2006

Archwium: 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2002-2003


17-18.12 Świetne zakończenie sezonu !

Huhu! Muminek (Uszaki MUUMI) w ten weekend odniósł kolejny naprawdę poważny sukces. Na najbardziej prestiżowej (i największej) wystawie w Finlandii tzw. Winner Show (czyli o Zwycięstwo Finlandii) odbywającej się w sobotę w Helsinkach Muumi wygrał klasę młodzieży, zdobywając tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Finlandii, a następnie został również drugim Najlepszym Psem w Rasie (chociaż ze wszystkich psów był najmłodszy)! A trzeba powiedzieć, że na ringu stawiła się cala czołówka fińskich psów, które walczyły tam o ostatnie punkty do corocznego rankingu wystawowego (cardiganów było prawie 50). Ale to jeszcze nie było wszystko. W niedziele odbywała się bowiem kolejna wystawa w Helsinkach - tym razem o Zwycięstwo Krajów Nordyckich. I Muumi dokładnie skopiował swój sukces z poprzedniego dnia - wygrał klasę młodzieży, zdobywając tytuł Nordyckiego Zwycięzcy Młodzieży, a potem został drugim Najlepszym Psem w Rasie! W oba dni zdobył też swoje kolejne CC! Co za zakończenie roku!

Zdjęcie: K. Pukkinen i A. Musakka


17.12 Rozrabiające dzieci Szyszki

Dzieci Szyszki (Int.Ch. NAWLOC Lisiura) mają już 2 tygodnie, otworzyły oczka i zaczynają pełzać po kojcu! Są śliczne i bardzo grubiutkie. Nowego domu szuka jeszcze jeden rudy piesek. Jeśli chcesz, by zamieszkał w Twoim domu, proszę o kontakt z Magdą Chmielowską - 0-600-302-460 lub ze mną, czyli Magdą Z., za pomocą e-maila.


11.12 Uszakowe Debiuty


W niedzielę na wystawie krajowej w Nowym Dworze Mazowieckim zadebiutowała na ringu wystawowym Nutka czyli Pirtek VENTO NOTTURNO (na zdjęciu po lewej). Debiut wypadł świetnie, a Nutka oprócz tego, że została Najlepszym Szczeniaczkiem w Rasie odkryła w sobie powołanie na gwiazdę! Najwyraźniej bardzo lubi się pokazywać i słuchać, jak ją podziwiają... Na wystawie pojawił się też Paputek Uszaki MUUMIPAPPA, który debiutując w "dorosłej" klasie (pośredniej) zajął pierwsze miejsce i dostał swoje pierwsze CWC. CWC dostała tez Vika Uszaki VILIJONKKA (na zdjęciu po prawej) również debiutująca w klasie pośredniej), która okazała się następnie również Zwycięzcą Rasy!


03-04.12 Podbicie Wilna przez Mumnika !

Ten weekend Muminek czyli Uszaki MUUMI spędził na Litwie, w Wilnie. I to jak spędził! Na odbywającej się tam w sobotę międzynarodowej wystawie został Najlepszym Juniorem w Rasie, dzięki czemu uzyskał tytuł Młodzieżowego Chamiona Litwy i Młodzieżowego Zimowego Zwycięzcy Wilna'05. A w niedzielę mógł po raz pierwszy wystąpić w "dorosłej" klasie (pośredniej), bo dzień wcześniej ukończył wymagane 15 miesięcy. I... na krajowej wystawie został Zwycięzcą Rasy, a na wystawie klubowej Psów Pasterskich został... Zwycięzcą Rasy, Zwycięzcą Klubu i na deser Best In Show 4!

Zdjęcie: E. Lampikari


04.12 Rudzielce górą!

Wściekle ruda córeczka Berta "Tuuli" czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA na wystawie szczeniaczkowej Puppy Show w Helsinkach została Zwycięzcą Rasy (w konkurencji 6 szczeniaczków cardiganków). Ah, co za weekend...

Zdjęcie: E. Lampikari

03.12 Dzieci Szyszeczki !

W nocy z piątku na sobotę Szyszeczka, czyli Int.Ch. NAWLOC Lisiura, została szczęśliwą mamą trzech rudych szyszeczek i trzech szyszeczków (dwóch rudych oraz jednego tricolora). Wszystkie szceniaczki są naturalnie bezogoniaste! Zdrowe i bardzo, bardzo śliczne. Osoby, które chciałyby mieć w domu małego szyszkowego pembroczka proszone są o kontakt z Magdą Chmielowską - 0-600-302-460 lub ze mną, czyli Magdą Z., za pomoca e-maila.


01.12 Zgaduj, zgadula

Zagadka: ile psów jest na obrazku? Nie, to nie jest jeden i ten sam pies. To są dwa zupełnie różne psy, a właściwie nie tak zupelnie różne, bo to jest Bert (po lewej) i jego synek Oliver czyli Pirtek VENTO D'MAGGIO. Na zdjęciu Bert miał 5 miesięcy, a Oliver 6. Do tej pory myślałam, że córeczka Berta Nutka jest nowym wcieleniem tatusia, ale Oliver bije ją na głowę. Ale to dobrze, wkońcu on, tak jak tatuś, jest chłopakiem... A córeczka musi być przecież ładniejsza...

Zdjęcie: Garrett Ramsey & Lenka Cerna


23.11 Szyszeczka będzie mamą!

Nie, to nie jest cardigan. To nie jest rownież ruda córeczka Berta. Jest to nasza ulubiona koleżanka spacerowa Szyszka (oficjalnie Int.Ch, Ch.PL&RUS, Zw.KL'04&'05 NAWLOC Lisiura) przedstawicielka rasy Welsh Corgi Pembroke. Szyszka za tydzień zostanie mamą małych szyszeczek i szyszeczków (widocznych na zdjęciu), które urodzą się w słynnej (niebawem) hodowli CORGON BLUE Magdy Chmielowskiej. Gościnnie będziemy tu zamieszczać dalsze zdjecia małych szczeniaczków. Osoby, ktore chciałyby mieć w domu małego szyszkowego pembroczka proszone są o kontakt z Magdą Ch. - 0-600-302-460 lub ze mą, czyli Magdą Z., za pomocą e-maila.


19.11 I znowu Muminek

Mały Muminek czyli Uszaki MUUMI po raz kolejny wygrał klasę młodzieży, tym razem na międzynarodowej wystawie w Jyyvaskila (Finlandia). Następnie został trzecim Najlepszym Psem w Rasie (Best Dog 3) i zdobył swoje kolejne CC czyli wniosek na Championa Finlandii. Wystawa była bardzo licznie obsadzona - wystąpiło na niej ponad 30 cardiganów i ponad 60 pembroków! A była to po prostu zwykła wystawa międzynarodowa... Sprawdziłam aż, czy inne rasy były równie licznie reprezentowane i okazało się, że corgi obu ras były w zdecydowanej czołówce! Muminek na 8 wystawach, w których wziąl udział, zdobył 7 razy CC i raz res. CC (a w Finlandii wnioski CC może zdobyć tylko jeden pies i suczka w rasie, a nie tak jak u nas - zwycięzca kazdej klasy), więc tym bardziej jestem z Muminka dumna.


06.11 Kolejny Uszakowy Champion!


Na międzynarodowej wystawie w Poznaniu Paputek Uszaki MUUMIPAPPA po raz trzeci został Zwycięzcą Młodzieży i dzięki temu zdobył tytuł Młodzieżowgo Championa Polski, a także na deser Młodzieżowego Zwycięzcy Polski' 05. Gratulacje i podziękowania dla Magdy (K.) i Adama!


05.11 Debiut małego rudzielca

Ruda córeczka Berta "Tuuli" czyli Pirtek VENTO PRIMAVERA zadebiutowała na ringu wystawowym! Na wystawie szczeniaczkowej - Puppy Show - w Espoo (Finlandia) Tuuli została Najlepszą Suczką Szczeniaczkiem. Tuuli wywarła wielkie wrażenie na widzach swoim wściekło rudym kolorem i wspaniałym charakterem (o urodzie nie mówiąc), a od sędziego dostała bardzo pochlebny opis z jednym zabawnym punktem - że ma dobrej wielkości zęby ...
30.10 Foka InterChampionem !

W ostatni weekend października Foka została Interchampionem! Ostatni CACIB zdobyła na wystawie w bardzo malowniczej miejscowości Tata na Węgrzech, gdzie i w sobotę i w niedzielę odbyły się międzynarodowe wystawy. W sobotę Foczka została Najlepszą Suką w Rasie, a Zwycięzcą Rasy został Bert, natomiast w niedzielę Bert odpoczywał, a Zwycięzcą Rasy została Foka. Było to o tyle miłe, że irlandzki sędzia przy porównaniu z przybyłą z Finlandii (sic!) zwyciężczynią klasy otwartej (Foka była wystawiana w klasie championów) powiedział, że Foczka wygrywa "by a long mile" czyli w wolnym tłumaczeniu "o kilka kilometrów". A co śmieszniejsze, opis Foki dyktowany przez Irlandczyka po anglielsku został natychmiast przetłumaczony przez sprawna obsługę wystawy na węgierski. I nic z tego nie rozumiemy...


16.10 Grupa dla Muminka

Huhu! Muuminek Uszaki MUUMI na wystawie w Rakvere (Estonia) po raz kolejny wygrał klasę młodzieży, zdobywając swój trzeci wniosek Junior CC i został Młodzieżowym Championem Estonii (Młodzieżowym Championem Finlandii nie jest tylko dlatego, że takiego tytułu po prostu nie ma...). A następnie Muumi został nie tylko Zwycięzcą Rasy, ale także Zwycięzcą Grupy, co cardiganom zdarza się baardzo rzadko!
Zdjęcie: E.L


01.10 Czekoladowy weekend


W pierwszą sobotę października (bardzo na sczęście słoneczną) odbyły się oficjalne Zawody o Tabliczkę Czekolady organizowane przez płocki klub psich sportów, w którym trenują Paput i Nutka (agility i posłuszeństwo). W zawodach, odbywających się dla niepoznaki nie w Płocku, ale Włocławku, wziął udział Bert z Magdą (Z.) - na zdjęciu po lewej - i po raz pierwszy Paput z Magdą (K.) - po prawej. Czekolady nie zdobyliśmy, ale: po pierwsze - byliśmy drudzy (Bert z Magdą) w Agility Open i Jumping Open; po drugie - Paputa debiut wypadł rewelacyjne, albowiem ukończył on ze swoją panią Magdą (K.) w klasie debiutów Jumping i Agility bez błędów i w związku z tym mógł wystąpić w klasie "O", gdzie Agility ukończył tylko z jednym błędem! No no, niedługo będzie lepszy od Bercika! Nawet na pewno będzie lepszy, choćby z tego powodu, że jest znacznie szybszy... No cóż, ale Bercik mu już powie, co o tym sądzi.


01.10 Rodzinne spotkaniePrzy okazji zawodów agilitowych we Włocławku, odbyło sił tam spotkanie rodzinne, a właściwie dwurodzinne - Bercik spotkał się z córką Nutką, a Foka z synkiem Paputem. Rodzice na pewno nie mogą się wyprzeć swoich dzieci, bo podobieństwo po prostu rzuca się w oczy! Nutka to skóra zdarta z Bercika (w żeńskiej wersji), a Paput, mimo że bardziej może podobny do taty, jest wyraźnie Foczym synem.


24.09 Uszaki z wizytą u dzieci


"Nutka" czyli Pirtek VENTO NOTTURNO i Paput Uszaki MUUMIPAPPA wraz z Magdą i Adamem i kolegami i koleżankami z płockiego klubu agility odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Kutnie. Dzieci mogły same poprobowac przebiec z psami po torze agility, a także się z nimi bawić i glaskać do upadłego (prawie). Psy, a szczególnie Nutka, wykazała anielską cierpliwość, pozwalając dzieciakom na wszystko. Dzieci były zachwycone i podobno zadaje szybkiego powtórzenia imprezy. No i proszę, cardigany też się sprawdzają w roli psów dogoterapeutów (albo raczej dogozabawiaczy)!


11.09 Bert Agilitowiec

Bert po raz dugi wystartował w "dorosłej" czyli zaawansowanej klasie na zawodach agility (tym razem w Białymstoku). Poszło mu bardzo dobrze, bo ukończył wszystkie 3 przebiegi! W IAL (International Agility Link) zajął miejsce 2, a w Agility Open i Jumping Open i klasyfikacji łącznej 3 miejsce. Oczywiście pozbierał po drodze troszkę punktów karnych, ale przeszkody były tu naprawdę wysokie i naprawde musiał się wytężać, żeby nie pozrzucać ich jeszcze wiecej. No i ja też trochę się przyczyniłam do paru jego błędów... Dla usprawiedliwienia dodam, że przez wakacje wcale nie trenowaliśmy. Ale się poprawimy - za tydzień znowu zaczynamy treningi!
Zdjęcie: Alternatywa


10.09 Pierwsze Młodzieżoy Champion wśród małych Uszaków !

Wystawy w Warszawie są szczęśliwe dla Viki czyli Uszaki VILIJONKKA. Poprzednio na międzynarodowej wystawie została tu Zwycięzcą Rasy, a dziś na krajowej powtórzyła ten wynik, i dodatkowo ukończyła Młodzieżowy Championat Polski (mimo, że byla zupełnie "bez futerka"). To pierwszy Młodzieżowy Champion Polski wśród małych Uszaków, więc tym większe gratulacje!04.09 Huczne obchodenie urodzin przez Muminka!

Muminek czyli Uszaki MUUMI uświetnił swoje pierwsze urodziny kolejnym zwycięstwem, tym razem wygrywając najpierw klasę młodzieży (to zresztą nie była niespodzianka, bo klasę młodzieży wygrał na każdej (!) wystawie, w której brał udział), a następnie również rasę na wystawie 1 grupy w Turenki (Finlandia). Zdobył też swoje kolejne CC.
Zdjęcie: E. L.
03.09 Urodziny na KlubówceMałe Uszaki skończyły już rok! Z tej okazji życzymy im smakołyków, spacerów, przytulania, zabaw i wogóle wszystkiego najlepszego. Niektore Uszaki obchodziły swoje urodziny na Wystawie Klubowej Corgi, która odbyła się dokładnie w ich urodziny w Pruszkowie. Impreza była bardzo fajna i dostarczyła wiele radości i zabawy w gronie wielu miłych czworonożnych (i dwunożnych) kolegów i koleżanek. Najlepiej z obecnych Uszaków wypadl Uszaki Taikuri, "Maki", który po raz pierwszy (!) występował na wystawie i zajął świetne drugie miejsce w klasie młodzeży piesków! Gratulujemy i dziękujemy jego pani Ani za przybycie i piękne wystawiania "Makiego". Natomiast Paput Uszaki MUUMIPAPPA okazał się wielkim pechowcem, ponieważ wieczorem przed wystawą jego pani Magda zachorowała i nie mogła przyjechać na wystawę. Paputa (przywiezionego na wystawe przez swojego pana Adama i Martę - bardzo im dziękuję, że jednak dali radę przyjechać i wytrzymali tak długo) próbowałam pokazać na wystawie ja, co okazało się katastrofą. Paput zniesmaczony dziwnymi wymaganiami stawianymi przed nim przez jakąś obcą osobę (czyli niestety przeze mnie) odmóił współpracy i nie dał się ocenić sędzinie. Dopiero na końcu zrozumiał, że jednak to nie jest takie straszne, ale już było za późno na uzyskanie dobrej lokaty (patrz zdjęcia). W związku z nieobecnością pani Paput również nie został na wspaniały tort urodzinowy, który upiekła pani Viki, Antonina. Moim, i nie tylko moim, skromnym zdaniem to najpiękniejszy tort urodzinowy wogóle. Vika Uszaki VILIJONKKA, mimo że aktualnie pozbawiona resztek futerka i wyglądająca jak pół siebie, zajęła 3 miejsce w klasie mlodzieży suczek. W wystawie wziął też udział Bert, który zajął 3 miejsce w bardzo mocnej klasie championów. Bercik, jak to Bercik, wystaw nie lubi i zwykle przyjmuje mine ciężko obrażonego osła, co nie najlepiej sprawdza się na ringu wystawowym. Wystaw zupełnie nie lubi też Foka, która tym razem na szczęście mogła tylko obserwować, a potem wziœć udział w "dorosłym" przyjęciu (ostatnie zdjecie).28.08 I znowu Muminek!

Na międzynarodowej wystawie w Tallinie (Estonia) Muminek Uszaki MUUMI został po raz kolejny Zwycięzcą Rasy i Najlepszym Juniorem w Rasie ( "po drodze" zdobywając też swój drugi wniosek na Młodzieżowego Championa Estonii czyli Junior CC)!22.08 Nutka i Paput - Agilitowcy

Paput Uszaki MUUMIPAPPA i Nutka Pirtek VENTO NOTTURNO mają swoją własną stronę internetową! Nowości z ich życia można śledzić pod adresem http://republika.pl/corgi_cardigan. Na przykład, ostatnio Paput, Nutka i Magda zaczęli ćwiczyć agility (na zdjęciu: Paput już zrozumiał, o co tu chodzi). Dzięki Magda!

21.08 Rasa dla Paputka, i debiut Ryfki!

W tą bardzo upalną niedzielę na wystawie krajowej w Toruniu Zwycięzcą Rasy (i Najlepszym Juniorem) znowu został Paput czyli Uszaki MUUMIPAPPA, który umie już naprawdę pięknie stać w pozycji wystawowej. Dało to taki rezultat, że następnie wszedł do pierwszej piątki w wyborach Najpiękniejszego Psa Grupy Pierwszej! Najlepszą Suczką w Rasie zostala zaś debiutująca na wystawach Uszaki PIKKU MYY czyli Ryfka. Gratulacje i wielkie podziękowania dla Magdy, Adama, Ewy i Jarka!
31.07 Nasz nowy CardiganekMała córeczka Berta "Nutka" (Pirtek VENTO NOTTURNO), zwana też Nutella, jest już w Polsce! Na zdjęciach Nutka podczas przygotowań do wyjazdu ("po co oni mnie ważą, przecież nie lece samolotem?") i podczas podróży w towarzystwie "Teskowej" Doroty (hod. Gratia Superis), której bardzo dziękujemy za pomoc w przywiezieniu Nutki do Polski!
Zdjęcia: M.Z. & K.P. & E.L.
26.07 Wyprawa za ocean...


A tak wyglądają (w wieku prawie 9 tygodni) dwaj synkowie Berta, którzy już wkrótce odjeżdżają do nowego domu w Stanach Zjednoczonych. Ten bardziej rudy nazywa się oficjalnie Pirtek VENTO D'MAGGIO, a ten ciemniejszy Pirtek VENTO CALDO. Obaj zamieszkają w bardzo miłym "cardiganowym" towarzystwie i jak trochę podrosną pojawią się na amerykańskich ringach wystawowych. Uhh, pewnie już ich nie zobaczę... Ale może przyślą tacie Bertowi pocztówki z Ameryki...
Zdjęcia: K.P. & E.L.


15.07 Mały Corgitki są najpiękniejsze


Wkrótce w Polsce pojawi się mała córeczka Bercika! Suczka będzie nazywać się Nutka (oficjalnie Pirtek VENTO NOTTURNO) i zamieszka w Płocku u Magdy Kowalewskiej razem z Paputem! Na zdjęciu Nutka ma prawie 8 tygodni.
Zdjęcia: K.P. & E.L.

10.07 Sukces Viki i panika Paputa


Na międzynarodowej wystawie w Warszawie tym razem to Vika Uszaki VILIJONKKA została Zwycięzcą Rasy! I to mimo panującego upału, "dzięki" któremu przez większość czasu wyglądała jak pies tropiący (z nosem przy ziemi). Sędzia był specjalistą z Danii, pan Freddie Klindrup. Podobno po ocenie Viki sędzia powiedział "Jaka piękna suczka. Skąd ona się wzięła w Polsce?". Paputek czyli Uszaki MUUMIPAPPA wykonał numer, to znaczy po raz pierwszy wniesiony na stół do oceny spanikował i został za to niżej oceniony przez sędziego. Teraz za to będzie ćwiczyć i ćwiczyć i na pewno następnym razem na stole będzie się czuł jak u siebie w domu. Po prostu to jest Paput Szalaput!07.07 No nie wytrzymam!


Huhu. Nie wytrzymałam i muszę to napisać: Bertowe (i Wilmowe oczywiście) dzieci są najpiękniejsze na świecie! Tak wiem, wszyscy tak myślą o "swoich" szczeniaczkach... No ale tym razem to absolutnie prawda (tu powinnam wstawić uśmieszek z mrugający okiem, ale nie umiem...). W każdym razie sami się przekonajcie!
Zdjęcia: K.P. & E.L.
03.07 Spotkanie w Olsztynie


Dzisiaj byliśmy w Olsztynie na wystawie krajowej. Paputek czyli Uszaki MUUMIPAPPA został Zwycięzcą Rasy, a Vika czyli Uszaki VILIJONKKA była Najlepszą Suczką w Rasie. Sędzia był p. Grzegorz Robak. Tym razem oba zaprezentowały się zdecydowanie spokojniej i od razu było widać rezultaty! Przy okazji spotkaliśmy rudych i niebieskich kolegów i koleżanki z Lisich Pysi (czyli Offseta, Rudą i Blunie) i ich nierudych i nieniebieskich Państwa. Offseta poznaliśmy też dosyć dokładnie od strony brzuszka (patrz zdjęcie). Spotkanie było bardzo miłe i mam nadzieję, że jeszcze wiele takich przed nami!


02.07 Bert InterChampionem!


W sobotę na międzynarodowej wystawie w Parnu (Estonia) Bercik dzięki zdobyciu CAC i CACIB uzyskał tytuł Interchampiona (po pierwsze) i tytuł Championa Estonii (po drugie)! Nieźle, biorąc pod uwagę, że występował prosto po wyjściu z samochodu po 14 godzinnej prodróży i podczas oberwania chmury z towarzyszenim piorunów i syren ambulansów, które ratowały ofiary burzy. Aha, i w błocie po kolana... Natomiast w porównaniu pokonał go Najlepszy Junior... Mr Muumi, czyli Uszaki MUUMI, który przyjechał z Finlandii! Foka pozbawiona całkowicie sierści i wyglądająca jak przygruby whippet (bardzo zmęczony whippet...) była 3 w suczkach. Dziękuję bardzo Kirsi & co za udzielenie nam schronienia pod namiotem i piękne wystawianie Muminka!


30.06 Małe Berciki


Tak wyglądały dzieci Berta w wieku 5 tygodni.
Zdjęcia: K.P. & E.L.
19.06 Mały Muminek wojuje !


Huhu! Tydzień po "poszczeniakowym" debiucie wystawowym Muminek Uszaki MUUMI wziął udział w kolejnej wystawie - krajowej w miejscowości o ładnej nazwie Kotka. I tu nastąpiło wielkie zaskoczenie: u irlandzkiego sędziego Muumi nie tylko wygrał klasę młodzieży (w której były 4 pieski), wygrał porównanie i został Najlepszym Psem w Rasie, ale tym razem również wygrał z Najlepszą Suczką i został Zwycięzcą Rasy (a ma dopiero 9,5 miesiąca)! Otrzymał też swoje trzecie CC. Podobno Muumi jest tak pełny szczęśliwości, że wyraża to na każdym kroku (ogon jest stale w pozycji "merdanie) i to w połączeniu ze świetnym ruchem nadaje mu szczególny urok.
Zdjęcia: K.P. & E.L.


11-12.06 Debiut uwieńczony wielkim sukcesem!

W pierwszy weekend po oficjalnym ukończeniu wieku szczeniakowego (czyli w wieku 9 miesięcy i jednego tygodnia), Muminek Uszaki MUUMI wystąpił po raz pierwszy i drugi w klasie młodzieży. Był to debiut niesamowity! W sobotę na wystawie krajowej w Pieksamaki został Zwycięzcą Młodzieży, a następnie w porównaniu pokonał zwycięzców klasy otwartej i championów i został Najlepszym Psem w Rasie (czyli tzw. BOS). Otrzymal też swój pierwszy CC czyli wniosek na Championa Finlandii (w Finlandii taki wniosek może dostać tylko jeden pies i suczka w rasie, a nie tak jak w Polsce - zwycięzca kazdej klasy). W niedzielę na wystawie grupowej w Porvoo Muumi również został Zwycięzcą Młodzieży, przegrał w porównaniu tylko że zwycięzcą klasy championów i byl NPwR2 (czyli BOS2) - i również otrzymał CC! Teraz do tytułu championa potrzebuje tylko jednego CC po ukończeniu 2 lat. Podobno jednak nie zamierza robić sobie tak długiej przerwy i w "międzyczasie" też będzie brał udział w wystawach. Muumi dziewczynka Uszaki MUUMIMAMMA była tylko na wystawie w Porvoo i tam również wygrała klasę młodzieży!
Zdjęcia: K.P. & E.L.


12.06 Bert Agilitowiec

W niedzielę Bercik zadebiutował w klasie zaawansowanej w zawodach agility - w Pecicach pod Warszawą. Dowiedzieliśmy się, że były to największe (pod względem liczby uczestników) zawody w Polsce w historii! Wzięło w nich udział ponad 70 psów. Poszło nam całkiem nieźle, bo w Jumping Open zajęliśmy 2 miejsce (my, tzn. Bert z lekko przeszkadzająca Magda), a to już spore osiągnięcie biorąc pod uwagę, że tory były tak trudne, że prawie 90% psów dostawało dyskwalifikacje! Dyskwalifikacja spotkała też nas tyle, że wcześniej, ale nie za sprawą slalomu, którego obawiałam się najbardziej (nie ćwiczyliśmy za dużo...) lecz nowych przeszkód, które zostały dowiezione dopiero na zawody. Przy nowym kole Bert zastanawiał się trochę za długo, którędy tu się skacze i w rezultacie przekroczyliśmy limit czasu w Agility Open (a mielibyśmy tylko jeden bląd...). Ale następnym razem, to dopiero pokażemy....
Zdjęcia: Alternatywa


11.06 Komplet zębów i Championat Rosji

W sobotę byliśmy na wycieczce w Kaliningradzie, gdzie na międzynarodowej wystawie Bert został Zwycięzcą Rasy i dostał CAC i CACIB i został Championem Rosji i to pomimo wielu trudności takich jak awaria samochodu, zgubienie drogi i spóźnienie się na ring. Za to mieliśmy korzyść dodatkową, mianowicie sędzia prawie 5 minut oglądał Bertowi zęby (i innym psom też) i wkońcu definitywnie stwierdził, że Bert ma wszystkie zęby. Brawo Bert!


09.06 Diabełki a nie dzieci!

Bertowe dzieci mają już prawie 3 tygodnie i otworzyły oczy! Ale już przed otwarciem oczu zaczęły pokazywać różki - napadły na miskę z jedzeniem swojej mamy. Miskę zlokalizowały oczywiście po omacku i szybko ją opróżniły, podczas gdy ich mama siedziała w kąciku zamienioną w wielki znak zapytania. Ciekawe, co z nich wyrośnie...
Zdjęcia: K.P. & E.L.05.06 Niesforni w Płocku

Paputek czyli Uszaki MUUMIPAPPA i Vika czyli Uszaki VILIJONKKA zadebiutowały na wystawie w wieku 9 miesięcy i 2 dni! Była to wystawa krajowa w Płocku, czyli rodzinnym mieście Paputka (na zdjęciu). Oba zaprezentowały się bardzo ładnie, aczkolwiek oba były bardzo "niesforne w ruchu", co też napisała pani sędzina w ich opisach. Oba dostały ocenę doskonałą i zajęły drugie miejsca w klasie za bardziej doświadczonymi i "sfornymi" konkurentami. Gratulacje!
31.05 Dzieci Rosną

Bertowe dzieci mają już tydzień!
Zdjęcia: K.P. & E.L.
30.05 Jak dwie krople wody

Jaki ojciec, taki syn... Jakiś czas temu spotkaliśmy się z synkiem Foki, "Makim", czyli Uszaki TAIKURI i jego super panią Anią i wreszcie udało mi się wywołać zdjęcia z tego spotkania. I na tych zdjęciach widać, jak bardzo Maki przypomina swojego ojca w podobnym wieku. A byłby jeszcze podobniejszy, gdyby tylko schował język... Ale na jego usprawiedliwienie trzeba powiedzieć, że było gorąco, a dodatkowo został wykończony przez Fokę... (na zdjęciu "Taneli" miał 10 miesięcy, "Maki" 8 miesięcy). Tanelek, tak samo jak Maki, byl najmniejszy w miocie, a proszę, jak potem wyrósł... Mamy nadzieję, że Maki podąży w ślady ojca...


24.05 Bert został tatą!

Wilma Pirtek Fiume di Luna została szczęśliwą (??) mamą 8 okrągłych "corgiklusków" ("corgikluski" są zaczerpnięte ze strony hodowli Lisie Pysie - bardzo mi się to określenie podoba i mam nadzieję, że mogę je zastosować). Urodziły się 4 pieski i 4 suczki, wszystkie pręgowane z wyjątkiem jednej rudej suczki. Gratulujemy mamie i tacie (który się wcale nie przejął, że nagle ma ośmioro dzieci...) i hodowcy.
Zdjęcia: K. Pukkinen & E. Lampikari


21-22.05 Muminki po raz kolejny

Kolejny weekend, kolejne wystawy i kolejne tytuły Najlepszego Szczeniaczka w Rasie - tym razem dla Muumi chłopca Uszaki MUUMI, który wystąpił na międzynarodowych wystawach w Haminie i w Helsinkach. Taki opis dostał od sędziny w Haminie: "Bardzo dobry typ. Piękna głowa i wyraz. Dobrze rozwinięta klatka piersiowa. Bardzo piękna, prosta i mocna linia górna. IDEALNY w ruchu, patrząc z przodu i z tyłu. Swobodny ruch.". Chwilowo nie wiadomo, co napisał sędzia w Helsinkach, ponieważ opis napisał po Norwesku. A Muumi dziewczynka Uszaki MUUMIMAMMA nie wystąpiła w Haminie, ale w Helsinkach była Najlepszą Suczką Sczeniakiem czyli tzw. BOS!


15.05 Bert na podium grupy!

Bert trzeci w grupie! Bert i Foka odwiedzili wystawę po raz pierwszy od prawie roku (była to wystawa krajowa w Dobrym Mieście) i bardzo ładnie się zachowali, bo Foka została Najlepszą Suczką w Rasie, a Bert Najlepszm Pieskiem i Zwycięzcą Rasy (o co nie było przesadnie trudno, bo, jak to na wystawach krajowych, konkurencji nie było). Ale Bert następnie wystąpił w towarzystwie zwycięzców kilkunastu ras grupy 1 na ringu honorowym i zajął 3 miejsce (czyli tzw. Best of Group3 - BOG3) - za szeltikiem i PON-em. Sędzia była pani Anna Dominiak. Już trzeci raz Bert zajął miejsce lokatowe w grupie!

Zdjęcie: D. Wrońska

14.05 Wystawy, wystawy...

Muminki znowu wzięły udział w wystawie, ale po raz pierwszy nie tej samej. W rezultacie i Uszaki MUUMI został Najlepszym Szczeniakiem w Rasie (w Tallinie na Estonia Winner Show) i jego siostra Uszaki MUUMIMAMMA też (na wystawie 1 grupy w Raisio, Finlandia). I tak trzeba robić!


13.05 Willma w ciąży !

Brzuszek rośnie! I to strasznie - tak wygląda Wilma czyli Pirtek FIUME DI LUNA w 48 dniu ciąży. Małe szczeniaczki Wilmy i Berta powinny się urodzić za niecałe 2 tygodnie. Ciekawe, ile ich tam siedzi...

Zdjęcie: E. Lampikari
05.05 Grzeczne muminki?

Huhu! W Finlandii na kolejnej wystawie Puppy Show (w Somero) tym razem Uszaki MUUMI został
Zwycięzcą Rasy! Uszaki MUUMIMAMMA była pierwsza w klasie 7-9 miesięcznych suczek, ale przegrała porównanie ze śliczną suczką sprowadzoną z USA do hodowli Mudpaw's - TrudyTales Lady Mudpaw, która była pierwsza w klasie suczek 5-7 miesięcznych. A na koniec oba Muminki jako para hodowlana (dzielnie prowadzone przez Annette) zostały BEST IN SHOW 4! Podobno były bardzo grzeczne...

Zdjęcie: A.R & K.P.

28.04 Spotkanie Muminków

W Mantsali u Kirsi odbyło się spotkanie, w którym udział wzięły dwa Muminki (czyli Muumi i Muumimamma) z bardzo miłymi rodzinami ludzkimi i współmieszkankami cardigankami i inni zaproszeni goście fińscy i polscy (czyli Magda i Dorota). Muminki urosły okropnie od czasu, kiedy je ostatni raz widziałam (czyli w wieku 9 tygodni) i są baaardzo fajne (i wielce energiczne). Ale mnie (łobuzy) wcale nie poznały...


28.04 Wizyta pięknej Willmy

Bert będzie tatą! Na Wielkanoc przyjechała z Finlandii do Warszawy piękna suczka Pirtek Fiume di Luna "Wilma", która w Wielką Sobotę (termin może trochę niefortunny) "wyszła za mąż" za Bercika! Wilma to suczka niezwykle utytułowana: jest Interchampionem, Championem Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii i na dodatek niezwykle miłą, grzeczną i "przytulastą". Wiadomo już, że wycieczka do Polski była owocna i pod koniec maja w hodowli Pirtek powinny się pojawić szczeniaczki.


10.04 Sezon Agility rozpoczęty !

Rozpoczęliśmy tegoroczne treningi agility (zapraszam na strone klubu Alternatywa, w którym trenujemy - adres jest w "Linkach"). Na początek nasza ulubiona instruktorka Daria wymyśliła dla wszystkich trzech psów (Blue, Ginny i Berta) i biednych właścicieli (Ola, Jim i Magda) zestaw straszliwych ćwiczeń. Jak sobie poradziliśmy, można zobaczyć na stronie Oli, z której również zaczerpnięte zostało umieszczone obok zdjęcie (autorstwa Piotrka) - mam nadzieję, że się nie obrażą...


03.04 I znowu Muumiaki Szczeniaki

Muumi & Muumi powtarzają sukces! Na wystawie Puppy Show w Lahti Uszaki MUUMI był ponownie Najlepszym Pieskiem Szczeniakiem w Rasie, a jego siostra Uszaki MUUMIMAMMA Najlepszą Suczką, a następnie Zwyciężczynią Rasy! A taki opis dostała Muumimamma od sędziego: "Bardzo czarująca, bardzo dobrze zbudowana, żeńska, doskonale zbalansowana i swobodnie ruszająca się, śliczny wyraz glowy, mocna kość, piękna sierść". Wow!
Zdjęcie: E.L. & K.P. & A.R.


02.01 Muumiaki Szczeniaki

Dwa małe szczeniaki Uszaki wzięły udział w pierwszej w życiu wystawie (specjalnej wystawie szczeniaczkowej Puppy Show w Helsinkach - Finlandia). "Muumi" chłopiec (czyli Uszaki MUUMI) został Najlepszym Pieskiem Szczeniakiem w Rasie (wygrywając z trzema starszymi ), ale przegrał w walce o tytuł Najlepszego Szczeniaka w Rasie z własną siostrą "Muumi" dziewczynką (czyli Uszaki MUUMIMAMMA), która następnie była też druga w wyborach Najlepszego Szczeniaka Grupy 1, przegrywając jedynie z piękną suczką collie krótkowłosą z jednej z najlepszych hodowli w Europie - Sandcastle, a wygrywając ze zwycięzcami kilkunastu innych ras!
Zdjęcie: A. Relander


03.03 Pół urodzinki

Małe Uszaki szczeniaki skończyły dzisiaj pół roku, czyli obchodzą swoje pierwsze pół-urodziny. Z tej okazji życzymy więc wszystkim pół-dużym Uszakom wszystkiego najlepszego!


02.01 "Nie" Psi Targ

W każdą niedzielę od godziny pierwszej odbywają się corgowe spacery na Polach Mokotowskich (koło pubu Lolek), na które czasami wpadamy i zapraszamy wszystkich! A tak wyglądają psy już po spacerze... (nie, to nie jest psi targ)
Zdjęcie: Magda Chmielowska

02.01 Sława już od początku Nowego Roku

Jesteśmy sławni! No... może jeszcze nie, ale nasze zdjęcia (czyli Berta i Magdy) ukazały się w miesięczniku "Moj Pies", gdzie pokazujemy, jak pokonywać agilitowe przeszkody! Oprócz nas wystąpili też Blue z Olą. Kto obejrzy dokładnie, zobaczy, że Blue był wyraźnie za szybki na panujące warunki pogodowe...©Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
®All Rights Reserved