2009

Archwium: | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2002-2003listopad - JESIENNE SPACERY


08 listopada - TRAF ZWYCIEZCĄ POLSKI

Na Międzynarodowej Wystawie w Poznaniu świetnie zaprezentowała się Bertowa rodzinka - jego piękny synek Traf (Uszaki CARAMEL) został Najlepszym Psem w Rasie, zdobywając tytuł Zwycięzcy Polski, a także kończąc Championat Polski! Traf został również ostatecznie Zwycięzcą Rasy. Sam Bercik został Najlepszym Weteranem w Rasie, natomiast Najlepszym Juniorem w Rasie i Młodzieżowym Zwycięzcą Polski została wnuczka Berta, a siostrzenica Trafa - Dzidzia, czyli oficjalnie Fest JARULINKA.
Wielkie gratulacje dla Marysi i Ewy!Zdjęcia: Grzegorz Sadzyński i Magda Zalewska.31 października - SZCZENIACZKI SKOŃCZYŁY 6 TYGODNI

I z tej okazji dostały w prezencie specjalną, Haloweenową sesję zdjęciową :)

08 października - WYSTAWA ŚWIATOWA W BRATYSŁAWIE

W porównaniu z zeszłoroczną Wystawą Światową w Sztokholmie - bałagan organizacyjny był nieskończenie większy. I tłok większy. I gorąc większy. Mniej natomiast było Uszaków... Ale na szczęście wyprawę odbyliśmy w bardzo fajnym towarzystwie i dzięki temu wyjazd był naprawdę bardzo miły :)
Wiedzieliśmy z góry, że sędzia wybrany do sędziowania cardiganów nie lubi raczej typu Uszakowych Uszaków, pojechały więc jedynie młodziaki, czyli Sowa i Dodzia, i jedyny dorosły (no, prawie dorosły) - Traf - bardziej w ramach oswajania się z dużymi ringami wystawowymi. Ale nie było źle, bo chociaż ani Traf, ani Sowa nie stanęli na lokatach, to zaprezentowali się całkiem dobrze. Wielkie dzięki dla Marysi i Eweliny! Natomiast Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR), pomimo strasznego, przeraźliwego wylinienia, w skutek którego o mało co jej nie wycofałam z występu, zajęła trzecie miejsce w swojej klasie, chociaż na ringu na dodatek wykonała rodeo jakich mało, testując cierpliwość sędziego do granic... A wszystko to dlatego, że Dodzia na sąsiednim ringu zobaczyła koleżankę - Bellunię - z którą uwielba się bawić i tuż przed oceną postanowiła do niej dołączyć i nic nie było jej w stanie odciągnąć od tego zamierzenia :) . Natomiast najlepiej z Uszaków wypadła mieszkająca w Czechach Elsa (Uszaki EMPRESS BRILLIANT), dla której była to dopiero druga wystawa w życiu, a pierwsza poważna. Elsa zajęła świetne, trzecie miejsce w najliczniejszej klasie - młodzieżowych suczek (14 uczestniczek). Gratulacje dla właścicieli!
Ta klasa była w ogóle niezwykle miła, bowiem dwa pierwsze miejsca zajęły również polskie suczki - Fest Jarulinka, zwana Dzidzią i Amazing Agraffi Dummles zwana Graffi. A ta klasa to przecież przyszłość hodowli. Dla mnie było to szczególnie fajne, bo obie suczki są córeczkami Uszakowych tatusiów (tatą Dzidzi jest Baton - Uszaki CHERRY PIE, a tatą Graffi - Bigu, czyli Uszaki BIG BEAT). Dzidzia została też w końcu Najlepszym Junorem w Rasie. Natomiast druga z biorących udział w wystawie córeczek Biga - Zamok Svatogo Angela Luna zajęłą drugie miejsce w klasie pośredniej, przed Dodzią :). Wielkie gratulacje dla dziewczynek, Ewy, Jagody, Anety i Natalii!
A co jeszcze bardziej godne uwagi - na ostatnich trzech Wystawach Światowych (rozgrywanych w Europie -wystawę w Meksyku w 2007 roku pomijam) - Młodzieżowe Zwyciężczynie Świata i Najlepsze Juniory w Rasie - to córki Uszakowych panów! W 2006 była to Tuuli - córka Bercika, w 2008 - córka Tuuli i Otto (Uszaki BLUES BROTHER), a w 2009 - Didzia, córka Batona (który swoją drogą jest synkiem...Bercika) :). Czyli, jakby nie patrzeć, córka i dwie wnuczki Bercika :)
No i oczywiście nie można zapomnieć, że Zwycięzcą Świata i Zwycięzcą Rasy został przepiękny tata Dodzi - Dragonpatch BIG PAPA FOSTER! Wielkie gratulacje dla Fostera i Rachel! A pomyśleć, że gdy Dodzia była "powoływana" na świat, był on młodziutkim, nikomu raczej nie znanym pieskiem. Cieszę się bardzo, że tak chłopak szaleje :)26 września - SOWA KOLEJNĄ USZAKOWĄ MŁODZIEŻOWĄ CHAMPIONKĄ POLSKI

Na Wystawie Międzynarodowej we Wrocławiu Sowa (Uszaki ELF OWL ) wygrała klasę młodzieży i ukończyła Młodzieżowy Championat Polski. Gratulacje!
19 września - BERCIK NAJLEPSZYM WETERANEM WYSTAWY!
CZYLI WAKACYJNO-WYSTAWOWE WOJAŻE PO CHORWACJI I SŁOWENII

I to w debiucie! Bercik zadebiutował w klasie weteranów na Międzynarodowej Wystawie w Osijek (Chorwacja) i od razu został najlepszym weteranem całej wystawy!
Więcej w całej wyprawie do Chorwacji i Słowenii wkrótce :)

19 września - JADE ZDOBYWA SWOJE PIERWSZE CC

Mieszkająca w Finlandii Jade, czyli Uszaki EBONY HONEYEATER, zdobyła swoje pierwsze CC (czyli wniosek na tytuł Championa) w wieku zaledwie 10 miesięcy na wystawie w Tampere. Jade na początek wygrała klasę młodzieży, a potem została Najlepszą Suczką w Rasie! Zwycięzcą Rasy został natomiast jej półbrat - Noel. Gratulacje Kirsi i Kirsi!


Zdjęcia: Kirsi Bergdahl i Kirsi Pukkinen30 sierpnia - DODZIA MŁODZIEŻOWĄ CHAMPIONKĄ POLSKI

Na Wystawie Międzynarodowej w Białymstoku Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR) została Najlepszym Juniorem w Rasie i ukończyła Młodzieżowy Championat Polski. Gratulacje!
29 sierpnia - KROPKA ZWYCIĘŻCZYNIĄ KLUBU, A USZAKI NAJLEPSZĄ HODOWLĄ!

Relacja i zdjęcia wkrótce.
23 sierpnia - MIMSI ZWYCIĘŻCZYNIĄ KRAJÓW BAŁTYCKICH

Podążając śladami własnej siostry, Kropki, która tytuł Zwycięzcy Krajów Bałtyckich otrzymała w zeszłym roku, Mimsi (Uszaki BOOGIE WOOGIE) również zdobyła ten prestiżowy tytuł, zostając dodatkowo Zwyciężczynią Rasy. Tym razem wystawa o Zwycięstwo Krajów Bałtyckich odbyła się w Tallinie, dzięki czemu miała okazję gościć kilka świetnych psów fińskich. Tym większe gratulacje, Mimsi & Kyllike!
23 sierpnia - DODZIA NAJLEPSZA W RADOMIU, A KROPKA W TORUNIU

Na Wystawie Krajowej w Radomiu, Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR) nie tylko została Najlepszym Juniorem w Rasie, ale również Zwyciężczynią Rasy.
A tego samego dnia na Wystawie Krajowej w Toruniu Zwyciężczynią Rasy została Kropka (Uszaki BILLIE HOLIDAY), a Najlepszym Juniorem w Rasie - jej córeczka Sowa (Uszaki ELF OWL), debiutująca w klasie młodzieży. Ryfka (Uszaki PIKKU MYY) była pierwsza w klasie otwartej.
Gratulacje dla wszystkich Uszakowych dziewczyn i ich właścicieli!


Zdjęcia: Ewelina Dłużniewska, Magda Zalewskasierpień - WYNIKI BADAŃ RYFKI

Ryfka (Uszaki PIKKU MY) - HD A, ED 0/0, kręgosłup czysty17 sierpnia - CARDIGANOWE BOCIANY MIAŁY RĘCE PEŁNE ROBOTY - TATĄ ZOSTAŁ TEŻ BERT

Bercik (BERTRAM Corlan Gi) i Renia (ARENA z Tichego Udoli) zostali rodzicami pięknej piatki - trzech pręgowanych dziewczynek, i dwóch chłopaków - rudego i pręgowanego. Małe Berciki urodziły się w Toruniu, w zaprzyjaźnionej hodowli Virgo Vestalis. Więcej informacji i najnowsze zdjęcia tu: www.welshcorgicardigan.eu


14 sierpnia - BATON PO RAZ KOLEJNY ZOSTAŁ TATĄ

Tym razem Batonowi (Uszaki CHERRY PIE) urodziły się dwa piękne, okręglutkie i jaskrawo ubarwione szczeniaczki - trójkolorowy synek i ruda córeczka. Szczęśliwą mamą została śliczna Brawos Bis BAHAMA, czyli Fanta, która w zeszłym roku urodziła również dwójkę fajnych szczeniąt Bigowi (Uszaki BIG BEAT). Małe Batonowo-Fantowe szczeniaczki (tzw. "miot kaloryczny") rosną jak na drożdżach i szukają dobrych domów. W sprawie szczeniaczków proszę się kontaktować z hodowlą Dummles w Poznaniu - więcej informacji i najnowsze zdjęcia tu: www.dummles.bee.pl


29 lipca - AMORKA - CÓRKA BIGA

Córka Biga i Kali - mała Amorka (oficjalnie Czar Alzacji AMORE USZAKI) - odwiedziła nas w drodze do nowego domu na Białorusi, gdzie będzie jednym z pierwszych cardiganów. Mała jest przesympatyczna, przemądra, przepiękna i w ogóle "prze". Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, Amorko!
Kilku braci Amorki, równie przemiłych i ślicznych czeka jeszcze na nowy dom. W sprawie szczeniaczków proszę się kontaktować z panem Kazimierzem Alzakiem pod telefonem 0 696 410 405 lub mailem: kaz.alzak@gmail.com20 lipca - PIĘKNE BIGOWE SZCZENIACZKI SZUKAJĄ DOMÓW!

Tym razem mamą Bigowych (Uszaki BIG BEAT) szczeniaczków jest śliczna Kala (Fest CALIOPE). Ósemka maluchów (dwie dziewczynki i sześć chłopaków) urodziła sie w Radomiu 6 czerwca 2009, w hodowli Czar Alzacji. Właśnie skończyły 6 tygodni, pięknie rosną, czują się świetnie i zaczynają już strasznie rozrabiać :) . Niektóre jeszcze szukają dobrych domków. W sprawie szczeniaczków proszę się kontaktować z panem Kazimierzem Alzakiem pod telefonem 0 696 410 405 lub mailem: kaz.alzak@gmail.com12 lipca - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA W WARSZAWIE

W tym roku w Warszawie Uszaki wystąpiły ponownie bardzo udanie. Zwycięzcą Młodzieży i Najlepszym Juniorem w Rasie została mała Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR), Najlepszą Suką w Rasie została natomiast Kropka, czyli Uszaki BILLIE HOLIDAY, mama Dodzi - Ryfka (Uszaki PIKKU MYY) była 1-sza w klasie otwartej, natomiast Traf (Uszaki CARAMEL) zajął w swojej klasie miejsce drugie, podobnie jak Sówka (Uszaki ELF OWL). Zwycięzcą Rasy został piękny synek Berta - Brawos Bis CARLEONE.
Gratulacje wielkie dla wszystkich!Zdjęcia: Justyna Olichwier, Dorota Wrońska05 lipca - PAPUT NAJLEPSZY W OLSZTYNIE


Na Wystawie Krajowej w Olsztynie, Paputek (Uszaki MUUMIPAPPA), dla którego był to pierwszy występ wystawowy w tym roku, popisał się bardzo dobrym występem, gdyż został nie tylko Najlepszym Psem w Rasie, ale także Zwycięzcą Rasy!
Gratulacje dla Magdy i Adama, a dla Paputka specjalne ucałowania w nos i przeprosiny za spóźnione umieszczenie tej informacji :)
04-05 lipca - MUUMIMAMMA CHAMPIONKĄ SZWECJI

Na Międzynarodowej Wystawie w Visby Uszaki MUUMIMAMMA, czyli Muumi, zdobyła CAC, Cacib i została Zwyciężczynią Rasy, dzięki czemu ukończyła Championat Szwecji! To bardzo miła wiadomość, tym bardziej, że Muumi do Szwecji udała się zupełnie bez futra i nie zaprezentowała swojej całej urody. Gratulacje Anette!
Natomiast dzień wcześniej, na Krajowej Wystawie w Tuusula, symek Muumimammy - "Kaapo" Pirtek PONTE DANTALIAN został Najlepszym Psem w Rasie, zdobywając CC, a nastąpnie również Zwycięzcą Rasy. Gratulacje!04 lipca - W ESTONII DODZIA NAJPIĘKNIEJSZYM JUNIOREM
A SOWA NAJPIĘKNIEJSZYM SZCZENIACZKIEM WYSTAWY

Na historycznej, bo pierwszej Klubowej Wystawie Corgi w Estonii na ktorą przybyła około setka corgi, zaprezentowały się trzy Uszaki i wszystkie wyjątkowo dobrze. Zaczynając od najmłodszej - Sowa (Uszaki ELF OWL) została Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie, a na koniec również Najlepszym Szczeniaczkiem Wystawy (BIS Puppy). Troszkę tylko starsza Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR) została natomiast Najlepszym Juniorem w Rasie, a na koniec również Najlepszym Juniorem Wystawy (BIS Junior). Natomiast Nutka (Pirtek VENTO NOTTURNO) uznana zostałą za 2-gą Najlepszą Suczką w Rasie, otrzymała CC i zakończyła Championat Estonii. Gratulacje dla dziewczyn i wielkie podziękowania dla ich wpółwłaścicielek: Eweliny, Ewy, Uli i Magdy!
Zdjęć z wystawy nie mamy, bo wystawa była tak jak to często bywa jedynie pretekstem do spędzenia fajnych wakacji w pięknej, nadmorskiej Estonii. Odwiedzajcie Estonię, zanim tłumy ją odkryją i nic już nie będzie takie same... Polecam.


03 lipca - PIERWSZE URODZINY DODZI

Pierwsze urodziny Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR) obchodziła w Estonii i jako grzeczna dziewczynka zaprosiła gości i przygotowała dla nich tort (z pomocą Magdy i Joli - wielkie dzięki). Tort składał się z wędzonego kurczaka, twarożku i tortilli, a taki zestaw przypadł zarówno gościom, jak i solenizantce-niejadce niezwykle do gustu. Sto lat Dodziu!


Zdjęcia: Grzegorz Sadzyński
czerwiec - SOWA W LUBLINIE, SOWA W KRAKOWIE

Na dwóch czerwcowych wystawach, krajowej w Lublinie, i Międzynarodowej w Krakowie, Sowa (Uszaki ELF OWL) wystąpiła z debiutującą w roli prezenterki Eweliną i w obu przypadkach wypadła świetnie, zostając Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie, a następnie trafiając do piątki (a może szóstki?) najlepszych szczeniaczków obu wystaw! Gratulacje dla Sowy i Eweliny!

czerwiec - SEZON GRZYBOWY ROZPOCZĘTY

Sezon grzybowy, który w tym roku rozpoczął się wyjątkowo wcześnie, zapewne z racji anormalnej pogody, został oficjalnie otwarty przez Fokę. Co prawda próby nauczenia Foki i Berta tropienia borowików nie są zbyt udane, ale przy drobnej pomocy... Rezultaty mogą być imponujące, jak widać na zdjęciach.

30 maja - DRUGA KRAJOWA WYSTAWA CORGI

Na drugiej Corgi Majówce, czyli oficjalnie II Specjalistycznej Wystawie Welsh Corgi, która w tym roku również odbyłą się Raciborzu, a właściwie w leśnym ośrodku wypoczynkowym w Szymocicach, Uszaki znowu zaprentowały się naprawdę dobrze.
Zaczynajmy od najmłodszych. Niebieska Sowa (Uszaki ELF OWL) została Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie a na koniec również Najlepszym Szczeniaczkim Wystawy (BIS Puppy). W klasie młodzieży Dodzia zajęła miejsce drugie, natomiast klasę wygrała córeczka Biga (Uszaki BIG BEAT) - Grafii (AMAZING AGRAFFI Dummles), która następnie została Najlepszym Juniorem w Rasie i Najlepszym Juniorem Wystawy (BIS Junior). Klasę otwartą suczek wygrała Kropka (Uszaki BILLIE HOLIDAY), natomiast klasę otwartą psów wygrał Big (Uszaki BIG BEAT). Bigu został następnie Najlepszym Psem w Rasie. W klasie championów drugie miejsce zajął prawie już weteran - Bercik. Klasę suczke championek wygrała natomiast córeczka Berta - Nuta (Pirtek VENTO NOTTURNO), i to właśnie ona została uznana Najlepszą Suką w Rasie, Zwycięzcą Rasy i BIS2. A w konkurencji par hodowlanych Nutka z Bertem zostali wybrani również Najepszą Parą w Rasie i BIS2, czyli drugą najlepszą parą hodowlaną wystawy. Uff... Całą wystawę, po ubiegłorocznym zwycięstwie carigana (Kropka) wygrał pembroke - Milin, z którym Nuta odtańczyła na zakończenie "taniec zwycięzców".
Gratululacje dla wszystkich uczestników, tych bardziej i tych mniej wygranych i do zobaczenia w przyszłym roku!Zdjęcia: G. Sadzyński, M. Redlicki, E. Dłużniewska
16 maja - UDANY DEBIUT JADE

Jade, czyli oficjalnie Uszaki EBONY HONEYEATER, która na stałe mieszka w Finlandii, tamteż zadebiutowała w świecie wystawowym i od razu została Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie. Gratulacje Kirsi i Jade!


Zdjęcie: Kirsi Pukkinen
10 maja - WYSTAWA KLUBOWA W RYDZE - ŚWIETNY DEBIUT SOWY

Na Łotwie nie ma jeszcze klubu corgi, więc wystawy klubowe odbywają się w ramach Klubu Owczarków Brytyjskich. Na wystawę pojechały trzy Uszaki. Debiutująca Sowa (Uszaki ELF OWL) została Najlepszym Baby w Rasie, a następnie 2-gim Najlepszym Bejbikiem Wystawy. Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR) wygrałą natomiast klasę młodzieży, zostałą Najlepszym Juniorem w Rasie i Młodzieżowym Zwyciężcą Klubu Łotwy. Niestety nie mogłą się porównać z najlepszymi juniorami innych ras brytyjskich, bo takiego porównania nie organizowano :). I na koniec Nutka (Pirtek VENTO NOTTURNO) wygrała klasę championek i została 2-gą Najlepszą Suką w Rasie. Gratulacje dla dziewczyn i wielkie podziękowania dla ich wpółwłaścicielek: Eweliny, Ewy, Uli i Magdy!Zdjęcia: Ewelina Dłużniewska
02-03 maja - GOŚCINNA RUMUNIA

Po zeszłoroczej podróży do Rumunii, wiedziałam że bedę chciała tam wrócić. To bardzo malowniczy kraj, a Timisoara, w której na początku maja zorganizowano dwie Międzynarodowe Wystawy, to naprawdę piękne miasto nad rzeką. Znowu udało się więc połączyć wystawy z bardzo przyjemną wycieczką. Tym razem na wystawach wystąpiła sama Kropka (Uszaki BILLIE HOLIDAY), która poradziła sobie świetnie, zdobywając 2 x CAC, 2 x CACIB, Zwycięstwo Rasy i Zwycięstwo Timisoary 2009. Dzięki takim wynikom Kropka zdobyła tytuł Championa Rumunii, a także Grand Championem Rumunii, czyli jak na dyplomie zgrabnie napisano: CAMPION ROMANIA CUM LAUDAE.
Ale to nie koniec - Kropka ukończyła również Interchampionat dzięki uzykaniu ostatniego CACIB-a po wymaganym upływie czasu. Gratulacje dla Ewy!
kwiecień 2009 - POWITANIE WIOSNY

Wiosna przyszła! Foka zrzuciła więc futro i udała się z przyjaciółmi witać wiosnę w terenie. Zaliczone zostały nawet pierwsze kąpiele...16 kwietnia 2009 - POLINA I OTTO MAJĄ DZIECI. W ROSJI.

Mieszkająca w Rosji Polinka (Uszaki CINNAMON ROLL) została po raz pierwszy mamą. Tatą Polinkowych dzieci został z kolei Otto , czyli Uszaki BLUES BROTHER, mieszkający na stałe w Finlandii :) . Z tego międzynarodowego związku urodziła się śliczna szóstka szczeniaczków, trzy suczki i trzy pieski.
Więcej o szczeniaczkach można dowiedzieć się na stronie www.lisjastaja.comZdjęcia: Elena Lozkina
marzec - ŚNIEG PRZYSZEDŁ, ŚNIEG POSZEDŁ

Śnieg był, ale jak to śnieg, roztopił się, i to dosyć szybko, i znowu mamy zimę na brunatno... Na szczęście psom to w niczym nie przeszkadza :)


23 marca 2009 - WYSTAWA MIĘDZYNARODOWA W KATOWICACH

Tym razem do Katowic (w proteście przeciw coraz wyższym cenom i coraz gorszym warunkom) pojechała jedynie mała Dodzia (Uszaki DODZILLA DUR UR), która dzielnie zaprezentowała Uszaki, zostając Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie.
14-15 marca - LUBIMY WYSTAWY W WILNIE :)

Nutka (Pirtek VENTO NOTTURNO) wspaniale rozpoczęła tegoroczny sezon wystawowy. Na dwóch międzynarodowych wystawach w Wilnie Nuta została bowiem wybrana Zwycięzcą Rasy, w oba dni zdobywając CAC i CACIB. Dzięki temu po pierwsze ukończyła Interchampionat, po drugie zdobyła tytuł Championa Litwy, a po trzecie otrzymała tytuły Zwycięzcy Litwy 2009 oraz Zwycięzcy Wilna 2009 i kolejną kwalifikację na Crufts. Również świetnie spisał się Big (Uszaki BIG BEAT), który w oba dni też zdobył po CACu i CACIBie, zostając Najlepszym Psem w Rasie. Dzięki takiemu występowi, Big ukończył Championat Litwy, i tak jak Nuta, został Zwycięzcą Litwy 2009 oraz Zwycięzcą Wilna 2009. Otzymał również swoją kolejną kwalifikację na Crufts.
Natomiast małą córeczka Otto (Uszaki BLUES BROTHER) i siostry Nutki, Tuuli (Pirtek VENTO PRIMAVERA), - Pirtek LA MUSICA LENTA została pierwszego dnia Najlepszym Juniorem w Rasie, otrzymując tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Litwy i również kwalifikację na Crutfs. Następnego dnia Lenta pokazywana już w klasie pośredniej, zostałą jej zwycięzcą i otrzymała CAC i resCACIB, przegrywając jedynie z własną ciotką - Nutką.
To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie został bowiem dwukrotnie przepiękny Figo (Brawos Bis FIGO FAGO), synek niejakiego Batona (Uszaki CHERRY PIE). A Najlepszą Suczką Szczeniaczką była w oba dni Dodzia, czyli Uszaki DODZILLA DUR UR.
Wielkie gratulacje dla Magdy K, Eli, Anatazji, Krzysia, Ewy i Uli!
luty - ZIMA PRZYSZŁA!

Weekendowe poranki spędzamy zwykle na długich wędrówkach po okołowarszawskich lasach i polach, w mniejszym lub większym towarzystwie. Od paru miesięcy w tych lasach i na tych polach wypatrywaliśmy zimy... a konkretnie śniegu. I w końcu jest! Psy były przeszczęśliwe...

08 lutego - BIG INTERCHAMPIONEM

Na pierwszej w tym roku Międzynarodowej Wystawie - w Rzeszowie - Big (Uszaki BIG BEAT) został Najlepszym Psem w Rasie i Zwycięzcą Rasy, zdobył CWC i CACIB i w ten sposób zakończył Interchampionat. Gratulacje dla Eli!

styczeń - BIGOWE DZIECI ROSNĄ, DEBIUTUJĄ, PIĘKNIEJĄ...

Dzieci Biga (Uszaki BIG BEAT) mają już po kilka mięsięcy i rosną tak rewelacyjnie, że aż mnie zadziwiają. Tata Big chyba chodzi napuszony z dumy od rana do wieczora. Oby dzieciaki nadal się tak świetnie rozwijały!
Trójka z nich ma już za sobą debiut wystawowy, który udał się naprawdę wspaniale. Zamok Svatogo Angela LUNA na wystawie w Moskwie w mocnej konkurencji została Najlepszym Szczeniaczkem w Rasie, na tej samej wystawie jej brat, Zamok Svatogo Angela LUKA był drugi w klasie szczeniaczków chłopców, a na tomiast na Krajowej Wystawie w Głogowie AMAZING AGRAFFI Dummles również została Najlepszym Szczeniaczkem w Rasie i dostała piękny opis od sędziego. Wielkie gratulacje! Na zdjęciach poniżej: Grafii (AMAZING AGRAFFI Dummles ), Zamok Svatogo Angela LUNA (Żuża), jej brat Zamok Svatogo Angela LUKA i na deser Asha czyli Brawos Bis (FCI) EUREKA.

Zdjęcia: Jagoda Pietrzak, hod. Zamok Svatogo Angela (www.welsh-corgi.ru) i Magda Zalewska.
©Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
®All Rights Reserved