2012

Archiwum: | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2002-2003


27 grudnia - BIBA MA SWÓJ BLOG

Razem z Bibą zapraszamy na Cardimanię!

fot: Agnieszka Donergrudzień – LAS PEŁEN CORGI
9 grudnia – ZAKOŃCZENIE SEZONU WYSTAWOWEGO

Na wystawie Nowym Dworze Mazowieckim Karmelka wygrała klasę otwartą, otrzymując kolejne CWC, a następnie uzyskała tytuł Zwycięzcy. Gratulacje dla Karmeli i Maji!

fot: Ania5 grudnia - SZÓSTE URODZINY MIOTU SŁODKIEGO

Wszystkiego najlepszego dla całej dziesiątki i ich mamy Viki!1-2 grudnia - SOWA CHAMPIONKĄ SŁOWACJI

Na dwóch wystawach międzynarodowych w Nitrze Sowa zdobyła 2 x CWC, dzięki czemu ukończyła Championat Słowacji. Natomiast dwukrotnie najlepszym Juniorem w Rasie został syn Felka – Bors (BORS Shining Sirus), a jego siostra BUDDUG Shining Sirus również dwukrotnie była najlepszą młodzieżową suczką. Gratulacje!17-18 listopada - FELEK CHAMPIONEM CHORWACJI

Na dwóch międzynarodowych wystawach w Zagrzebiu zeupełnie łysy Felek spisał się i tak dobrze, zdobywając 2 x CAC, CACIB i res. CACIB, tytuł Zwycięzcy Zagrzebia 2012 i kwalifikację na Crufts'a, a także ukończył Championat Chorwacji. Natomiast, co bardzo miłe, na obu wystawach Zwycięzcą Rasy została jego córeczka - Avva (Corgi na Volgie AVVA), która też była BOG III! Gratulacje!listopad - CÓRECZKA TATUSIA, CZYLI IVRIN Z BAZYLEMlistopad – ZIMA PRZYSZLA, ZIMA POSZŁA. I TO SZYBKO.
12 i 13 listopada - URODZINY MIOTU SKRZYDLATEGO I WYSKOKOWEGO

13 listopada czwarte urodziny obchodził uszakowy miot "E", a z kolei dzień wcześniej swoje pierwsze urodziny obchodził uszakowy miot "G" - czworka dzieci Sowy (czyli jednej z solenizantek z dnia 13-tego, której prawie udało się zrobić taki fajny prezent na swoje własne urodziny :) )
Wszystkiego najlepszego dla całej dwunastki i ich właścicieli!29 października – LEDWO ZACZĘŁA SIĘ JESIEŃ, A TU JUŻ ZIMA? PSOM SIĘ PODOBA!
20-21 października - POZNAŃSKIE SUKCESY

W tym roku wystawy międzynarodowe w Poznaniu były dwie. Na obu wystąpiła Ivrin kolejny dwukrotnie została Zwycięzcą Młodzieży i Najlepszym Juniorem w Rasie. Przy okazji ukończyła też Młodzieżowy Championat Polski i zdobyła tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Polski '12. Tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Polski '12 powędrował też w łapy jej brata, Dundera, który wystąpił tylko na drugiej wystawie i został najlepszym młodzieżowym psem. Dunder również został Młodzieżowym Championem Polski. Natomiast kolejna siostra - Biba - wystąpiła z kolei tylko na pierwszej wystawie i była druga w klasie młodzieży.
Gratulacje dla wszystkich!

fot: Aneta Pietrzakpaździernik – JESIENNE SPACERY
październik – TO NIE SERENGETI. TO WYSZKÓW.
29 września - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA WE WROCŁAWIU

W tym roku wystąpiła na niej Ivrin (Uszaki GREEN FAIRY), i był to występ bardzo udany - Ivrin kolejny raz została Zwycięzcą Młodzieży i Najlepszym Juniorem w Rasie.
Gratulacje!

fot: Ł.P.
3 i 19 września - URODZINOWYCH ŻYCZEŃ CIĄG DALSZY

To już osiem lat od urodzin pierwszego uszakowego miotu,
który na świecie pojawił się 3 września 2004 roku.

Wszystkiego najlepszego i wielu kolejnych szczęśliwych lat
dla Paputa, Viki, Ryfki, Muminka, Muumi, Makiego,
Hopsulka i Magnusa
, a także dla obchodzących swoje trzecie urodziny 19 września szczeniaczków z miotu "F":
Felka, Abej, Lulu, Findusa i Faziego.

Razem z Bertem śpiewamy Wam wszystkim STO LAT!
(a 11 lat na torcie to oczywiście 8+3 ;))

15 września - BERT SKOŃCZYŁ 11 LAT

Bercik pozazdrościł Foce tortu na 10-te urodziny i z tej okazji zażądał takiej samej uroczystości. Argumenty, że 11 urodziny nie są tak "okrągłe" jak 10-te zbił, twierdząc, że dwie jedynki na torcie wyglądają ładniej niż jedynka i zero, a argument, że nie ma już takiej pogody, żeby parę godzin się pławić w rzece odrzucił pogardliwym prychnięciem. W związku z tym jak zwykle wszystko odbyło się tak, jak to Bert chciał. Tylko słońca i kąpieli było zdecydowanie mniej. Ale tort był chyba nawet jeszcze lepszy, czego dowodzi brak zdjęć z jego wspólnej konsumpcji - fotograf nie zdążył ;).
Podobno Bert umówił się też z twórczynią tortu, że teraz dostanie taki na każde kolejne urodziny.
I oby ich było jak najwięcej!wrzesień - TO WCALE JESZCZE NIE KONIEC LATA02 września - A TYMCZASEM W RADOMIU...

...odbyła się krajowa wystawa, na której Biba została Zwycięzcą Młodzieży, tak jak i jej brat Dunder, który został na koniec BOB Juniorem. Zwyciężczynią Rasy została natomiast Karmelka, która była pierwsza w klasie pośredniej, zdobywając przy okazji kolejne CWC.
Gratulacje dla wszystkich właścicieli!01 września - X JUBILEUSZOWA WYSTAWA KLUBU CORGI

Ach, no cóż to była za wystawa :)
Nie dość, że jubileuszowa, nie dość, że Francja Elegancja w temacie, to jeszcze sędziowała pani Carrie-Russel Smith, hodowca i wystawca cardiganów z Wielkiej Brytanii. A poza tym, pogoda była wreszcie w sam raz, ani upału, ani deszczu, tylko przyjemne słoneczko. 150 corgów z kilku krajów w jednym miejscu. No i wyniki też były super :)

Felek (Uszaki FALKOR LUCK DRAGON) - Najlepszy Pies, Zwycięzca Klubu, Zwycięzca Rasy, BIS2
Karmela (USZAKI Virgo Vestalis) - Najlepsza Suczka, Zwycięzca Klubu
Bert (BERTRAM Corlan Gi) - Najlepszy Weteran w Rasie (trzeci rok z rzędu), BIS2 Weteran
Felek (Uszaki FALKOR LUCK DRAGON) - Najlepszy Reproduktor w Rasie
Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR) - Najlepsza Suka Hodowlana w Rasie
Syn Felka - Fest ŁADNY JAK ŻADNY - Zwycięzca Klubu Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie
Córka Dodzi - DEKAMERON Virgo Vestalis - Najlepsze Baby Wystawy

Wielkie gratulacje dla Doroty i Felka, który już drugi raz zostal najlepszym cardiganem wystawy klubowej, a także Mai i Karmelki i Uli z Dodzią!

Porównanie o zwycięstwo w rasie było sprawą rodzinną Berta - wystąpił bowiem on sam, jako Najlepszy Weteran, dwójka jego wnuków - Zwycięzców Klubu i prawnuczek - Najlepszy Junior w Rasie. Mimo, że Bert nie przyjmuje do wiadomości, że ma wnuki i prawnuki i, według słów sędziny "pokazuje się jak dwulatek", to naprawdę może być z nich dumny :)

Pozostałe psy pokazały się też fajnie, chociaż Kropka i Sowa przyszły na wystawę bez futra, a Sowowe dzieci, ledwie wyrośnięte z klasy szczeniakowej wyglądały przy swoich bardziej dorosłych konkurentach trochę jeszcze niepoważnie :). Nie wspominając już o miszczyni Foce, która swoim spektakularnym występem znowu rozbawiła obserwatorów i sędzinę :)
Kropka - 3 miejsce w klasie championek, Dodzia bez lokaty w klasie championek, Sowa - 4 miejsce w klasie otwartej, Ivrin i Biba - bez lokaty w klasie młodzieży, Dunder - 3 miejsce w klasie młodzieży, Foka - 2 miejsce w klasie weteranek.

Bardzo dziękuję za pomoc podczas wystawy Asi, Magdzie Ch, Dorocie, Kasi, Uli, Ewelinie, Natalii i Łukaszowi i drugiej Ewelinie pięknie prezentującej Felka. Wielkie dzięki dla wszystkich właścicieli uszakowych psów, którzy przybyli na wystawę i wszystkich właścicieli, hodowców czy fanów corgi w ogóle, dzięki którym wystawa była naprawdę sympatyczną okazją do wielu spotkań i rozmów. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Tu można zobaczyć filmy z wystawy: PSY i SUCZKI .
Autorem obu filmów jest pan Jaromir Fuglevic. Dziękujemy!

zdjęcia: Joanna Adamowska, Ania, Jaromir Fuglevic, Aneta Pietrzak25 sierpnia - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA W BIAŁYMSTOKU

Na Międzynarodowej Wystawie w Białymstoku Biba (Uszaki GIN & TONIC) i jej brat Dunder (Uszaki GRASSHOPPER) zadebubiutowały w klasie młodzieży. Biba została najlepszą młodzieżową suczką, a Dunder najlepszym młodzieżowym psem i Najlepszym Juniorem w Rasie.
Natomiast w dorosłych klasach wystąpiła dawno niewidziana na wystawach Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR), która była pierwsza w klasie championów, a następnie uzyskałą tytuł Zwycięzcy, otrzymując CWC i CACIB. Gratulacje!19 sierpnia - MŁODZIEŻOWA IVRIN TEŻ WYGRYWA

Na Wystawie Krajowej w Toruniu Ivrin (Uszaki GREEN FAIRY) zadebiutowałą w klasie młodzieży. Debiut wypadł bardzo dobrze, Ivrin została Zwycięzcą Młodzieży i Najlepszym Juniorem w Rasie. Gratulacje!

fot: Ł.P. (nie, tak nie wyglądają wystawy psów. to są zdjęcia pozawystawowe, ale za to bardzo fajne)sierpień - LATO - CIĄG DALSZY.11-12 sierpnia- FELEK ZNOWU WYGRYWA W AUSTRII

W ten weekend Felek (Uszaki FALKOR LUCK DRAGON) wystąpił na dwóch wystawach międzynarodowych w Innsbrucku. I znowu był to niezwykle udany wwystęp, jako że na obu został uznany za Najlepszego Psa w Rasie i Zwycięzcę Rasy, otrzymując przy okazji 2 x CAC i CACIB.
Gratulacje dla Felka i Doroty!sierpień - ŚLICZNE, MAŁE, RUDE PEMBROCZKI SZUKAJĄ NOWYCH DOMÓW

Szczenięta urodziły się 30.06.2012 w zaprzyjaźnionej hodowli Lisiura (najstarszej i najbardziej zasłużonej dla rozwoju rasy hodowli corgi w Polsce).
Ojcem jest pies importowany z Litwy - Ch PL TORRES Gyvates Asara, a mamą KRASKA LISIURA
z Psiego Matecznika. Dostępne są suczki i pieski (jeden piesek ma długi ogon). Szczenięta wychowują się z dziećmi i zwierzętami domowymi. Do odbioru w Nowym Targu lub w Warszawie po 1 września.

Więcej informacji na stronie hodowli LISIURA lub pod tel. (22) 758 98 69.
sierpień - PRZEFAJNA MAŁA CARDIGANKA SZUKA NOWEGO DOMU

Wszystkich chętnych na posiadanie takiej fajnej pręguski we własnym domu proszę o kontakt z Ulą Krupą pod nr tel. 605 294 303 lub mailem: zandalle@poczta.onet.pl
Więcej zdjęć i informacji Więcej informacji można znaleźć TU.
lipiec - LATO. I KROPKA. (I JESZCZE PARĘ INNYCH, W TYM CZAPLA, ALE BIAŁA)lipiec - AWARIA ZAKOŃCZONA

Niestety, jakiś czas temu stary serwer dosyć gwałtownie zakończył żywot, zabierając ze sobą dużo aktualizacji uszakowej strony (będziemy stopniowo uzupełniać na nowym serwerze),
jak i, co gorsza, całą pocztę e-mailową.
Adres poczty (magda@uszaki.pl) udało się odzyskać, ale z zerową zawartością... Mam nadzieję, że jakoś uda się odzyskać stare kontakty. Wszystkich, którzy do mnie pisali (albo próbowali) przez ostatni dwa-trzy miesiące, kiedy poczta nie działała, a także oczywiście wcześniej, bardzo przepraszam i proszę o ponowny kontakt.23 czerwca - KARMELKA I DUNDER WYGRYWAJĄ W SZCZECINIE

Na Międzynarodowej Wystawie w Szczecinie Dunder (Uszaki GRASSHOPPER) został Najlepszym Szczeniakiem w Rasie, a Najlepszym Juniorem w Rasie została Karmelka, która ostatecznie została również Zwycięzcą Rasy. Karmelka ukończyła też Młodzieżowy Championat Polski.

A w nagrodę była wycieczka nad morze w całkiem dużym towarzystwie i w trochę mniejszym deszczu.
czerwiec - SUPER WYNIKI BADAŃ FELKA I SOWY

Felek (Uszaki FALKOR LUCK DRAGON) - HD A, ED 0/0, serce zdrowe
Sowa (Uszaki ELF OWL) - HD A, ED 0/0

(badania: dr Jan Siembieda (stawy) i dr Urszula Bartoszuk-Bruzzone (serce))30 maja - DZIESIĄTE URODZINY FOKI

Dziesiąte urodziny Foka uczciła piknikiem nad rzeką. Był tort (z mięsa, ryby, wątróbki, serka i "10" wyciętej z kiełbasy krakowskiej) i mniejsze torciki dla gości, kąpiele, gonitwy, rzeka, las.
Co prawda solenizantka przed przyjęciem postanowiła się wykąpać, goście zreszta też, więc do stołu zasiedli trochę mało eleganccy (po prostu mokrzy), ale nie zakłóciło to uroczystości, w której między innymi wzięła udział focza córka - Kropka i focza wnuczka - Sowa.

Sto lat Foczko, i żeby ci nigdy fiu-bździu z głowy nie uciekło!
02 czerwca - IVRIN & CO. WYGRYWAJĄ W LESZNIE

Na Międzynarodowej Wystawie PRESTIGE Ivrin (Uszaki GREEN FAIRY) została Najlepszym Szczeniakiem w Rasie, natomiast w klasach młodzieżowych brylowały dzieci Felka (Uszaki FALKOR LUCK DRAGON) - Cheri (CALL ME CHERRY Dummles), która została Najlepszym Juniorem w Rasie i jej brat CALL ME CHAMP Dummles, który również otrzymał tytuł Zwycięzcy Młodzieży.
Gratulacje dla wszystkich właścicieli!

na zdjęciach - Ivrin w kwiatach ale nie w Lesznie (fot: Ł.P.)21 maja - FELEK WICE ZWYCIĘZCĄ ŚWIATA

Na Wystawie Światowej, która w tym roku odbyła się w Salzburgu, Felek (Uszaki FALKOR LUCK DRAGON) wygrał klasę championów, a nastepnie został wice Zwycięzcą Świata !
Wielkie gratulacje dla Felka i Doroty!

zdjęcia: Jakow Lewinmaj - NAD LIWCEM7 maja - FELEK CHAMPIONEM SŁOWACJI

Na Krajowej Wystawie w Banskiej Bystrzycy Felek wygrał klasę, dostał CAC, a następnie został Zwycięzcą Rasy. Zdobył też ostatnie CWC potrzebne do ukończenia Championatu Słowacji.
Gratulacje dla Felka i Doroty!maj - WIELKA MAJÓWKAmaj - FAJNE SZCZENIACZKI SZUKAJĄ DOMU

Jeszcze kilka pięknych szczeniaczków, których mamą jest Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR) szuka nowych domów. Jeżeli ktoś chciałby, żeby taki fajny cardiganek u niego zamieszkał, proszony jest o kontakt z Ulą Krupą (w Warszawie) pod numerem tel. 605 294 303
lub mailem: zandalle@poczta.onet.pl
Więcej zdjęć i informacji na stronie hodowli Zandalle.
maj - BIBA Z MOTYLEM NA ŁONIE NATURY

zdjęcia: Monika Kosińska29 kwietnia 2012 - CORGI POD ZAMKIEM

Historyczna, bo pierwsza Wystawa Klubu Welsh Corgi i Lancashire Heeler odbyła się w bardzo malowniczym parku przed mocno wstrząsającą budowlą zwaną zamkiem w Mosznej. Zamek może był i dosyć przerażający, ale za to wystawa była fajna, zwłaszcza kiedy wiatr uspokoił się na tyle, że nie było zagrożenia, że psy odlecą z ringu.
W cardiganach dużą część uczestników stanowiła jedna wielka rodzina, spokrewniona mniej lub bardziej, dzięki czemu całość okazała się sympatycznym spotkaniem rodzinnym zakończonym zbiorową kąpielą w parkowym stawie (psy były bardzo szczęśliwe, właściciele może trochę mniej jako, że ze stawu, a następnie z psów, unosił się niebezpiecznie znajomy zapach stęchłego mułu. Ale co tam.).

Wyniki też były niezłe :)
BOB, BIS Baby - Ivrin, czyli Uszaki GREEN FAIRY (tym razem rodzeństwo czyli Dunder i Biba ustąpili miejsca siostrze, ale też pokazały się ładnie, chociaż Biba przemierzała ring skokami, dzięki czemu sędzia zwracał się do niej pieszczotliwie per "ty mała wariatko" :).
BOB, BIS Puppy - córka Felka - Malta (Fest MALTA).
BOB, BIS Junior - córka Felka - Cherry (CALL ME CHERRY Dummles)
BOS - Felek
BOB, BIS2 Weteran - Bert (dziadek Felka)
BOB, BIS Reproduktor - syn Berta - Baton, czyli Uszaki CHERRY PIE
Karmelka tym razem zajęła trzecie miejsce w klasie młodzieży, Sowa była druga w klasie championek za inną córką Batona - Dzidzią, a Foka pierwsza w klasie weteranek.

Gratulacje dla wszystkich właścicieli i wielkie podziękowania dla Łukasza i Mariusza, dzięki którym udało się wrócić do Warszawy samochodem, a nie na przykład na piechotę (jak i dla panów z warsztatu 24h w Częstochowie przy ulicy Świętej Barbary 67 - polecam :) )

Zdjęcia: Aneta Pietrzak, Ł.P.kwiecień - IVRIN ROŚNIE I PIĘKNIEJE W OCZACH (A GŁÓWNIE W USZACH)

Zdjęcia: Ł.P.22 kwietnia - W LUBLINIE BYŁO GORĄCO A POTEM PADAŁO

Na Krajową Wystawę w Lublinie dotarliśmy w ostatniej chwili, ale jakoś się udało, i dobrze, bo dzięki temu Karmelka po raz trzeci z rzędu zdobyła Zwycięstwo Młodzieży i została Najlepszym Juniorem w Rasie, Bert został Najlepszym Weteranem w Rasie, Felek był pierwszy w klasie championów, a Sowa pierwsza w klasie championek i dodatkowo została Najlepszą Suczka w Rasie.
Gratulacje dla Eweliny, Mai i Doroty :)

Zdjęcia: Ania17 kwietnia - PO DRODZE NAD MORZE KARMELKA WYGRYWA W GRUDZIĄDZU

Na Krajowej Wystawie w Grudziądzu ruda Karmelka tym razem nie tylko wygrała klasę młodzieży i została Najlepszym Juniorem w Rasie, ale też pokonała dziadka Berta (Najlepszy Weteran w Rasie) i wuja Carla (Najlepszy Pies w Rasie) i została Zwycięzcą Rasy (BOB).
A potem była wycieczka nad morze, nad którym, o dziwo, była dobra pogoda. Mierzeja Wiślana jest piękna i tylko raz było trochę strasznie, kiedy okazało się, że nocą koło samochodu parkował też prawdziwy dzik.
16 kwietnia - FELEK WYGRYWA TEŻ W CZECHACH

Na Krajowej Wystawie w Ostrawie Felek wygrał klasę, dostał CAC , a następnie został Zwycięzcą Rasy. Gratulacje dla Felka i Doroty! Tu można zobaczyć, jak Felek prezentował się na ringu w Ostrawie: Ostrava 2012 . Przy okazji, filmik z zeszłorocznej wystawy w Ostrawie, na ktorej również wygrał Felek: Ostrava 2011 . Autorem obu filmów jest pan Jaromir Fuglevic. Dziękujemy!

PS. Z powodu braku zdjęć z Ostrawy na zdjęciach można zobaczyć Felka w Rzeszowie :) . Zdjęcia: Ania2 kwietnia - FELEK PODBIJA SERBIĘ

Na dwóch międzynarodowych wystawach Felek zdobył 2 x CAC, 2 x CACIB, dwukrotnie został Zwycięzcą Rasy (BOB) i zajął drugie miejsce w wyborach najpiękniejszego psa Grupy 1 (BOG II). Na jego konto trafił też tytuł Championa Serbii.
Tradycyjne gratulacje!1 kwietnia - TAKA FAJNA WYSTAWA - I TO WCALE NIE ŻART

Na Krajowej Wystawie w Legionowie miał miejsce kolejny (wiekopomny zapewne) debiut - mianowicie na ringi wystawowe wstąpił niejaki Dunder (Uszaki GRASSHOPPER) czyli kolejne dziecko Sowy i Bazyla. Dunder swobodnym krokiem pomaszerował po tytuł Najlepszego Baby w Rasie (chociaż stanie na ringu ma jeszcze w głębokim poważaniu), uzyskując taki to opis od sędziego, pana Janusza Opary: "Pies w świetnym typie, doskonała wielkość, świetny balans głowy i tułowia, doskonały wyraz, typowy front i górna linia, swobodny ruch, wzorcowa szata, świetny temperament." Gdyby Dunder nie był taki czarny na twarzy, to zapewne by się zaczerwienił pod wpływem tych komplementów. Równie ładny opis dostała siostrzyczka (Najlepsza Suczka Baby w Rasie) Biba, która dla odmiany stała na ringu ślicznie, ale nie chciała chodzić inaczej niż w podskokach (a przecież potrafi).
Równie udany występ zaliczyła ruda Karmelka, która została Najlepszym Juniorem w Rasie z równie, a może nawet jeszcze bardziej, miłym opisem.
Gratulacje dla wszystkich właścicieli :)

Zdjęcia: Ania17-18 marca - WIOSNA!18 marca - DEBIUT WYSTAWOWY BIBY I IVRIN

Jak ten czas leci... Małe dzieci Sowy i Bazyla już trochę podrosły i zadebiutowały na ringu wystawowym na Międzynarodowej Wystawie w Katowicach. Debiut był udany, obie siostry Biba (Uszaki GIN & TONIC) i Ivrin (Uszaki GREEN FAIRY) zaprezentowały się bardzo ładnie i według świadków tego wydarzenia obie "chodziły po ringu jak stare wyjadaczki". Czarna Ivrin tym razem okazała się lepsza i została Najlepszym Baby w Rasie.
Gratulacje dla Łukasza i Joanny :)
12 marca - DWA PSY - TRZY CHAMPIONY. A NAWET CZTERY.

W dwóch wystawach międzynarodowych w Aradzie (Rumunia) wzięły udział dwa Uszaki - Sowa i Felek. Dzięki zdobytym tam CAC-om oba mogą się teraz pochwalić tytułami Championa Rumunii, a Felek dodatkowo tytułem Grand Championa Rumunii :)
Felek ukończył także Interchampionat.
Gratulacje dla Eweliny i Doroty!
marzec - NO DOBRA, ALE TA ZIMA TO SOBIE CHYBA JUŻ PÓJDZIE?
26 lutego - SPACER RODZINNY BIBY, DUNDERA I ZUPEŁNIE ODFUTRZONEJ SOWY
luty - OSTATNIE PODRYGI ZIMY
styczeń - ZIMA SZŁA, SZŁA, SZŁA.... I W KOŃCU PRZYSZŁA
22 stycznia - ABEJ CHAMPIONKĄ POLSKI

Dobrze zaczął się nowy rok wystawowy. Na Wystawie Krajowej w Będzinie Abej (Uszaki FIREBOLT) zajęła pierwsze miejsce w klasie otwartej, otrzymała CWC i dzięki temu ukończyła Championat Polski. Gratulacje!
19 stycznia - PEPE SZUKA DOBREGO DOMU

Pepe, czyli oficjalnie Uszaki GUINNESS BLACK, to piesek bardzo energiczny i bardzo pozytywnie nastawiony do świata. Ogon nie przestaje mu merdać, ale oczywiście, trochę też łobuzuje. Jest również bardzo ładny. Okazało się jednak, że ma nieprawidłowy zgryz. Nie przeszkadza mu to zupełnie w życiu codziennym, ale nie może być pokazywany na wystawach . Dlatego Pepe szuka właściciela, któremu nie zależy na uczestnictwie w wystawach, a chce mieć po prostu fantastycznego domowego przyjaciela.
16 stycznia - SZCZENIACZKI MAJĄ 9 TYGODNI

Więcej zdjęć dziewięciotygodniowych szczeniaczków z zakładce "Szczenięta". Zapraszam!
14 - 16 stycznia - SŁOWEŃSKIE SUKCESY FELKA

Na dwóch międzynarodowych wystawach w Ljubljanie Felek (Uszaki FALKOR LUCK DRAGON) wywalczył 2 x CAC, 2 x CACIB, 2 x BOB, zdobywając tytuł Zwycięzcy Słowenii i nominację na Crufts 2013.
Natomiast na Wystawie Klubowej Owczarków brytyjskich Felek wygrał klasę, otrzymując CAC a następnie został Zwycięzcą Klubu, Zwycięzcą Rasy i na deser drugim Najpiękniejszym Psem Wystawy (BIS 2).
©Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
®All Rights Reserved