2013

Archiwum: 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2002-2003


23 GRUDNIA - "WHITE CHRISTMAS" CZYLI W TYM ROKU WSZYSTKO JEST ODWROTNIE

09 LISTOPADA - YUMA I PTYŚ DEBIUTUJĄ NA RINGU WYSTAWOWYM

Na międzynarodowej wystawie w Kielcach w klasie najmłodszej, czyli "Baby" zadebiutowało rodzeństwo: Yuma (Uszaki HUNKY DORY) i Ptyś (Uszaki HENRY THE EIGHTH). Po bratobójczej (siostrobójczej w tym przypadku) walce wygrał Ptyś i on został Najlepszym Baby w Rasie, a Yuma została najładniejszą suczką baby. Natomiast ich ojciec, Drago (Fest ŁADNY JAK ŻADNY) wygrał klasę otwartą i ukończył Championat Polski.
Gratulacje dla Asi i właścicieli Drago!

GRUDZIEŃ - BATON - JUŻ W NOWYM DOMU - DZIĘKUJEMY!

MAMY BLIŹNIACZKI!

Pręgowany piesek i pręgowana suczka pojawiły się na świecie 6 września 2013 r.
Szczeniaczki, jak też ich mama Abej, czują się świetnie i rosną w tempie imponującym.
Zapraszam do oglądania zdjęć w zakładce "Szczenięta aktualne".

04-05 PAŹDZIERNIKA - KARMEL CHAMPIONEM RUMUNII

Karmel (USZAKI Virgo Vestalis) na dwóch wystawach międzynarodowych w Baia Mare dwukrotnie została Zwycięzcą Rasy, zdobywając 2 x CACIB i tytuł Championa Rumunii.
Gratualcje dla Karmelki i Mai!

WRZESIEŃ - Uszaki są na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzin TU! Na pewno będzie się tam pojawiało bardo dużo zdjęć, których nie ma na stronie (czyli tu), bo ich umieszczanie tam jest jednak dużo łatwiejsze. I szybsze :)
30 WRZEŚNIA - Piracik szuka dobrego, odpowiedzialnego domu! (w nowym domu)

Pirat (oficjalnie Uszaki HYDE PARK) to piesek niewystawowy (z powodu zbyt dużej ilości koloru białego na główce). Nie może brać udziału w wystawach psów, ale nie przeszkadza mu to w żaden sposób być wspaniałym towarzyszem i przyjacielem. Jest wesoły, aktywny i odważny. Bardzo kontaktowy, bardzo lubi ludzi, uwielbia gramolić się na kolanka i przytulać się całym sobą.
Jeśli nie zależy Ci na udziale w wystawach, a chcesz mieć kochanego, aktywnego towarzysza, Piracik świetnie się w takiej roli sprawdzi.
Osoby, które chciałyby mieć Pirata za przyjaciela, proszę o kontakt: tel: 501 053 726 lub e-mail: magda@uszaki.pl
15 WRZEŚNIA - BERCIK SKOŃCZYŁ 12 LAT!

Razem z Bertem 12-te urodziny obchodziła również jego siostra, Budulka. Wszystkiego najlepszego dla obojga i pozostałych braci i sióstr!
14 WRZEŚNIA - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA!

W tą całkiem piękną sobotę odbyła się bardzo ważna uroczystość - ślub Magdy Kowalewskiej i Adama Buraczyńskiego. Poznaliśmy się 9 lat temu, kiedy przyjechali po małęgo szczeniaczka - Paputka , juz wtedy razem. Potem jeszcze do "stada" dołączyła Nutka.
Wszystkiego najlepszego i samych dobrych rzeczy na najbliższe 50 lat albo 100!
04 WRZEŚNIA - HERR FLICK SZUKA DOBREGO DOMU! (w nowym domu)

HERR FLICK, zwany też Herfliczkiem, to wbrew swojemu imieniu szczeniaczek niezwykle wesoły, miły, serdeczny, dobroduszny, odważny, ale całkiem delikatny. Bardzo też lubi ludzi, a swoje imię zawdzięcza temu, że na początku bardzo lubił działać w ukryciu, włażąc pod wszelkie dywaniki i posłania :) Jest energiczny, lubi się bawić, ale też lubi się poprzytulać. Jest mistrzem merdania ogonkiem!
Osoby, które chciałbyby by Herflik został ich przyjacielem i towarzyszem, proszę o kontakt.
Po więcej informacji o szczeniaczkach zapraszam natomiast do "Szczeniąt aktualnych".
03 WRZEŚNIA - 9 URODZINY MIOTU MUMINKOWEGO!

Pierwszy urodzony w Uszakach miot szczeniaczków "muminkowych" skończył dziś 9 lat. Życzymy wam wszystkim wszystkiego najlepszego i wielu, wielu kolejnych szczęśliwych lat!
31 SIERPNIA - WYSTAWA KLUBOWA

Po zeszłorocznym wysypie sukcesów na jubileuszowej Wystawie Klubowej, w tym roku nastąpił wysyp nie-sukcesów. Co prawda nieliczni przybyli uczestnicy uszakowi zaprezentowali się w stanie albo kompletnie łysym, albo zbyt "okrągłym" albo spóźnionym, co może być pewnym usprawiedliwieniem :) Wszystkim bardzo dziękuję za przybycie!
I tak było bardzo fajnie, jak zwykle bardzo miło było spotkać tylu zaprzyjaźnionych corgofanów i corgoposiadaczy. No i tyle fajnych psów w jednym miejscu! To jedyna taka okazja w roku.

Natomiast najprzyjemniejszym akcentem wystawowym był występ tatusia naszych szczeniaczków - Drago (Fest ŁADNY JAK ŻADNY), który został najpiękniejszym cardiganem wystawy (powtarzając wynik swojego tatusia, Felka, sprzed roku). Wielkie gratulacje dla hodowcy i właścicieli Drago!
Miło też, że najlepszym reproduktorem został Baton (Uszaki CHERRY PIE).zdjęcia: Joanna Adamowska28 sierpnia - WAKACJE!

W poprzednim tygodniu szczeniaczki spotkało Bardzo Ważne Wydarzenie, mianowicie pojechały na pierwsze w swoim życiu wakacje. Nie da się ukryć, że szczeniaczkom wakacje bardzo się podobały, nie przejęły się nawet przeraźliwie grzmiącą burzą, która przetoczyła się im nad głowami (ukrytymi pod dachem, oczywiście). Długa jazda samochodem też była OK. Za to można było szaleć w ogródku od rana do wieczora :)

PS. Oficjalne zdjęcia sześciotygodniowych szczeniaczków w "Szczeniętach aktualnych". Zapraszam do oglądania!
11 sierpnia - MAMY CZTERY TYGODNIE I ŚWIAT JEST CORAZ FAJNIEJSZY

Nowe, bardziej "oficjalne" zdjęcia szczeniaczków w "Szczeniętach aktualnych". Zapraszam!
sierpień - BIBA NA WAKACJACH Z TATUSIEM BAZYLEMzdjęcia: Joanna Sadłowska02 sierpnia - MAMUSIA??? MAMUSIA...


Więcej zdjęć szczeniaczków patrzących i odkrywających świat w "Szczeniętach aktualnych". Zapraszam!21 lipca - SZCZENIACZKI MAJĄ JUŻ TYDZIEŃ

Nowe zdjęcia tygodniowych szczeniaczków w "Szczeniętach aktualnych". Zapraszam do oglądania!
15 lipca - BERTOWY SYNEK SZUKA DOMU

Okazało się, że jeszcze jeden śliczny synek Berta, Agicor ROLAND RYCERZ szuka dobrego, a przede wszystkim odpowiedzialnego nowego domu.
Jeśli ktoś chciałby mieć takiego pięknego bercikopodobnego stwora w domu, proszę się kontaktować z Eweliną Dłużniewską - tel. 603 055 683.13 lipca - WYSTAWA W WARSZAWIE

Na międzynarodowej wystawie w Warszawie Biba otrzymała CWC (w klasie otwartej) i dodatkowo res. CACIB. Gratulacje Biba i Asia!
11 lipca - JUŻ SĄ! MAMY SZCZENIACZKI!

Cała, wspaniała dziewiątka, jak i mama Kropka, czują się świetnie. Szczeniaczki są zdrowe, silne i i na widok (a raczej dotyk) mamy ruszają się błyskawicznie. Niektóre nawet jakby szczekają!
Zapraszam do oglądania zdjęć w zakładce "Szczenięta aktualne".

ostatnie dni czerwca - KROPKA: PRZYGOTOWANIA DO PORODU

Kropka, która obecnie zamiast kropki przypomina raczej wielką czarną kulę, wcale specjalnie nie zwalnia. Mimo, że, jak to ujął pewien wielbiciel, wygląda obecnie tak:
„bystre oko, czujne ucho,
a pod spodem wielkie brzucho”
to brzuszek (zwany też brzuszyskiem) zupełnie jej nie przeszkadza. Kropka biega, pędzi, turla się, pływa i jest cała z siebie zadowolona. Czuje się świetnie i nawet nie przeszkadzają jej upały. Oby tak dalej :)25 czerwca - SZCZENIACZKI W DRODZE!

To już tuż tuż! Już za bardzo niedługo urodzą się nowe szczeniaki Uszaki - dzieci Kropki i Drago (Fest ŁADNY JAK ŻADNY). Prosimy trzymać kciuki za szczęśliwe rozwiązanie!
A tak to się wszystko zaczęło :)23 czerwca - OSTATNIA SESJA RODZINNA BERTOWYCH SYNÓW

Synowie Berta (hod. Agicor) wkrótce rozjadą się już do swoich nowych domów. Na pożegnanie zrobili sobie jeszcze sesję zdjęciową z mamą Łupiną i tatą. Co prawda w niepełnym składzie - Romeo vel Romek już odjechał do swojej nowej rodziny. Czyż nie chcą piękni? :)
Życzymy wszystkim chłopakom wszystkiego najlepszego! Uszy do góry!

10 czerwca - MAŁE BERCIKI SĄ JUŻ DUŻE

Jeszcze nie tak duże jak tata Bert, ale już całkiem spore - skończyły mianowicie siódmy tydzień i są po prostu fantstyczne :)
Jeszcze jeden chłopak szuka nowych, wspaniałych właścicieli, którym na dodatek chciałoby się jeździć na wystawy. Jeśli ktoś chciałby mieć takiego pięknego bercikopodobnego stwora w domu, proszę się kontaktować z Agnieszką Doner (kontakt na stronie hodowli AGICOR) lub Eweliną Dłużniewską - tel. 603 055 683.

09 czerwca - WYSTAWA W LUBLINIE

Na krajowej wystawie w Lublinie Biba dostała swoje pierwsze dorosłe CWC (w klasie otwartej), tak zresztą jak jej własna matka Sowa w klasie championek.
Gratulacje dla matki i córki, jak też ich właścicieli!
01 czerwca – IVRIN WYGRYWA W LESZNIE

Na Wystawie Międzynarodowej w Lesznie Ivrin zrobiła sobie Dzień Dziecka, wygrywając klasę pośrednią, następnie zdobywając tytuł Zwycięzcy, CWC i CACIB.
Gratulacje dla Łukasza i podziękowania dla Ewy!zdjęcia: Agnieszka Doner, Ł.P.26 maja – KARMELA CHAMPIONEM POLSKI

Na Wystawie Krajowej W Gostyninie Karmelka po raz kolejny została Zwycięzcą Rasy i otrzymała tytuł Zwycięzcy i ostatnie CWC potrzebne do uzyskania tytułu Championa Polski! Gratulacje dla Karmelki i Mai!
PS. Zdjęć z wystawy, jak często to bywa, nie mamy, poniżej można więc tylko podziwiać Rudą świętującą świeżutki tytuł championa w pobliskim jeziorze.
19 maja - FELEK NA WYSTAWIE ŚWIATOWEJ

W tym roku na Wystawie Światowej, która odbyła się w Budapeszcie, Felek wystąpił jako jedyny przedstawiciel mieszkających w Polsce cardiganów i zajął drugie miejsce w klasie championów, zaraz za zwycięzcą rasy!
Gratulacje i podziękowania dla Doroty i dla prezentującej pięknie Felka Eweliny!zdjęcia: Iva Kleinova, Vendula Kordulovamaj - WAKACJE! A NIE - TO CIĄGLE TYLKO MAJ...12 maja – PÓŁTORAROCZNE URODZINY "WYSKOKOWYCH" SZCZENIACZKÓW

Na urodzinowy spacer udało się urodzinowe rodzeństwo: Biba i Dunder, w obstawie mamy Sowy, wuja Kondzia, babci Kropki i na dodatek - prababci Foki! Wszyscy przeszli dystans 20 km (i 300 m), dzięki czemu całe towarzystwo wyszalało się całkowicie i resztę dnia mogło spędzić na wylegiwaniu się i obżeraniu urodzinowymi smakołykami.
Pozdrawiamy nieobecnych solenizantów: Ivrin i Guinnessa!

maj - NA ŁĄKACH Z ŻURAWIAMI
9 maja – ŚPIEWAMY STO LAT MUZYCZNYM SZCZENIACZKOM

To już siedem lat od dnia narodzin "muzycznego" miotu, poczętego w dosyć nietypowych okolicznościach, bo podczas największej i najsłynniejszej wystawy psów na świecie - Crufts w Birmingham. Wspaniała ósemka urodziła się bez kłopotów, rosła pięknie i otrzymała muzyczne imiona na cześć wspaniałego tatusia, którym jest Bethwyn MUSIC MAN.
A że muzyczne dzieci zasługują na muzyczne życzenia, śpiewamy razem z mamą Foką "Sto lat" Kropce, Bigowi, Mimsi, Bazylowi, Rufusowi, Zeligowi, Otto i Taaviemu, życząc im wszystkim również stu kiełbas, stu patyków, stu spacerów, stu piłeczek, stu parówek, stu głasków i w ogóle wszystkiego posetnego!maj - A JEDNAK - PRZYSZŁO W KOŃCU COŚ W RODZAJU WIOSNY!28 kwietnia – II KRAJOWA WYSTAWA WELSH CORGI I LANCASHIRE HEELER

W tym roku na wystawie specjalistycznej w Mosznej sędziowała pani Jana Haartus z Finlandii. Pogoda się niestety zebdździła, ale atmosfera nadrabiała niedogodności pogodowe. Wyniki też były całkiem niezłe :)

Ivrin – BIS Junior (Najlepszy Junior Wystawy)
Bert – BIS Weteran (Najlepszy Weteran Wystawy)
Córka Felka - Cherry (CALL ME CHERRY Dummles) – BOB & BIS!
Synek Felka - Drago (Fest ŁADNY JAK ŻADNY) – Najlepszy pies
Felek – BIS Reproduktor (Najlepszy Reproduktor Wystawy)
Felek & Kropka – Najlepsza para hodowlana
Uszaki – Najlepsza hodowla

Ponadto; Felek – pierwszy w klasie championów, Kropka pierwsza w klasie championek, Biba druga w klasie młodzieży, Foka pierwsza w klasie weteranek i Karmelka czwarta w klasie otwartej.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich właścicieli i prezenterów i do zobaczenia za rok!zdjęcia: Ola Pietrzak28 kwietnia – FOKA WYSTAWOWA

Jak wszyscy, którzy mieli szczęście oglądać Fokę podczas występów wystawowych, wiedzą - Foka wystaw nie znosi. Obraziła się na nie śmiertelnie już dobrych kilka lat temu i odtąd coraz dobitniej pokazuje mi, co ona o takich występach sądzi. Co ciekawe - jak tylko zejdzie z ringu, natychmiast odzyskuje energię i radość życia, których ogólnie ma wielkie pokłady. Dlatego od kilku lat występuje już tylko na wystawach klubowych, tak z obowiązku :).
Ku jej nieszczęściu- teraz są dwie takie wystawy w roku. Poniższe zdjęcia 11-letniej już Foki, autorstwa Oli Pietrzak, pochodzą właśnie z owej drugiej wystawy - II Wystawy Welsh Corgi i Lancashire Heelerów, która drugi rok z rzędu odbyła się w Mosznej.
Z całą pewnością są to najładniejsze zdjęcia Foki z ringu wystawowego, jakie kiedykolwiek udało się jej zrobić! Co prawda, na foczym pyszczku maluje się lekki wyrzut, ale przynajmniej ma uszy na miejscu! I przemieszcza się galopem! I macha ogonem! Jakim cudem to się Oli udało - nie wiem, ale jestem ogromnie wdzięczna.
Dzięki wielkie, Ola!zdjęcia: Ola Pietrzak23 kwietnia – MAŁE BERCIKI PRZYSZŁY NA ŚWIAT

No tak. Bercik postanowił wyhodować sobie armię. W ostatni wtorek kwietnia urodziło mu się pięciu dorodnych, pręgowanych synów, podejrzanie do Bercika podobnych :). Mama Łupina (Mandalay’s WHOOPIE GOLDBERG) i chłopaki czują się dobrze, chłopcy rosną, a mama stopniowo maleje. Co to będzie, jak podrosną…na zdjęciach: chłopaki w wieku 1 tygodnia21 kwietnia – SIOSTRY W LUBLINIE

Na wystawie krajowej w Lublinie wystawiły się siostrzyczki – Biba i Ivrin i obie z sukcesami. Biba została najlepszą młodzieżową suczką, zdobywając Zwycięstwo Młodzieży i zostając Najlepszym Juniorem w Rasie, natomiast Ivrin była pierwsza w klasie pośredniej, zdobywając też CWC.
Gratulacje dla właścicieli!zdjęcia: Ania, Mirka Tyburczyk08 kwietnia - FELEK ZNOWU ZOSTAŁ TATĄ

W dalekiej Norwegii urodziło się pięć dziewczynek i dwóch synków Felka. Mamą jest bardzo ładna suczka, zresztą córeczka Felkowego dziadka - TM-a (Shadowalk TRADEMARK) - Lotte (Cardigarden's DONE FOR DIAMONDS).
Gratulujemy hodowcom i szczęśliwym rodzicom!

kwiecień - BERT BĘDZIE TATĄ

Tak, tak, Bercik w wieku prawie 12 lat pod koniec kwietnia zostanie tatą , oczywiście jeśli wszystko pójdzie dobrze, za co trzeba trzymać mocno kciuki. Mamą zostanie zaprzyjaźniona Łupina (Mandalay's WHOOPIE GOLDBERG). Więcej informacji o Łupinie, która jest bardzo ładna, bardzo wesoła i bardzo utytułowana, jak też o szczeniaczkach, można znaleźć na stronie hodowli AGICOR.
Co ciekawe, Bert jednocześnie zostanie też pradziadkiem, jako że mniej więcej w tym samym czasie urodzą się kolejne dzieci jego wnuczka Felka (tym razem w Norwegii), a także pra-pradziadkiem, jako że w Rosji urodzą się Felkowe wnuczki.na zdjęciach: Łupina (Mandalay's WHOOPIE GOLDBERG)21 marca - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - NIE NO, SERIO??luty - CORGI SPOTKANIA NA POLACH MOKOTOWSKICH

fot: Ania, Urszula Zalewskastyczeń - SPACER CZTEROPOKOLENIOWY (Z DODATKAMI)25 stycznia - FELEK ZWYCIĘZCĄ GRUPY I

Tak to właśnie Felek pohasał na pierwszej w tym roku międzynarodowej wystawie, która odbyła się w Głogowie (BOG I, BOB, CACIB + CWC + tytuł Zwycięzcy).
A na dodatek jego syn CALL ME CHIEF Dummles został drugim najlepszym psem w rasie (res. CACIB i CAC), a córeczka Fest ŁASKAWA PANNA najlepszą suczką w rasie (CACIB + CAC + tytuł Zwycięzcy). Łysy Karmel otrzymał res. CACIB, a łysy Bibson był drugi w klasie młodzieży.
Gratulacje dla współwłaścicieli i właścicieli i podziękowania dla Agi, która zaprezentowała Felka na niedzielnych finałach!styczeń - NOWY ROK ZAPOWIADA SIĘ FAJNIE


©Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
®All Rights Reserved