2007

Archwium: 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2002-200317.11 I ZNOWU "ŚWIETNY KONIEC ŚWIETNEGO ROKU"


Uff. Zakończyliśmy tegoroczny sezon wystawowy, przynajmniej w Polsce. Jeśli jakieś Uszaki za granicą jeszcze chcą się na wystawach pokazać, to oczywiście bardzo nam będzie miło, ale polskie Uszaki mogą sobie zapaść w zimowy sen wystawowy, a właściciele zbierać siły do rozpoczęcia kolejnego sezonu. Ostatnim, bardzo udanym zresztą, akcentem była Międzynarodowa Wystawa w Kielcach, na której mały Uszak czyli Mufka (Uszaki CARROT MUFFIN) zajęła pierwsze miejsce w klasie młodzieży i dzięki trzeciemu zdobytemu Zwycięstwu Młodzieży, została Młodzieżowym Championem Polski. Natomiast jej mama, Vika (Uszaki VILIJONKKA), wygrała klasę championów a następnie została Najlepszą Suczką w Rasie, zdobywając kolejne CWC i CACIB. A teraz, oby do wiosny!
10.11 PUCHAR EUROPY ŚRODKOWEJ i WSCHODNIEJ - świetny debiut TRAFA i nie tylkoW tym roku tradycyjnie największa wystawa międzynarodowa w Polsce (o Zwycięstwo Polski) miała jeszcze większą rangę, albowiem odbywała się jako Puchar Europy Środkowej i Wschodniej. Na wystawie tej zadebiutował już szósty Uszak z "miotu słodkiego" - Traf czyli Uszaki CARAMEL. I co to był za debiut... Traf mianowicie na początek ni stąd ni zowąd wygrał bardzo mocno obsadzoną klasę młodzieży, zostając Młodzieżowym Zwycięzcą Polski i Młodzieżowym Zwycięzcą Europy Środkowej i Wschodniej, a następnie w porównaniu z najlepszą suczką został również Najlepszym Juniorem w Rasie! Traf, poza urodą, wyróżniał się zdecydowanie niesamowitym ruchem. Trochę bardziej dorosły Big (Uszaki BIG BEAT) wygrał natomiast klasę pośrednią, a następnie zdobył res. CACIB, czyli został v-ce Zwycięzcą Europy Środkowej i Wschodniej. Natomiast sędzia "rudych nie lubił" i dwa rudaski (Baton i Mufka) z ocenami doskonałymi zajęły czwarte i trzecie miejsce w klasach młodzieży. Poza tym, wystawie towarzyszyłą świetna atmosfera i naprawdę super było spotkać tylu "corgifanów". A Poznań robi się coraz większym "corgi-siedliskiem"!
Autorką zdjęć jest Jagoda Pietrzak. Dziękuję!
06.11 Odszedł RAMBO...Prawdziwa jesień zaczęła się smutną wiadomością. W wieku 14,5 lat za Tęczowy Most odszedł tata Bercika - Rambo, czyli oficjalnie Multi Champion BECKROW BEG TO DIFFER. Był to pies epokowy w europejskiej hodowli cardiganów...
21.10 Ach ten MUMINEK...Muminek (Uszaki MUUMI) tym razem wybrał się do Norwegii i tam na Międzynarodowej Wystawie w Tromso został Najlepszym Psem w Rasie a następnie Zwycięzca Rasy. Dzięki zdobytemu norweskiemu CC jego łupem padł też kolejny tytuł - Championa Norwegii. A dodatkowo, dzięki temu, że jest już Championem Finlandii i Szwecji, norweski championat dał Muminkowi także tytuł Championa Krajów Nordyckich! Tradycjnie gratulucje Eeva i Kirsi (i podziękowania dla Anette, która to Muminka pokazywała). Autorką zdjęć jest Pirjo Lofgren. Dziękuję!
7-21.10 ŚWIETNE WIEŚCI Z ROSJI


Dwie malutkie jeszcze córeczki Muminka (Uszaki MUUMI) szajeją na wystawach. Lisja Staja Misterya na dwóch wystawach w Soczi została dwa razy Najepszym Szczeniaczkiem w Rasie, a na dokładkę jeszcze na jednej z nich - wystawie "Kraj Magnolii" - została Best In Show Puppy 3, a na drugiej ("Fortuna 2007") - Best In Show Puppy 2! Natomiast jej siostra Lisja Staja Majolika (na zdjęciu) na wystawie w Iżewsku została również Najepszym Szczeniaczkiem w Rasie i na koniec Best In Show Puppy 2! Brawo dla hodowcy, Eleny, i dla właścicielek!
Natomiast Polinka, czyli Uszaki CINNAMON ROLL na wystawie w Ekaterinburgu 7.10 została kolejny raz Najlepszym Juniorem w Rasie, a także Zwycięzcą Rasy, a wynik ten powtórzyła tydzień później na wystawie w Mias! Gratulacje jeszcze raz, Elena!
20.10 MIMSI zostaje Championką. I to podwójną...


Mimsi, czyli Uszaki BOOGIE WOOGIE na Wystawie Międzynarodowej w Rakvere (Estonia) kolejny raz zajęla pierwsze miejsce w klasie juniorów a potem została Najlepszą Suczką w Rasie! A dzięki zdobytemu kolejnemu Młodzieżowemu CC została Młodzieżowym Championem Estonii i Młodzieżowym Championem Łotwy! Gratulacje Mimsi i Kyllike!


8.10 Dwójka fajnych pemrokowych chłopaków szuka domu

Ich mamą jest śliczna Szyszka (NAWŁOĆ LISIURA), a tatą mieszkający w Finlandii Amerykaniec Trengate MARDI GRASS. Na zdjęciach powyżej prezentuje się jeden z nich - Corgon Blue BALOOM BALOOM (autorką zdjęc jest Dorota Paź). Jeśli ktoś chciałby mieć w domu małego szyszkowego pembroczka, proszę o kontakt ze mną ( 0-501-053-726) lub hodowczynią - Magda Chmielowska (0-600-302-460).
7.10 W ten weekend byliśmy w Nowym Dworze Mazowieckim...


... na Wystawie Krajowej, gdzie kolejny udany występ zanotowały Big, czyli Uszaki BIG BEAT, który zajął pierwsze miejsce w klasie pośredniej, zdobył kolejne CWC i został Najlepszym Psem w Rasie, ja również Mufka, czyli - Uszaki CARROT MUFFIN, która zdobyła swoje drugie Zwycięstwo Młodzieży i zastała Najlepszym Juniorem w Rasie.
Autorką zdjęcia jest Agnieszka Doner. Dziękuję!
29.09 A POLINA wygrywa dalej...


Polina, czyli Uszaki CINNAMON ROLL, zadebiutowała bardzo udanie w klasie młodzieży. Na dwóch wystawach odbywających się jedna po drugiej w Jekatierinburgu została dwukrotnie Najlepszym Juniorem w Rasie, a także Zwycięzcą Rasy. A na dokładkę zajęła też 3 miejsce w Grupie I (BOG III).


16.09 Młodzieżowy SUPER-BATON


Na Krajowej Wystawie w Zielonej Górze Baton, czyli Uszaki CHERRY PIE, zadebiutował w klasie młodzieży i to jak! Nie tylko został Zwycięzcą Młodzieży i Najlepszym Juniorem w Rasie, ale także Zwycięzcą Rasy, a na koniec także Najlepszym Juniorem Grupy I (BOG Junior).
Gratulacje i podziękowania dla Ewy.


13.09 TUULI i OTTO doczekali się dzieci


Córeczka Berta Tuuli - Pirtek VENTO PRIMAVERA i synek Foki Otto, czyli Uszaki BLUES BROTHER, doczekali się szóstki ślicznych szczeniaczków. Cztery dziewczyki i dwóch chłopców urodziło się w Finlandii w hodowli Pirtek. Mama i dzieci czują sie świetnie. Młody tata również.


Wrzesień - „I ZNOWU O NAS PISZĄ“

Jeszcze raz nasz tegoroczny spływ kajakowy, tym razem naprawdę piekną rzeką Marózką, trafił na łamy Gazety Wyborczej (w dodatku Turystyka). Tym razem poza Bertem i Foką podróżowała z nami bokserka Jadzia. Jadzia, jako kajakowa debiutantka dała się panu we znaki, oj dała, zaliczając wywrotkę i część trasy przebywając na własnych nogach wzdłuż rzeki... Ale pod koniec już zaczynała chyba łapać, o co w tym wszystkim chodzi.
Zachęcam wszystkich do zapoznania się z Marózką - bardzo mało znaną, ale naprawdę prześliczną, choć miejscami trudną rzeczką. Myślę sobie tak po cichu nawet, że to najładniejsza kajakowa rzeka w Polsce...
09.09 MIMSI podbija Łotwę


Na Wystawie Krajowej w Ventspils Mimsi czyli Uszaki BOOGIE WOOGIE została znowu Zwycięzcą Młodzieży i Najlepszym Juniorem w Rasie,
a na koniec również Zwycięzcą Rasy. Gratulacje Mimsi & Kyllike!
8.09 USZAKI jeszcze raz najlepsze w Warszawie.
Po udanym występie na Międzynarodowej, przyszła pora na równie dobre występy na Krajowej Wystawie w Warszawie. Młodziutka Mufka, czyli - Uszaki CARROT MUFFIN - zadebiutowała z przytupem w klasie młodzieży, zostając Zwycięzcą Młodzieży, Najlepszym Juniorem w Rasie, a na koniec również Zwycięzcą Rasy! Natomiast Najlepszą Suką w Rasie (dorosłą) została Kropka czyli Uszaki BILLIE HOLIDAY.
Autorką zdjęcia po lewej jest Agnieszka Doner. Dziękuję!
2.09 MUFKA i MUMINEK w Częstochowie
Na Wystawie Krajowej w Częstochowie Mufka - Uszaki CARROT MUFFIN - została Najlepszą Suczką Szczeniaczkiem w Rasie (porównania z najlepszym psem szczeniaczkiem nie było). Pokazywała się bardzo ładnie, za co jestem jej bardzo wdzięczna.
Natomiast Muminek, czyli Uszaki MUUMI zajął pierwsze miejsce w klasie otwartej i dzięki zdobytemu trzeciemu polskiemu CWC, dodał do swojej kolekcji tytuł Championa Polski!
Autorem zdjęć jest Dominika Caban. Bardzo dziękuję!
1.09 Wystawa Klubowa! Uszaki! Hurra!


Oj działo się w tym roku, działo....
Po pierwsze, w tym roku w Pruszkowie zgromadziła się rekordowa stawka 141 corgi, w czym walny udział miała rekordowa stawka cardiganów - 60 (!). Oznacza to ni mniej ni więcej, tylko to, że polska Klubówka była trzecią największą wystawą klubową jeśli chodzi o ilość zgłoszonych cardiganów w Europie! Co to się porobiło w ciągu tak niewielu lat istnienia rasy w naszym kraju....

Po drugie, temat wystawy "Błekitna Rapsodia" sprawdził się bardzo w przypadku cardiganów, albowiem Zwycięzcą Rasy został przepiękny fiński błękitny marmurek Mandalay's Ultimately Blue, błękitno-marmurkowe były także najlepsza suczka w rasie i najlepsza młodzieżowa suczka! Na szczęście błękitnych pembroków nie stwierdzono...

Po trzecie, i wystawa i impreza powystawowa były naprawdę stasznie miłym spotkaniem z wieloma miłośnikami corgi, z którymi przeważnie spotykamy się tylko raz w roku właśnie przy tej okazji.

I po czwarte, Uszaki pokazały się naprawdę super. Sama byłam tym wszystkim zdumiona, ale też szczęśliwa. Bardzo dziękuję i gratuluję wszystkim właścicielom Uszaków, którzy na tą wystawę przybyli. Wyniki i zdjęcia z wystawy można zobaczyć TU.

I tak w klasie szczeniaczków psów na pierwszych dwóch miejscach stanęli Baton (Uszaki CHERRY PIE) przed Lopkiem (Uszaki CREAM PUFF.). Natomiast w klasie szczeniaczków dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Polina (Uszaki CINNAMON ROLL) tuż przed swoją siostrą Mufką (Uszaki CARROT MUFFIN). Polina zaś następnie została Najlepszym Szczeniakiem w Rasie i Najlepszym Szczeniakiem Wystawy (BIS Puppy)!

Klasę otwartę psów wygrał wreszcie "dorośnięty" Paputek czyli Uszaki MUUMIPAPPA przed swoim braciszkiem Muminkiem (Uszaki MUUMI). W bardzo mocnej klasie championów Bercik (BERTRAM Corlan Gi) zajął trzecie miejsce, natomiast klasę pośrednią psów wygrał Uszaki BIG BEAT "Big", który następnie został wybrany Najlepszym Psem w Rasie i Zwycięzcą Klubu! W klasie "poza konkurencją" poza konkurencją był Rufus, czyli Uszaki BONNY M!

Suczki też spisały się świetnie. Vika (Uszaki VILIJONKKA) powtórzyła swój zeszłoroczny wynik, wygrywając klasę otwartą (tylko w większej stawce), a Nutka (Pirtek VENTO NOTTURNO), niestety według pani sędziny (i nie tylko według niej), zdecydowanie za gruba, zajęła drugie miejsce w mocnej klasie championek, tuż za Zwyciężczynią Klubu, Mają. Również "zbytnio przekarmiona", jak ładnie nazwano to w opisie, Kropka była czwarta w klasie młodzieży. Natomiast Foka (Fest ABIGAIL), która na lato dokumentnie zrzuciła futro zdobyła zaszczytny tytuł posiadaczki "Najbardziej Łysego Ogona"!

Ale, żeby sobie z niej już tak nie żartować, trzeba dodać, że Foczka pokazała się świetnie z dziećmi w finałowych konkurencjach hodowlanych, zostając Najlepszą Suką Hodowlaną w Rasie i Best In Show II. Natomiast Najlepszym Reproduktorem wśród cardiganów i BIS II został... Bert! A na sam koniec Uszaki zostały uznane Najlepszą Grupą Hodowlaną w Rasie i znowu BIS II...
25.08, 01.09 Brawo MIMSI!!


 


Mieszkająca w Estonii Mimsi, czyli Uszaki BOOGIE WOOGIE trochę się rozszalała (pod względem wystawowym rzecz jasna...). Najpierw na wystawie krajowej w Väimela nie dość, że została Najlepszym Juniorem w Rasie, to potem także Zwycięzcą Rasy, to na koniec w wyborach najlepszego psa Grupy I zajęła 3 miejsce! Została również wybrana do ścisłego finału najlepszych juniorów wystawy.
Natomiast tydzień później, na wystawie krajowej w Lagedi, Mimsi nie tylko znowu została Najlepszym Juniorem w Rasie i następnie Zwycięzcą Rasy, ale też Zwycięzcą Grupy I! Mimsi podobno robi wielkie wrażenie swoim niesamowitym ruchem...Wielkie gratulacje!
18-19.08 Świetne występy na SłowacjiNa odbywających się dwa dni z rzędu wystawach międzynarodowych w Bratysławie Uszaki wypadły całkiem super. Pierwszego dnia Nutka - Pirtek VENTO NOTTURNO została Najlepszą Suką w Rasie (CAC, CACIB, kwalifikacja na Crufts), Kropka - Uszaki BILLIE HOLIDAY, mimo strasznego "wyłysienia", dzięki czemu przypominała raczej szczurka niż cardigana, zajęła pierwsze miejsce w klasie młodzieży suczek, a Big - Uszaki BIG BEAT trzecie miejsce w młodzieżowych psach. BIG odbił to sobie następnego dnia, kiedy to startując pierwszy raz w klasie pośredniej, został Najlepszym Psem w Rasie (CAC, CACIB), a następnie Zwycięzcą Rasy. Natomiast, Najlepszą Suką w Rasie została tym razem Kropeczka (CAC, CACIB). Nutka drugiego dnia miała wolne.
19.08 ...i w Estonii


Otto, czyli Uszaki BLUES BROTHER, wybrał się natomiast w ten sam weekend na kolejną wystawę w Estonii, i tam na Wystawie Międzynarodowej w Tallinie, zajął pierwsze miejsce w klasie pośredniej, a następnie został drugim Najlepszym Psem
w Rasie
. Przy okazji zdobył CC i swój pierwszy CACIB.


19.08 ...i w Finlandii


Na Krajowej Wystawie w Kouvola "Taavi", czyli Uszaki BLACK SABBATH, został drugim Najlepszym Psem w Rasie, zdobywając też Res.CC. Najlepszym psem został śliczny tegoroczny Zwycięzca Klubu Finlandii & Szwecji & Norwegii Welshtain Aconitum (przy okazji: ojciec dzieci Muumimammy), który później został również Zwycięzcą Grupy I i BIS 4! Gratulacje !


Sierpień'07 - PISZĄ O NAS 

W sierpniu w prasie ogólnopolskiej ukazały się dwa artykuły opisujące nasze wakacyjne wyprawy kajakowe. Jeden z nich opublikowano w sierpniowym numerze miesięcznika "Mój Pies", a drugi w sobotnim dodatku "Turystyka" do Gazety Wyborczej.

P.S. Nie, moje psy tak naprawdę nie pływają na kajakach w kapokach...
12.08 OTTO podbija Helsinki


Otto, czyli Uszaki BLUES BROTHER, na wystawie Grupy I w Helsinkach został Zwycięzcą Młodzieży, a następnie drugim Najlepszym Psem w Rasie. Zdobył też swoje kolejne CC.

11.08 MUUMIMAMMA mamąMieszkająca w Finlandii Muumi, czyli Uszaki MUUMIMAMMA została szczęśliwą mamą ślicznej gromadki składającej się z 2 chłopców i 5 dziewczynek. Jedna dziewczynka jest trikolorką pręgowaną, pozostałe szczeniaczki są pręgowane. Ich tatą jest piękny fiński pies, tegoroczny Zwycięzca Klubu Finlandii & Szwecji & Norwegii - Welshtian Aconitum "Samu". I małe i mama czują się świetnie.
05.08 BATON vel RUDI najlepszym szczeniaczkiemNa Wystawie Krajowej w Legnicy Rudi, czyli Uszaki CHERRY PIE, wystąpił w klasie szczeniąt i (jako jedyny przedstawiciel rasy) zaprezentował się świetnie, taki też dostał opis od sędziego Grzegorza Robaka i zostal Najlepszym Szczeniakiem w Rasie. Gratulacje i podziękowania Ewa!
03.08 Dzieci SZYSZECZKI skończyły siedem tygodni

I teraz wyglądają tak. Od lewej: Corgon Blue Bratek, Corgon Blue Baloom Baloom i Corgon Blue Burana Kusa. Jeśli ktoś chciałby mieć w domu małego szyszkowego pembroczka, proszę o kontakt ze mną ( 0-501-053-726) lub hodowczynią - Magda Chmielowska (0-600-302-460)
29.07 POLINA wygrywa na kolejnej klubówce


Na wystawie klubowej corgi, która odbyła się w Jekatierinbutgu (Rosja), Polina - Uszaki CINNAMON ROLL, została Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie.
22.07 TAAVI wygrywa w Finlandii...Taavi czyli Uszaki BLACK SABBATH zaczyna sobie świetnie radzić
na wystawach. Na krajowej wystawie w Hyvinkaa został mianowicie Zwycięzcą Młodzieży, a następnie Zwycięzca Rasy! Zdobył też swoje pierwsze fińskie CC. Wygrana była o tyle milsza, że pokonał ostatnio najlepszego, wygrywającego prawie wszystkie wystawy, psa w Finlandii - pięknego marmurka Mandalay's Ultimately Blue. Gratulacje!
22.07 ...a BIG BEAT w Czechach (na klubówce)

Nasza pierwsza wizyta na wystawie klubowej w Czechach była bardzo przyjemna. Mili ludzie, trochę za duży tłok (wystawa odbywała się w samym środku sporej wystawy krajowej wszystkich ras), trochę za gadatliwy sędzia... ale ogólnie bardzo fajnie. Najlepszym wynikiem popisał się tym razem Big czyli Uszaki BIG BEAT, który został Młodzieżowym Zwycięzcą Klubu i Najlepszym Juniorem w Rasie. Natomiast wszystkie pozostałe Uszaki (Nutka, Kropka, Baton) i nie-Uszaki (Mojaska i Maja), które na wystawie prezentowałam, miały dzień na drugie miejsca... Ale i tak myślę, że zaprezentowały się super i należą się im wielkie podziękowania za współpracę! A na zdjęciach ostatnia część porównania o zwycięstwo w rasie - od lewej stoją Big Beat (BOB Junior), Ingvar v.d. Bokemole (BOB, BIS) i Czesia, czyli CECILIA Corlan Gi - Najlepsza Suka w Rasie.
16.07 OTTO i TUULI czekają na szczeniaczkiOtto czyli Uszaki BLUES BROTHER i Tuuli, czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA odbyli niezwykle udaną randkę w miejscowości Hamina
w Finlandii i teraz pozostaje tylko ściskać kciuki i oczekiwaś na wyniki...


14.07 Kolejny Championat dla TUULICóreczka Berta - Tuuli, czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA na wystawie krajowej w Viljansii została Najlepszą Suką w Rasie i zdobyła CC, dzięki czemu i została Championką Estonii.


08.07 W Warszawie grają BIGBEATaNa Międzynarodową Wystawę w Warszawie po tygodniowej ulewie wyszło słońce i pewnie dlatego też było tak miło. Spotkaliśmy wiele fajnych corgasów i ich właścicieli, po występach napiliśmy sie gromadnie szampanka i najedliśmy pysznych domowej roboty ciast (bardzo dziękujemy i gratulujemy ich autorom). No i oczywiście z wielką frajdą obserwowaliśmy świetne występy Uszaków.

Uszak dorosły (prawie) czyli Uszaki BIG BEAT mianowicie został Zwycięzcą Młodzieży, Najlepszym Juniorem w Rasie, a Następnie Zwycięzcą Rasy! A na deser na wyborach najpiękniejszego psa grupy pierwszej wszedł do najlepszej piątki... Aha, i dzięki trzeciemu Zwycięstwu Młodzieży Big Beat został Młodzieżowym Championem Polski. Na wystawie debiutowały też dwa kolejne C-Uszaki. Baton, czyli Uszaki CHERRY PIE wszedlł na ring z tak zwanego marszu i odmówił zaprezentowania się w wystawowo przyzwoity sposób (i zajął miejsce drugie w klasie), natomiast Mufinka czyli Uszaki CARROT MUFFIN, która startowała później zaprezentowała się już świetnie i zajęła miejsce pierwsze. Mufinka dostała w ocenie wpis BOB Puppy czyli Najlepsze Szczenię w Rasie, ale porównania z Najlepszym Szczeniaczkiem pieskiem nie było, więc uczciwie można napisać, że została na pewno Najlepszą Suczką Szczeniaczka w Rasie. Gratulacje i wielkie podziękowania dla wszystkich i do zobaczenia w przyszłym roku!
30.06-7.07 W tym roku spływaliśmy WELEM...


Rzeka Wel dała nam się trochę we znaki. Aura dała się nam we znaki. Nawet kajaki dały się nam we znaki... Jednym słowem, to był spływ dla twardzieli... Twardziel Bert wykazał się stalowymi nerwami - nawet nie otwierał oczu kiedy kajak raz po raz wpadał na głaz albo zwalone drzewo. Natomiast twardziel Foczka miała malutkie wątpliwości, przynajmniej na początku. Bert terroryzował wszystkich zadaniem rzucania mu patyczków, natomiast Foczka równie skutecznie wpychała się wszystkim na kolana (a czysta i sucha to ona nie była zbyt często, oj nie...). No ale jak można oprzeć się Foczce Oba zupełnie nie przejmowały się (w przeciwieństwie do dwunożnych uczestników spływu) woda lejącś się z nieba i z rzeki, ani jesienną temperaturą. I tak były szczęśliwe. A na dodatek dostały obietniecę, że ponieważ spływ zakończyl się dzień wcześniej, to w tym roku czeka je jeszcze jeden!
01.07 Super debiut DAKARA

Dakar, czyli Uszaki CHUPA CHUPS zadebiutował na Wystawie Krajowej w Olsztynie i został nie tylko Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie ale też Best In Show Puppy 3 ! Czyli zajął trzecie miejsce w wyborach Najpiękniejszego Szczeniaczka Wystawy. Wielkie gratulacje, tym większe, że dla jego właścicieli również był to wystawowy debiut!
30-31.06 MUMINEK pierwszym Uszakiem Interchampionem

Udany weeknd wystawowy na Litwie i w Estonii zaliczyli Muminek i Tuuli. Muminek czyli Uszaki MUUMI w sobotę na wystawie międzynarodowej w Parnu (Estonia) Został Zwycięzcą Rasy, zdobywając kolejne CC i CACIB i dzięki nim do swojej kolekcji dołożył tytuł Interchampiona i Championa Estonii ! Natomiast na Litwie córeczka Berta Tuuli (Pirtek VENTO PRIMAVERA) została Najlepszą Suczką w Rasie na dwóch wystawach krajowych (w sobotę i niedzielę), zdobywając kolejne CC i została Championką Litwy.
24.06 Świetny debiut córeczki MUMINKAPierwsze dziecko Muminka - córeczka Lisja Staja Misteryia zadebiutowała na ringu wystawowym w młodziutkim wieku niecałych 4 miesięcy, i to jak! Na wystawie krajowej w Soczi została ona bowiem najlepszym "bejbikiem" w rasie,
a następnie BEST IN SHOW BABY 2 ! Gratulacje!
15.06 Urodziły się małe szyszkowe pembroczki w hodowli Corgon Blue

Szyszka, czyli nasza ulubiona spacerowa koleżanka-pembroczka tym razem ma wesołą trójkę rudych szczeniaczków - jedną krótkoogoniastą suczkę i dwa zupełnie długoogoniaste pieski. Ich tatą jest młodziutki bezogoniasty przystojniak importowany z USA do Finlandii - Trengate Mardi Gras o niezwykle ciekawym rodowodzie. A Szyszka, czyli oficjalnie Nawloc Lisiura, jest bez wątpienia najbardziej utytułowaną pembroczką w Polsce - oprócz takich szczegółów jak bycie Multi Championką jest ona Zwyciężczynią Świata 2006 i dwukrotną Zwyciężczynią Klubu (2004 & 2005) ... itp. itd... Tradycyjnie gościnnie będziemy zamieszczać zdjęcia maluchów. Zdjęcia umieszczone powyżej oczywiście nie przedstawiają ich tuż po urodzeniu, ale już w całkiem poważnym wieku 1,5 tygodnia. Jeśli ktoś chciałby mieć w domu małego szyszkowego synka, proszę o kontakt ze mną (0-501-053-726) lub Magdą Chmielowską (0-600-302-460)
09-10.06 PODBIJAMY FINLANDIĘ
               czyli kolejny rok świetnych występów na klubówce (i nie tylko...)Fińska wystawa Klubu Corgi to nadal największa wystawa w Europie jeśli chodzi o cardigany. W tym roku było ich około 120 (na odbywającej się równolegle Wystawie Europejskiej - 17). I drugi rok z rzędu było ich więcej niż pembroków (!). Wystawa odbywała się w miescowości Jamsankoski w strasznym upale. Całe szczęście, że Finowie ustawili kubły z wodą do oblewania psów (!) i skwapliwie z tego korzystaliśmy. Była bardzo miła organizacja, panie organizatorki na ringach natychmiast tłumaczyły wszystkie komendy i komunikaty na nim padające na angielski dla wystawców zagranicznych. Pani sędzina na ringu dorosłych cardiganów sędziowała naprawdę powoli i strasznie dokładnie, co spowodowało oczywiście spore opóźnienia, i to takie, że nie mogliśmy zostać na finały, bo spieszyliśmy się na prom... A na dobry początek w klasie szczeniaczków mała córka Bercika - Polina czyli Uszaki CINNAMON ROLL, która przyjechała z Rosji, została Najlepszą Suczką Szczeniaczka w Rasie ! Klasy dorosłe sędziowała pani Fran Fricker, długoletnia hodowczyni cardiganów w Wielkiej Brytanii (przydomek Kerman). Wyhodowany przez nią pies wygrał zeszłoroczną klubówkę cardiganów w Anglii. I muszę przyznać, że bardzo podobało mi się jej sędziowanie, nie tylko dlatego, że tak świetnie wypadły moje psy... Sędziowała baaardzo surowo, oceny dobre leciały seriami, bardzo dobre były większością, a doskonałe naprawdę bardzo nieliczne. W niektórych klasach doskonałe dostawał jeden pies...

I tak w najliczniejszej "psiej" klasie (19 psów) - championów, napakowanej prawdziwymi psimi gwiazdami, wystąpił Bercik (BERTRAM Corlan Gi) i zajął doskonałe miejsce 4-te! W klasie młodzieży suczek Kropeczka (Uszaki BILLIE HOLIDAY) - na 19 suczek zajęła miejsce 2, czyli została V-ce Zwycięzcą Klubu Młodzieży ! A w klasie otwartej, największej na całej wystawie (25 suczek (!)) Nutka (Pirtek VENTO NOTTURNO) zajęła miejsce pierwsze ! Chociaż, po polaniu wodą (chłodzenie...) zrobiły się jej straszne loki na pupie... To była druga córeczka Bercika, która wygrała klasę na tej wystawie! A w suczkach championach Vika według sędziny "not positive in movement and carrying too much weight"... co niestety było prawdą, zeszła z ringu z oceną bdb. W każdym razie, do Finlandii warto jeździć, po naukę i po porównanie z największą hodowlą europejską. Nawet nie chodzi tu o wygrywanie, chociaż przyjemnie jest, kiedy wygrywa się w takich stawkach, ale o to, żeby zobaczyć, "co w trawie piszczy".

A w ten sam weekend Otto (Uszaki BLUES BROTHER) został Zwycięzcą Rasy i zdobył swoje pierwsze CC na wystawie krajowej w Kangasniemi!
03.06 Wielki Piknik w Powsinie

Redakcja miesięcznika "Mój Pies" zorganizowała wielki piknik dwunożno-czworonożny w Powsinie, połączony z pokazami psich sportów itp, na którym odbyło się też wręczenie nagrody dla "Człowieka Roku" - osoby, której działalność na rzecz pomocy pokrzywdzonym zwierzętom przyniosła najwięcej dobrego. Na pikniku odbyło się też małe spotkanie rodzinne, mama Vika i tata Bert spotkali się ze swoimi dziecmi - Lopkiem, Mufką i Batonem i licznymi przyjaciółmi corgowymi i nie tylko. Piknik był bardzo udaną imprezą i bardzo miło nam było spotkać się z Lopkiem i jego panią - Joanna. Lopek, co ciekawe, wychowuje się w towarzystwie rozlicznych psów border collie i chyba już nawet sam zaczyna wierzyć, że jest borderem ... Zachowuje nienaganną linię i podobno jest już prawie tak samo szybki.
02.06 Udany debiut MIMSI


Kolejny z B-Uszaków zadebiutował, a właściwie zadebiutowała, na ringach wystawowych. Tym razem była to MIMSI czyli Uszaki BOOGIE WOOGIE, która na dużej wystawie międzynarodowej w Tallinie (Estonia) - "O Zwycięstwo Tallina" została czwartą najlepszą suczką w rasie, mimo, że zupełnie odmówiła poprawnej prezentacji w ringu. Mimsi według pana sędziego była najlepsza w stawce, dostała piękny opis, ale jej brak doświadczenia nie pozwolił mu przyznać jej jeszcze lepszej lokaty. Ale nic, przecież była to jej pierwsza wystawa. Gratulacje Mimsi & Kyllike!


27.05 Kropka wygrywa raz jeszcze w Polsce


Tym razem na wystawie krajowej w Inowrocławiu, gdzie oprócz tytułu Zwycięzcy Młodzieży i Najlepszego Juniora Kropeczka, czyli Uszaki BILLIE HOLIDAY została też Zwycięzcą Rasy ! Podobno tym razem nawet stała w miejcu, i to bardzo ładnie...

27.05 ... a POLINA w Rosji


Na wystawie międzynarodowej w Perm Polina, czyli Uszaki CINNAMON ROLL, debiutując w klasie szczeniaczków, została Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie.


27.05 ... a w Finlandii TUULI zostaje Championką!


Ruda córeczka Berta Tuuli, czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA na wystawie grupy I w Parainen została 2-gą Najlepszą Suką w Rasie i zdobyła swoje kolejne CC i została Championką Finlandii. I to trzy dni po swoich drugich urodzinach (dwa lata to wymagany wiek do zdobycia ostatniego CC do fińskeigo chamionatu). Gratulacje Eeva i Kirsi!


18.05 Urodziły się dzieci BERTA!


Wesoła gromadka urodzona w hodowli Brawos Bis składa się z 4 szczeniaczków chłopaczków (wszystkie są pręgowane) i dwóch dziewczynek - jednej pręgowanej i jednej rudziutkiej. Dzieci mają się dobrze, rosną, jeden nawet podobno niedługo przerośnie hipopotama... A BERT się znowu dziećmi przesadnie nie przejmuje...


13.05 MUMINEK - po Finlandii czas na Szwecję...
Po zostaniu najlepszym psem cardiganem w Finlandii, Muminek (Uszaki MUUMI) wypuścił się na podbój sąsiadującej Szwecji i tam, na prawie najważniejszej i największej wystawie w roku (oprócz klubówki rzecz jasna) - o Zwycięstwo Szwecji, która odbyła się w Österbybruk - został Najlepszym Psem w Rasie. Przy okazji zdobył szwedzkie CC i kolejny CACIB, jak również kolejne tytuły - tym razem Championa Szwecji i Zwycięzcy Szwecji 2007! Tradycjnie gratuluje i bardzo dziękuję Kirsi i Eevie!
13-14.05 A tymczasem w PŁOCKU...
W ten weekend w Płocku odbyły się dwie wystawy pod rząd - w sobotę Wystawa Krajowa Grupy I, a w niedzielę Wystawa Krajowa wszystkich Ras. Ponieważ część Uszaków jest płoczczaninami (?) to nie mogło nas tam zabraknąć. Zwłaszcza, że obsada sędziowska była zachęcająca. Pierwszego dnia sędziowała P. Livja Vaitkeviciene, która oceniała corgi na zeszłorocznej klubówce, a następnego p. Elżbieta Chwalibóg. Podczas wystawy miał miejsce debiut (wyjątkowo udany) Mr Biga, czyli Uszaki BIG BEATa, który pierwszego dnia został Najlepszym Juniorem w Rasie. Zwycięzcą Rasy tym razem został Bert, a Najlepszą Suką w Rasie - Ryfka, która dzięki zdobyciu ostatniego CWC została CHAMPIONKĄ POLSKI! Nuta, Paput i Kropka zajęli zaś pierwsze miejsca w swoich klasach. Drugiego dnia Big zamienił się miejscami z siostrą - Kropką - czyli Uszaki BILLIE HOLLIDAY, która została Najlepszym Juniorem w Rasie i wpadła w oko pani sędzinie tak bardzo, że została też Zwycięzcą Rasy (pani sędzina mówiła o niej "suka życia")! Najlepszym Psem był Bert, Najlepszą Suczką - Nuta, a Big, Paput i Ryfka zajęli pierwsze miejsca w klasach. Kropeczka, która nadal wystawy traktuje jako świetną okazję do całowania wszystkich, z sędziami włącznie, i pokazywania wszystkim brzuszka, mimo to została wybrana też do pierwszej piątki na wyborach najlepszego psa grupy I. A przede wszystkim dopisała pogoda, było miło i nawet pozbawiony najmniejszego drzewka stadion w Płocku był całkiem przyjemny. Z dodatkowych atrakcji, spotkaliśmy też państwa Dakara, czyli Uszaki CHUPA CHUPSa, których serdecznie pozdrawiam, a Bercik miał szansę wystąpic jako "przedskoczek" na równolegle odbywających się zawodach agility (zresztą Kwalifikacjach do Mistrzostw Świata...). Słowem - było fajnie!
25.04 BERT znowu zostanie tatusiem


Nowe dzieci Bercika czyli BERTRAMA Corlan Gi, urodzą się w drugiej połowie maja w podwarszawskiej hodowli Brawos Bis (FCI). Mamą będzie śliczna i młoda Brawos ABRA KADOBRA (na zdjęciu z "babcią" czyli właścicielką swojego taty - Ewa Rygier). Ponieważ tatuś jest pręgusem, a mamusia trikolorkiem, dzieci zapewne będą w kolorach pręgowanych, rudych, a może i trikolorowych (aczkolwiek najprawdopodobniej Bert tego koloru nie przenosi). A może zdarzą się też jakieś niespodzianki?


21.04 OTTO jeszcze raz najlepszy w Estonii


Na kolejnej Estońskiej wystawie krajowej, tym razem w Sillamae, Otto, czyli Uszaki BLUES BROTHER, został Najlepszym Juniorem w Rasie, a następnie również Zwycięzcą Rasy. I znowu zakwalifikował się do najlepszej szóstki na wyborach najlepszego psa w grupie. A dzięki zdobyciu trzeciego młodzieżowego CC, został Młodzieżowym Championem Estonii.


15.04 Wiosenne spotkanie na Polach Mokotowskich

 Z okazji wiosny, pięknej pogody i niedzieli warszawskie i okoliczno-warszawskie corgi spotkały się na Polach Mokotowskich, kontynuując zeszłoroczną tradycję. Bardzo się cieszę, że udało się przybyć uszakowym: Bazylemu z rodziną, Rufusowi z rodziną, jak również Batonowi, Mufce i Vice z rodziną. I mam nadzieję, że takich miłych spotkań (w coraz większym gronie) będzie jeszcze wiele.
14-15.04 Po prostu nie mogę uwierzyć...


Tydzień po fantastycznym debiucie Polina, czyli Uszaki CINNAMON ROLL, pojechała na odbywające się pod rząd dwie wystawy w Czelabinsku (wszystkich ras). I tak w sobotę 14-tego została Najlepszym Baby w Rasie, a następnie...BEST IN SHOW BABY !!! Czyli Najlepszym Bejbikiem Wystawy. Tak, tak...samej mi się to nie mieści w głowie... A co lepsza, dzień później znowu została Najlepszym Baby w Rasie i BEST IN SHOW 4 BABY ... Brawo jeszcze raz Polina i Elena! Cardigany górą!
07.04 Sensacyjny debiut POLINY


Takiego debiutu jeszcze nie było! Mieszkająca w Rosji Polina, czyli Uszaki CINNAMON ROLL, zadebiutowała na wystawie w wieku zaledwie 4 miesięcy (wystawa krajowa wszystkich ras w Mias) - w klasie "baby" oczywiście, zostając Najlepszym Baby w Rasie. Ale, ponieważ na wystawie nie przeprowadzono oddzielnych wyborów Best In Show dla "bejbików", występowały one ze starszymi "puppy-siami" czyli szczeniaczkami, więc Polinie nie pozostało nic innego, jak wygrać ze wszystkimi starszymi kolegami i zostać BEST IN SHOW PUPPY !!! Czyli Najlepszym Szczeniakiem Wystawy. Wielkie gratulacja i podziękowania dla Eleny!
31.03 OTTO znowu wygrywa


Na wystawie krajowej w Rakvere (Estonia) Otto, czyli Uszaki BLUES BROTHER, został Najlepszym Juniorem w Rasie, a następnie również Zwycięzcą Rasy. Zakwalifikował się też do najlepszej szóstki na wyborach najlepszego psa w grupie.
18.03 - NUTKA wygrywa w Katowicach


A dokładnie na Wystawie Międzynarodowej w Katowicach. Nutka, czyli Pirtek VENTO NOTTURNO po zajęciu pierwszego miejsca w klasie pośredniej została następnie Najlepszą Suką w Rasie (zdobywając też CWC i CACIB). Dzięki temu Nutka została CHAMPIONKĄ POLSKI! Gratulacje i pozdrowienia dla współwłaścicielki Nutki, Magdy K, która na wystawie być nie mogła, i dla Adama, który dzielnie nam towarzyszył.
08.03 - MUMINEK został tatą! Czyli Foka babcią po raz drugi...


Urodziło mu się dzieci 8, cztery śliczne dziewczynki i czterech ślicznych chłopców. Trzy szczeniaczki są rude, a reszta pręgowane. Szczęśliwą mamą jest (C. Rus & Blr, Zw.Kl, Mł.Ch.Rus. & Blr, Mł.Zw.Kl.) Aethyn DEAR MALIKA zwana w domu VIKĄ (zbieżności imion przypadkowa), która mieszka w dalekim Jekatierinburgu (Rosja) u Eleny w hodowli Lisja Staja. Wielkie gratulacje! A Muminek (Uszaki MUUMI) - który mieszka w Finlandii - swoich dzieci prędko nie zobaczy...
04.03 - ... a kolejne dzieci w drodze...


...a przynajmniej taką mamy nadzieje. Kolejna śliczna żona przyjechała do Muminka ze Szwecji, z hodowli Fromax Petry Marteus. Nazywa się Saaga, czyli oficjalnie Ch.S. All Trade INTIMATE SUGGESTION, i jest córką słynnego Blondies Noble Mana. Jeśli wszysko pójdzie dobrze, szczeniaczki powinny urodzić się na początku maja. Trzymamy kciuki!
03-04.03 - NUTKA podbija Mołdawie


Nutka, czyli Pirtek VENTO NOTTURNO wróciła z dalekiej wyprawy do Kiszyniowa (w Mołdawii) obładowana pięknymi (hmmm, może nie tak bardzo pięknymi...) trofeami, które zdobyła własnoręcznie na trzech wystawach (dwie międzynarodowe, jedna krajowa) odbywających się tam pod rząd - za każdym razem zostając Zwycięzcą Rasy. Zdobyła tam 3 x CWC i 2 x CACIB i raz "stanęła na pudle" w grupie, zdobywając 3 miejsce (na pierwszej wystawie międzynarodowej) i w rezultacie została Championem Mołdawii i Zwycięzcą Klubu Mołdawii '07!
10-11.02 - Super weekend B-Uszaków
B-Uszaki, czyli małe cardiganki z uszakowego miotu "B" fantastycznie rozpoczęły nowy sezon wystawowy. I tak, Uszaki BILLIE HOLIDAY, czyli Kropka została nie tylko Najlepszym Juniorem w Rasie ale następnie również Zwycięzcą Rasy na Wystawie Krajowej w Bydgoszczy (w wieku zaledwie 9 miesięcy i 1 dnia (!)). Natomiast Otto, czyli Uszaki BLUES BROTHER, został Najlepszym Juniorem w Rasie, a następnie również Najlepszym Psem w Rasie na Wystawie Międzynarodowej w w Tallinie (w wieku 9 miesięcy i 2 dni (!)), pokonując wspaniałe, zupełnie dorosłe psy fińskie. Gratulacje i podziękowania dla Ewy, Eevy, Kirsi i Eleny!


Uszaki MUUMI został NAJLEPSZYM PSEM CARDIGANEM w Finlandii w 2006 roku! To wynik klasyfikacji prowadzonej przez fiński Klub Corgi. Oprócz tego, Muminek zapunktował także w kategorii Najlepszy Młody Cardigan, w której wylądował na miejscu 4 (występował w tej kategorii niecały rok). Natomiast córka Berta, Tuuli czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA, zajęła 2-gie miejsce w tej kategorii i została Najlepszą Młodą Suczką Cardiganką 2006 roku! Zajęła również 5 miejsce wśród wszystkich najlepszych suczek (niezależnie od wieku). Wielkie gratulacje Eeva i Kirsi! A dodatkowo zupełnie miłą niespodziankę zrobiła niespodziewanie Foczka czyli Fest ABIGAIL, która to zajęła 5-te miejsce w kateegorii najlepszych suczek hodowlanych (liczą się punkty zdobywane przez potomstwo). A przecież Foczka ma raczej niewiele potomstwa w Finlandii... Natomiast Najlepszym Reproduktorem w Finlandii w 2006 roku został wyhodowany w Polsce, a mieszkający w Finlandii, TIRAMISU LISIURA Controversia. Gratulacje!

©Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
®All Rights Reserved