, że w końcu będę mieć więcej czasu, się spełni. I część z tego czasu wystarczy na baardzo spóźnioną aktualizację strony, za której opóźnienie bardzo, bardzo przepraszam. Nadgonienie całego roku pełnego wiadomości nie będzie łatwe, ale hej, mam nadzieję, że w tym roku, który będzie o tyle lepszy niż ten poprzedni, wszystko się uda.
I tego również wszystkim życzę.


©Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
®All Rights Reserved