2006

Archwium: 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2002-200309.12 ŚWIETNY KONIEC ŚWIETNEGO ROKU
Na kończącej sezon Wystawie o Zwycięstwo Finlandii (tradycyjnie najbardziej prestiżowej i największej), która odbyła się 9 grudnia w Helsinkach, Muumi czyli Uszaki MUUMI w stawce ponad 70-ciu cardiganów został trzecim Najlepszym Psem w Rasie (zdobywając też Res. CACIB), a córka Berta, Tuuli czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA po wygraniu klasy pośredniej została wybrana drugą Najlepszą Suką w Rasie (zdobywając też kolejne CC i Res.CACIB)! Wielkie podziękowania i gratulacje dla Eevy i Kirsi!


05.12 OTTO "kosi" kolejne wygrane!


Otto czyli Uszaki BLUES BROTHER, został Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie 3 grudnia w Tallinie (Estonia), a 4 grudnia w Liepaja (Łotwa), gdzie dodatkowo wszedł do pierwszej szóstki najlepszych szczeniaczków wystawy (spośród ponad 50 najlepszych szczeniaczków innych ras)!


09.11 Wystawa Światowa, Poznań 2006


Po raz pierwszy w historii Wystawa Światowa odbyła się w Polsce. Poznańskie hale dobrze spełniły rolę areny zmagań rekordowej stawki ponad 20 tysięcy psów (!) a nam umożliwiły spędzenie bardzo miłego dnia wśród bardzo miłych corgofanów. Szkoda, że tak rzadko zdarzają się takie fajne okazje spotkań z tyloma fajnymi ludźmi. Psy też miały trochę radości, bo po zakończeniu ocen wszystkie zostały puszczone na puste ringi i mogły sobie wreszcie poszaleć. A i nie zabrakło okazji do cieszenia się z ich świetnych występów.
I tak najmilszą niespodziankę sprawiła córeczka Bercika, ruda Tuuli czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA, która najpierw została MŁODZIEŻOWYM ZWYCIĘZCĄ ŚWIATA, a następnie NAJLEPSZYM JUNIOREM W RASIE i VICE ZWYCIĘZCĄ RASY (sędzia, co trochę było dziwne, ustawił czterech Zwycięzców - dwóch młodzieżowych i dwóch dorosłych w kolejności od 1 do 4 i Tuuli powędrowała właśnie na miejsce 2). Wygrała suczka z Danii, zwyciężczyni klasy championów, Blondie's QUELLA DE VILLA, trzeci był piękny pies z Holandii, Młodzieżowy Zwycięzca Świata, Welshclan's ULTRA SONIC, a czwarty słynny i piękny Blondie's NOBLE MAN z Danii - Najlepszy Pies w Rasie. Tata Tuuli - Bert czyli Bertram CORLAN GI zajął świetne, czwarte miejsce w "klasie śmierci" czyli niezwykle mocnej klasie psów championów. Natomiast NAJLEPSZYM SZCZENIAKIEM W RASIE została kończąca równo 6 miesięcy Uszaki BILLIE HOLIDAY czyli Kropka, chociaż jej główną ambicją na ringu było pocałowanie sędziego lub chociaż prezentującej ją Ewy. Zresztą Kropeczka próbowała pocałować wszystkich, których spotykała, aż nawet pewni państwo zapytali się, czy ten szczeniak ma na imię "Miłość"... Ponadto Muminek czyli Uszaki MUUMI zajął drugie miejsce w klasie otwartej, a Ryfka czyli Uszaki PIKKU MYY czwarte miejsce również w klasie otwartej. Tym samym WSZYSTKIE psy z przydomkiem Uszaki stanęły na lokatowych miejscach ! Hurra! A na dokładkę nasza ulubiona spacerowa koleżanka, pembroczka Szyszka, czyli NAWLOC Lisiura, została Zwyciężczynią Świata i Zwycięzcą Rasy! Brawo Szyszka i Magda Ch!

Wielkie podziękowania i gratulacje dla wszystkich Uszakowych pokazywaczy: Magdy (specjalnie wielkie dzięki, że przyjechała mimo wszystko), Adama, Ewy, Kirsi, Astrid i Eevy!

Niestety, w tym całym zamieszaniu nie zrobiliśmy prawie żadnych zdjęć i wobec tego na górze umieściłam zdjęcia zrobione głównie przy zupełnie innych okazjach. I tak w górnym rządku prezentuje się Tuuli, obok niej Kropka (jedyne zdjęcie z wystawy - zrobione w szczęśliwym momencie, kiedy Kropka stanęła bez ruchu na parę sekund), pod spodem Bert i Ryfka, a na samym dole dumna Szyszeczka.


05.11 Kolejny Uszak wygrywa w Finlandii


Na wystawie szczeniaczkowej w Helsinkach Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie w stawce 7 małych cardiganków został Otto czyli Uszaki BLUES BROTHER, który zadebiutował na ringu wystawowym jako pierwszy z Uszakowego miotu "Muzycznego".


17.09 MUMINEK championem Finlandii i Litwy!


Na wystawie krajowej w Hyvinkää (Finlandia) Muminek czyli Uszaki MUUMI został Zwycięzcą Rasy i zdobył swoje kolejne CC i dzięki temu, że dwa tygodnie wcześniej ukończył wymagane 2 lata, został Championem Finlandii oraz Championem Litwy za jednym zamachem :). Córeczka Bercika Tuuli, czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA, wygrała klasę pośrednią, a następnie zajęła trzecie miejsce w wyborach najlepszej suczki w rasie, a Uszaki MUUMIMAMMA była trzecia w klasie otwartej suczek :)
02.11 USZAKI szaleją na Klubówce
Pierwszy weekend września co roku oznacza najważniejszą dla wszystkich polskich corgi wystawę, czyli doroczną WYSTAWĘ KLUBOWĄ CORGI, tradycyjnie odbywającą się w Pruszkowie. W tym roku zjawiło się 140 corgów obu ras! Tym milej było obserwować fantastyczne występy moich małych i większych Uszaków.
Jedynie Bercik się nie popisał, dostająć dzień przed wystawa babesziozy... Na szczęście już w dniu wystawy było znacznie lepiej, ale chory pies to chory pies, więc został w domu i nie mógł zobaczyć wspaniałego występu swoich dwóch córeczek: Nutki, czyli Pirtek VENTO NOTTURNO, która zaledwie tydzień po ukończeniu 15 miesięcy uprawniających ją do występowania w dorosłych klasach, nie tylko wygrała swoją klasę (pośrednia), ale następnie została uznana NAJLEPSZĄ SUKĄ W RASIE i ZWYCIĘZCĄ KLUBU (!),a także Tuuli czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA, która najpierw również wygrała swoją klasę, otrzymując tytuł MŁODZIEŻOWEGO ZWYCIĘZCY KLUBU, a następnie została uznana NAJLEPSZYM JUNIOREM W RASIE i BEST IN SHOW 2!

Dzieci Foczki spisały się również znakomicie. Muminek czyli Uszaki MUUMI był pierwszy w klasie pośredniej, Vika czyli Uszaki VILIJONKKA, mimo "oszałamiającej nagości" (jak to mawia Dorota Paź z hodowli Controversia) czyli zupełnego braku włosa, była pierwsza w klasie otwartej suczek, a Paput czyli Uszaki MUUMIPAPPA trzeci w klasie otwartej ze wspaniałym opisem i uwagą, że potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby w pełni dorosnść... I to prawda, był w tej klasie zdecydowanie najmłodszy i na takiego też wyglądał... Natomiast w ostatniej chwili okazało się, że Ewa, pani Ryfki czyli Uszaki PIKKU MYY w ostatniej chwili nie mogła przyjechać na wystawę i Ryfka pozbawiona pani nie chciała się zupełnie zaprezentować i niestety nie weszła na pozycje lokatowe. Nic to, będzie jeszcze wiele okazji... Sama Foczka natomiast po odchowaniu dzieci zdjęła z siebie całe futro i wyglądała (mam nadzieję, że tego nie przeczyta) nieprzymierzając jak szczurek wodny, zajęła trzecie miejsce w mocnej klasie championek.

A na deser NAJLEPSZĄ PARĄ HODOWLANĄ W RASIE i BEST IN SHOW 2 zostala wybrana para skladająca się z Nutki i Paputa! To był naprawdę uszaty dzień....
26.08 Nowy Champion PAPUTEK
Hurra! Następny mały (a właściwie już duży) Uszak, tym razem Paputek czyli Uszaki MUUMIPAPPA (zdjęcie po lewej) został całkiem dorosłym Championem Polski, zdobywając Zwycięstwo Rasy na Wystawie Krajowej w Toruniu. Najlepszą Suką w Rasie została natomiast jego siostrzyczka Uszaki PIKKU MYY czyli Ryfka (zdjęcie po prawej), a do kompletu Najlepszym Juniorem w Rasie była Nutka, czyli Pirtek VENTO NOTTURNO, która dzięki temu ukończyła Młodzieżowy Championat Polski! Wielkie podziękowania i uściski dla właścicieli i "pokazywaczy" Magdy, Ewy i Adama!30.07 Kolejne zwycięstwo MUMINKA


Na międzynarodowej wystawie w Mikkeli (Finlandia) Muminek czyli Uszaki MUUMI znowu pokazał się z jak najlepszej strony i został Zwycięzcą Rasy, zdobywając swoje 13-te fińskie CC (czyli wniosek na championa) i kolejny CACIB. Córeczka Bercika Tuuli, czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA, wygrała klasę młodzieży, a następnie zajęła trzecie miejsce w wyborach najlepszej suczki w rasie. Muminek aktualnie przewodzi dwom rankingom fińskich cardiganów: na najlepszego psa cardigana i najlepszego młodego cardigana (niezależnie od płci) w Finlandii. Tuuli jest druga w rankingu na najlepszego młodego cardigana, a szósta w rankingu suczek, a ma niewiele ponad rok!1-9.07 Wakacje! Hura!

Wakacje na spływie kajakowym to jest to, co króliki lubią najbardziej. W tym roku (już zresztą po raz trzeci) spływalismy bardzo malowniczą, choć miejscami trochę "wymagającą" Drawą. Królik Bert, jako doświadczony kajakarz, natychmiast po załadowaniu się do kajaka zapadał w błogi sen (och jak przyjemnie, kołysać się wśród fal...), czasami tylko z pretensją odmykał jedno oko, kiedy kajak wpadał na jakiś głaz lub zwalone drzewo. Natomiast królik Foka na początku próbowała jednak wysiadać z tak niepewnego środka komunikacji, nie bacząc zupełnie, że znajduje się na środku jeziora lub rzeki. Na szczęście szybko (ale z godnością) uznała, że jednak lepiej mieć pod łapkami chociaż namiastkę stałego lądu i podróżowała grzecznie zwinięta pod prawą burtą. Za to na lądzie szalała cały długi dzień! Królik Bert o 22:30 meldował się, że życzy sobie pójść spać do namiotu, ale Foczka dzielnie asystowała wszystkim do samego końca dnia.

A podczas gdy my sobie szaleliśmy w lasach i jeziorach, niektórzy ciężko pracowali... ale za to z jakim skutkiem... 2 lipca na wystawie krajowej w Olsztynie Nutka czyli Pirtek VENTO NOTTURNO została Najlepszym Juniorem w Rasie i Zwycięzcą Rasy, a w kolejną niedzielę na wystawie międzynarodowej Paputek czyli Uszaki MUUMIPAPPA został Najlepszym Psem w Rasie, zdobywając kolejny CAC i CACIB. Gratulacje i wielkie podziękowania dla Magdy i Adama!22.06 VIKA pierwszym Uszakiem championem a TUULI Zwycięzcą Rasy


 Ach, co za weekend...17 czerwca w Szczecinie na wystawie międzynarodowej Vika czyli Uszaki VILIJONKKA została Zwycięzcą Rasy, zdobywając także CAC i CACIB i w ten oto prosty sposób została CHAMPIONEM POLSKI (pierwszym z Uszaków, hura hura). A w tym czasie w Finlandii córeczka Berta Pirtek VENTO PRIMAVERA po raz kolejny została Zwycięzcą Rasy, tym razem na krajowej wystawie w Tuuri. Wow, to trzy razy pod rząd...21.06 Szczeniaczki skończyły 6 tygodni


Małe Uszaki skończyły sześć tygodni i są juz wielkie i strasznie kochane. Mają też za sobą pierwsze szczepienie, które zniosły z godnością. Nowe zdjęcia są już w dziale SZCZENIAKI. Zapraszamy!


9-10.06 MUUMI i VIKA wygrywają na fińskiej klubówce!
Nasza wyprawa na fińską wystawę klubową corgi stała pod znakiem fantastycznych występów Muminka, czyli Uszaki MUUMI i tylko trochę mniej dobrych Viki czyli Uszaki VILIJONKKA. Po pierwsze, trzeba powiedzieć, że przyjechała zgoła obłąkana liczba corgasków, mianowicie 321 (!), z czego prawie 180 cardiganów. Nie trzeba dodawać, że to absolutny rekord europejski oraz fiński.
Pamiętam, jak dwa lata temu na fińskiej klubówce zjawiło się chyba 98 cardiganów i to też był wtedy rekord, ale teraz, to dopiero było... Sędziami byli corgi-specjaliści z Anglii, pan Allan Taylor i pan Graham Hill (to znaczy sędziami cardiganów, bo były jeszcze trzy sędziny oceniające pembroki i szczenięta i weterany obu ras). A wszystko to jednocześnie na 5 ringach. Obłęd, naprawdę.

I w tej rekordowej stawce Uszaki MUUMI i Uszaki VILIJONKKA wygrały swoje klasy (pośrednie), co już było miłe, ale na tym nie poprzestały. Uszaki VILIJONKKA na deser zdobyła bowiem jedno z trzech CC (czyli wniosków na champinona Finlandii) przyznanym suczkom (championem Finlandii nie została, bo jest jeszcze za młoda), a Muminek nie tylko zdobył CC, ale też został Najlepszym Psem w Rasie i Zwycięzcą Klubu! Tu trzeba wspomnieć, że system wystawowy fiński jest inny niż w Polsce: pierwsze cztery psy z każdej klasy, łącznie z juniorami i weteranami, wchodzą do porównania, a sędzia wybiera z nich cztery najlepsze i ustawia je na lokatach od 1 do 4. I właśnie przy numerku 1 stanął Muminek. Gratulacje i podziękowania dla Kirsi i Eevy!

A następnego dnia na Wystawie Europejskiej w Helsinkach i Muumi i Vilijonkka były pierwsze w swoich klasach (pośrednie), a MUUMI dodatkowo otrzymał rezerwowe CC - system oceniania na wystawie europejskiej był dziwną mieszanką systemu europejskiego i fińskiego i nie było wyborów najlepszych czterech psów w rasie, a tylko jednego, którym to został zwycięzca klasy championów, dobrze znany w Polsce, Newcard's Jackpot (też CACIB), plus psa, który otrzymał CC (champion z Holandii, zresztą niespodziewanie półbrat Foczki), plus psa, który otrzymał rezerwowe CC (Muminek). Sędzia po ocenie podszedł do wystwiającej Muminka Kirsi i powiedział, że to najlepszy pies, który tu jest, ale jeszcze brakuje mu z roku do pełnej dojrzałości. Z czym się absolutnie zgadzam, bo tak naprawdę to jeszcze straszny dzieciak... Ogólny wniosek z wyprawy był taki, że na tak wielkie wystawy nie ma co jeździć z psami bez doskonałego wyszkolenia wystawowego. W tak wielkich stawkach takie psy z miejsca przepadają. Ale cóż robić, nie mogę się jakoś zmusić do treningu wystawowego moich psów, chociaż pewnie powinnam, a nie myśleć, że może jakos to będzie... Jakoś to będzie, albo nie będzie, jak pokazały występy Bercika i Nutki, które nie chciały za nic stać spokojnie... Ale cóż, i tak zawsze wole z psami iść na długi spacer...(chociaż usprawiedliwienie to pewnie żadne nie jest).

A na zdjęciach od góry: Muuminek z Kirsi, zwyciężczyni rasy, piękna suczka Geestland's Kitimat z właścicielką i sędziowie; pod spodem cztery najlepsze psy w rasie, a jeszcze niżej trzy najlepsze psy w klasie pośredniej.30.05 Małe Uszaki mają trzy tygodnie


Małe Uszaki skończyły trzy tygodnie, mają się świetnie, mają za sobą pierwszą ucieczkę z kojca i stają się coraz lepszymi zapaśnikami, co jest ich ulubioną działalnością... Nowe zdjęcia (zrobione w wieku prawie trzech tygodni można obejrzeć w dziale SZCZENIAKI. Zapraszamy!


28.05 TUULI Zwycięzcą Rasy i Grupy!
Ruda się rozpędziła! Córeczka Berta Pirtek VENTO PRIMAVERA trzy dni po swoim pierwszym zwycięstwie w rasie, na kolejnej wystawie, tym razem krajowej, wygrała rasę (u duńskiego sędziego p. Pedersena), a następnie została zwycięzcą GRUPY 1! A wygranie grupy przez cardigana na dużej, krajowej wystawie w Finlandii zdarza się niezwykle rzadko. Gratulacje i podziękowania dla Eevy i Kirsi!
Zdjęcie: E. Lampikari i K. Hotanen27.05 BERT skacze i slalomuje


Rozpoczęliśmy (to znaczy Bert i Magda) nowy sezon zawodów agility. I to jak! Na wielkich zawodach IAL (International Agility Link) zorganizowanych po raz drugi przez nasz klub macierzysty czyli Alternatywa, w Pecicach pod Warszawą wzięło udział ponad 100 psów i zawodników dwunożnych. Pogodna miłościwie dopisała, humory też. A wyniki...eh, udało nam się naprawde fajnie: WYGRALIŚMY Agility Open i klasyfikację łączną Agility + Jumping Open (klasa small), w Jumping Open byliśmy drudzy, a na deser zajęliśmy 1 miejsce w IAL (klasa toy)! A co więcej, wszystkie przebiegi bez błędów na przeszkodach, jedynie w jumpingu mieliśmy ułamki punkta karnego za minimalne przekroczenie normy czasu... Musze przyznać, że byłam z Berta okropnie dumna, bo to głównie była jego zasługa! A co jeszcze fajniejsze, Agility "O" (czyli na poziomie podstawowym) w klasie "small", jak również klasyfikację łączną Agility + Jumping "0" wygrał inny cardigan - "Masaj" czyli Big-Wood's Tiny Checkmate z Anettą Trzcinską! Cardigany gora!
Zdjęcie: J. Korytkowski25.05 Pierwsze Zwycięstwo Rasy dla Tuuli


Ruda córeczka Berta Pirtek VENTO PRIMAVERA skończyła właśnie roczek (tak zresztą jak Nutka i szóstka ich rodzeństwa - ściskamy im urodzinowo lapy!!!) i uczciła tą rocznicę wygraniem rasy na wystawie grupy I w Orimattila (Finlandia)! A był to dopiero drugi występ Tuuli w klasie młodzieży... Zdobyła też swój pierwszy wniosek na Championa Finlandii, czyli CC.
Zdjęcie: E. Lampikari24.05 Dwa tygodnie to poważny wiek...


Małe Uszaki mają już dwa tygodnie. Otworzyły już wszystkie oczka (zresztą otworzyły je natychmiast po tym, jak napisałam, że są leniwe...) i natychmiast zaczęły z nich korzystać, co polega na: po pierwsze szybszym lokalizowaniu mamy, po drugie na możliwości precyzyjnego gryzienia w pupe swoich braciszków i siostrzyczek, a po trzecie niespodziewanie na szczekaniu. Co oczy mają wspólnego ze szczekaniem? Hmmm... W każdym razie wszystkie czują się świetnie, większość z nich waży już ponad kilogram, a pozostałe prawie kilkogram, jedzą jak wściekłe i są strasznie miłe i przytulańskie.. Nawet wujek Bert zaakceptował już ten najazd kosmitów i jak tylko mama Foka się oddali, nawiązuje z kosmitami przyjacielskie stosunki (co trochę widać na zdjęciu). A nowe zdjęcia patrzących już na świat szczeniaczków można znaleźć w dziale SZCZENIAKI. Zapraszam!22.05 Otwieramy oczki

Małe Uszaki mają już prawie dwa tygodnie. Pierwsze oczko zostało otwarte przez suczke "kropeczke", która to zobaczyła świat swoim prawym okiem już w piątek, wczoraj też łaskawie otworzyła pół lewego... Druga dziewczynka też ma pół lewego otwarte. A chłopaki, jak to chłopaki, leniwe i nawet oczu im się nie chce otworzyć... No nic, poczekamy... A na zdjęciu dla niespodzianki wcale nie dziewczynka "kropeczka" tylko chłopak "kropeczek".21.05 Ach, ten MUMINEK....


Muminek Uszaki MUUMI znowu się trochę popisał. Na międzynarodowej wystawie w Helsinkach wygrał klasę pośrednia, a następnie został Najlepszym Psem w Rasie, przy okazji zdobywając swoje jedenaste fińskie CC i drugi CACIB!
Zdjęcie: E. Lampikari


14.05 Kochamy sierściuchy
Na Polach Mokotowskich w Warszawie odbył się piknik pod hasłem POKOCHAJ SIERŚCIUCHA, w którym udział wzięła cała wielka gromada corgów warszawskich i podwarszawskich, w tym oczywiście Bercik, Foczka i Vika. Całkowity dochód z tej imprezy był przeznaczony na wsparcie 4 małych schronisk z województwa mazowieckiego. Organizatorami imprezy byli Związek Artystów Scen Polskich i Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR, a miesięcznik Cztery Łapy patronem medialnym.9.05 MAMY SZCZENIACZKI!


Urodziły się małe cardiganki! Szczeniaczków jest 8, wszystkie są zdrowe, grubiutki i śliczne. Mama Foka czuje się świetnie i całe dnie poświęca na tuczenie swoich i tak już okrąglutkich dzieci. Zapraszamy do działu SZCZENIAKI !


22-23.04 Odwiedzamy TATĘ


Znowu odwiedziliśmy Tatę, czyli węgierskie miasto, w którym odbyła się międzynarodowa wystawa (a nawet dwie, dzień po dniu). Tym razem popisały się małe Uszaki. Paputek, czyli Uszaki MUUMIPAPPA pierwszego dnia został Zwycięzcą Rasy, a drugiego Najlepszym Psem w Rasie, zdobywając dwa węgierskie CWC i dwa CACIBy, a Vika, czyli Uszaki VILIJONKKA, która występowała tylko pierwszego dnia, była Najlepszą Suką w Rasie i też zdobyła CWC i CACIB.19.04 Zaległości wystawowe


Trochę zaległych informacji wystawowych. W Finlandii na międzynarodowej wystawie w Lappeenrata 10.04 Uszaki MUUMI został Najlepszym Psem w Rasie, zdobywając też CC i CACIB, a na międzynarodowej wystawie w Tampere 18.03 był 4-tym najlepszym psem (wystąpiło ponad 50 cardiganów!). Na tej samej wystawie zadebiutowała w klasie młodzieży malutka ruda córka Berta Pirtek VENTO PRIMAVERA, zajmując 2 miejsce (na 6 suczek).

A w Polsce na wystawie w Nowym Dworze Mazowiecki 9.04 Zwycięzcą Rasy została Vika czyli Uszaki VILIJONKKA, a Ryfka czyli Uszaki PIKKU MYY była pierwsza w klasie pośredniej i zdobyła swoje drugie CWC.

Na międzynarodowej wystawie w Katowicach Vika była pierwsza w klasie pośredniej i zdobyła res.CACIB, Paputek czyli Uszaki MUUMIPAPPA też zdobył res.CACIB, a debiutująca w klasie młodzieży Nutka czyli Pirtek VENTO NOTTURNO Zwycięstwo Młodzieży.09-10.03 CRUFTS i nie tylko !
Czekamy na małe Uszaki! Foczka (Int.Ch. Fest Abigail) odbyła w Anglii romantyczną randkę z niejakim Arthurem (Grand Aus.Ch. Bethwyn Music Man), który przyjechał do Anglii aż z Australii (!) i mamy nadzieję, że już w maju w Warszawie pojawi się gromadka małych cardiganków. Foczce należą się ogromne podziękowania, gdyż wybrała sobie doskonały termin na poczęcie szczeniaczków - dokładnie w dzień, kiedy w Anglii odbywała się największa i najsławniejsza etc. etc. wystawa na świecie - Cruft's (to chyba dobry omen...). Dzięki temu połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i obejrzeliśmy sobie też zmagania na ringach corgi w ich ojczyźnie (prawie 80 cardiganów i ponad 160 pemborków, tak tak...).

Wrażeń starczy nam na baardzo długo. Powyżej krótka relacja z naszej wyprawy. Na pierwszym zdjęciu Zwycięzca Rasy - suczka Grangefield Inquisitive i Najlepszy Pies w Rasie - Blondie's Noble Man. Suczka przyleciala aż z USA, gdzie w tym roku wygrała także rasę na wystawie Westminster. I dobrze, że przyleciała, bo była naprawde niesamowita! Otrzymała też owacje na stojąco (połączone z dzikimi okrzykami) i wygrała z psem, którego podziwiam od paru lat, kiedy to widziałam go po raz pierwszy na Wystawie Światowej w Dortmundzie. To piękny pies, ale suczka pobiła go absolutnie niesamowitym ruchem i prezencją.

A na zdjęciu po prawej przyszły ojciec małych Uszaków - Arthur. Arthur, mimo że już w poważnym wieku weterana, był w świetnej formie, a jego właściciele twierdzili, że to najmilszy corgi, jakiego kiedykolwiek mieli w domu. Z Arthurem mieszka też trójka jego ślicznych dzieci. Na pierwszym zdjęciu w dolnym rzędzie widać jego córeczkę, która na rzeczonym Crufsie została Najlepszym Szczeniaczkim w Rasie, a na drugim synka, który był Najlepszym Psem Szczeniaczkiem. A trzeci, chyba najładniejszy dzieciak (synek) niestety nie załapał się na żadne zdjęcie... Ale na pewno jeszcze o nim usłyszymy!
Więcej informacji na temat Arthura i planowanych szczeniaczków można znaleźć na stronie szczeniaczkowej. Zapraszam!21.02 Wielki Sukces MUMINKA


Już jakiś czas temu w Finlandii opublikowano rankingi wystawowe za zeszły rok, które okazały się bardzo miłe dla małego Muminka czyli Uszaki MUUMI . Po pierwsze Muumi okazał się Najlepszym Młodym Psem Cardiganem w Finlandii (!), a drugim Najlepszym Młodym Cardiganem (z czego łatwo wywnioskować, ze Najlepszym Młodym cardiganem roku została suczka - ranking ten jest wspólny dla obu plci). W rankingu tym, który punktuje występy w klasie młodzieży i pośredniej zostało sklasyfikowanych aż kilkadziesiąt Najlepszych Młodych Cardisiów (a sklasyfikowane były tylko takie, które zajmowały pozycje lokatowe). A po drugie, Muumi w rankingu na najlepszego psa cardigana (niezależnie od wieku) zajął 4 miejsce! A przecież przez pół roku Muumi występował jeszcze w klasie szczeniaczków, więc nie mógł zbierać żadnych punktów... Gratulacje i wielkie podziękowania dla wlaścicieli i "pokazywaczy" Muminka: Eevy i Kirsi!12.02 Walentynkowe sukcesy NUTY i RYFKI


Na Wystawie Walentynkowej w Bydgoszczy Nutka czyli Pirtek VENTO NOTTURNO (na zdjęciu po lewej) okazała się Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie, a Zwycięzcą Rasy została debiutująca w "prawie dorosłej" klasie (pośredniej) Ryfka czyli Uszaki PIKKU MYY! Gratulacje i wielkie podziękowania dla dzielnych właścicieli: Magdy, Adama i Ewy, którzy mimo, delikatnie mówiąc, nienajlepszych warunków panujących na wystawie przyjechali i wytrzymali do końca. A koniec wystawy okazał się zresztą najfajniejszy, kiedy wszystkie corgi zwolnione z obowiązków i smyczek mogły się wreszcie porządnie wyszaleć we wspólnej zabawie!

16.01 Małe SzyszeczkiNowe zdjęcia dzieci Szyszeczki (w wieku 6 tygodni). Dzieciaki, nie dość, że śliczne i zdrowe, są jeszcze baardzo grzeczne i miłe. Nie no, niemożliwe... a jednak...15.01 Kolejny sukces małej TUULI


W niedzielę na wystawie szczeniaczkowej Puppy Show w Lahti (Finlandia) rude dziecko Bercika - "Tuuli" czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA znowu zostało Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie (tym razem w konkurencji aż 8 szczeniaczków cardiganków).


15.01 Wspaniały sukces MUUMI


Rzadko pojawaiająca się na wystawach "Muumi" dziewczynka czyli Uszaki MUUMIMAMMA (na zdjęciu po lewej, po prawej jej "współmieszkanka" Bebi) na wystawie grupowej w Lahti wygrała klasę młodzieży, a następnie została Zwycięzcą Rasy i otrzymała pierwszy wniosek CC! Fińska sędzina była bardzo surowa i bardzo niechętnie przyznawała oceny doskonałe (na 3 zgłoszone psy, dwa dostały ocenę doskonałą, a na 10 suczek taką ocenę dostała tylko jedna - Muumimamma). Było nawet kilka ocen dobrych!

Zdjęcie: A. Relander07.01 Szyszkowe dzieci
Dzieci Szyszki (Int Ch NAWLOC Lisiura) mają już 5 tygodni i rosną jak na drożdżach. Szczeniaczki mają już oficjalne imiona, a przy każdym imieniu dodatkowo widnieje słowo KUSY lub KUSA dla oznacznienia, że są naturlanie bezogoniaste.


06.01 Otwarcie Sezonu


Kolejna córeczka Berta "Hertta" - Pirtek VENTO D'LUNA zadebiutowała na ringu wystawowym i poszła w ślady sióstr - na wystawie międzynarodowej w Kaajani (Finlandia) została Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie!

Zdjęcie: Kaisa Saranpaa©Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
®All Rights Reserved